20. 5. 2013

Dobrý den,

nevím s kým mám sdílet mé pobouření nad tím, že město z veřejných prostředků odsouhlasilo koupi Bazal. Je to neslýchané, aby město nalilo veřejné peníze do soukromé firmy.

Dovolím si tvrdit, že podstatnou většinu obyvatel fotbal nezajímá, ostatně často vidíme jací lidé tam chodí. A ty nemravné příjmy fotbalistů! Bydlím na Fifejdách a je přímo ostudné, v jakém stavu jsou zde chodníky.V některých místech jde přímo o zdraví po těchto komunikacích chodit. Když byla schůze, na které se projednávala regenerace sídliště, představitelé města přišli s tím, že nejsou peníze, a proto musíme být trpěliví. Na některé chodníky se opět nalil asfalt, tak jako před třiceti lety za komančů.  Zdražuje se MHD, omezuje doprava atd. Představitelé města by se měli stydět za to, co dnes provedli a mám si taky myslet, že byli podplacení? Ostravak by s tím měl něco udělat, aspoň veřejnou kampaň proti vedení města. Fandím vám ve vaší práci, také jsem vás volila a věřím, že se vám bude i nadále dařit a jednou se vám podaří tu smečku rozbít.

S pozdravem M. G.

 1. Autor: Hody

  24.5.2013 - 6.39

  nechci být sprostý ale co furt na tom nechápete? Městu byly nabídnuty pozemky ke koupi, a to se rozhodlo je koupit. Nekoupilo fotbalový klub!
  Nemravné příjmy fotbalistů? myslíte těch 20 000 za které kopou? a kdo chodí na bazaly? jsou k vidění i rodiny s dětmi. a věřte že na tribuně je to horší než na ochozech. BP

 2. Autor: MG

  24.5.2013 - 13.54

  Chápu to dobře.Město promrhalo 114 milionů za pozemky,které nepotřebuje a do kterých bude muset jednou investovat další peníze z veřejných prostředků!A co se týče fotbalu,je to činnost,která nepřináší žádnou hodnotu,ba naopak.Myslíte si,že nasazení policisté a dokonce tak,jako tomu bylo nedávno i vrtulník je zadarmo?To by jste se divil, kolik to stojí peněz! Našich peněz daňových poplatníků.
  MG

 3. Autor: Slávka

  29.5.2013 - 11.33

  Autor M.G. to přesně napsal tak, jak to cítí většina občanů, se kterými jsme na toto téma diskutovali. Bohužel, lidi, kteří se dostanou do vedoucích funkcí, bez ohledu do jaké politické strany patří, nehledí napravo ani nalevo a jdou tvrdě za svými zájmy. Podle toho také hospodaří se svěřenými hodnotami. Zastupují jen své zájmy a jim podobných existencí. Nejsou to zastupitelé občanů, pro které by měli pracovat. Měli by konečně nést za své konání odpovědnost, tak jako v každém jiném zaměstnání!!!!!

 4. Autor: ....

  29.5.2013 - 11.55

  Jak můžete vědět co cítí většina občanů?? Proč by v Ostravě nemohl být fotbal. Město koupilo pozemky a jak už bylo řečeno za několik let je vůbec nemusí vlastnit město,ale může na nich vydělat. Když město nechá padnout Ostravici nebo bývalé jatky, tak to jsou hned protesty a když se snaží něco podniknout a zachránit 91 let starou tradici tak všichni řvete. A o platech fotbalistů bych se tady nebavila. Fotbal vždycky bude a nevidím důvod někomu něco závidět. Bohužel závist v dnešní době vede a je to vidět i tady na hnutí Ostravák, které si říká,že je pro Ostravu ale spíše je proti!!! Když chce někdo aby skončilo něco co má tradici tak to opravdu hájí tradici a snaží se Ostravě pomoci.

 5. Autor: Tomáš

  29.5.2013 - 12.19

  Autory Hody a …., bych typoval na kamarády zastupitelů, kteří hlasovali pro koupi.
  Vážení, opravdu si myslíte, že nejdůležitější mnohamiliónovou investicí města byla právě koupě tohoto pozemku. V Ostravě se snížil počet obyvatel za posledních 10 let o 30 tis. Ptáte se proč? V našem městě chybí pracovní příležitosti, veřejná prostranství, dětská hřiště jsou v havarijním stavu a centrum města začíná připomínat město duchů! Toto byl pouze jeden z mnoha projevů arogance moci v tomto městě. Život a skutečné potřeby běžných občanů nikoho nezajímají.

 6. Autor: Lenka

  29.5.2013 - 18.50

  Ostrava už jeden fotbalový klub má. Nedávno se za velké peníze rekonstruoval areál ve Vítkovicích. Co se týče tradice tak tu v Ostravě mělo a má spousta organizací a firem a některé už bohužel i přes svou mnohaletou historii skončily, případně se potýkají s velkými existenčními problémy. Proč těmto město nepomohlo podobným způsobem? Zachránili by takto práci mnoha lidem.

 7. Autor: ....

  30.5.2013 - 19.01

  Autor Lenka, pokud považujete za výhodné postavit stadion za několik miliard, který momentálně vzniká na prostranství městského stadionu ve Vítkovicích pro klub, který nehraje žádnou ligu, jen kope nějaký přebor tak proč ne… Tady píšete o tom,že není dostatek pracovních míst, tak proč Ostravák má blbé kecy o ovzduší a jede proti velkým firmám ( Mittal) když zaměstnávají obyvatele. A tato koupě byla financována z přebytku rozpočtu města. Dále bych se k tomu nevyjadřovala, jelikož řešit nesmrtelnost brouka by bylo s mnoha zastupiteli z Ostraváku jednodušší a to platí i o jejich čtenářích.

 8. Autor: Dedahad

  3.6.2013 - 14.34

  Město Ostrava není , alespoň zatím, realitní kancelář ! Pokud se Ostrava stane RK , tak ať si spekuluji třeba i s pozemky – ALE ZA SVOJE !

 9. Autor: K.

  6.6.2013 - 11.20

  Dobrý den OSTRAVAKU, sleduji dění na ostravském magistrátě, viděla jsem vyjádření primátora Kainara v pořadu Reportéři ČT, kde na dotaz moderátorky komu budou peníze za Bazaly vyplaceny, řekl opakovaně s úsměvem, že on to vlastně neví, to si troufne říct veřejně není to skoro pohrdání voliči a občany Ostravy ? Další – nahrávka ze zasedání zastupitelů : běž mu říct,ať zvedne tu pracku – to snad ani není možné.Když o tom hovořím se svými známými, spousta lidí o tom všem ani neví, mělo by to nějakým způsobem vejít více do povědomí lidí, protože tato koalice určitě nezastupuje zájmy ostravanů a je otázkou, čí zájmy zastupuje. Držím palce ve Vašem snažení o transparenci dění na magistrátu.

 10. Autor: Danny

  6.6.2013 - 13.20

  Doufám, že hnutí Ostravák se na radnici po volbách nedostane!!! To co předvádějí je strašné.

Vložení komentáře


Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa