21. 5. 2013

Přeji dobrý den všem členům redakce Ostravaka….nejnovější rozhodnutí vedení našeho města mne znovu přinutilo si přečíst všechny články letošního prvního vydání Ostravaka – velmi smutné čtení, se kterým  musím souhlasit.

Zastupitelé ČSSD a ODS patrně neznají pravý význam slova “ zastupovati „  – většina jejích rozhodnutí rozhodně nezastupuje zájmy občanů Ostravy.  Ať už jde o dřívější záležitost s kavárnou Elektra, novější  – obchodní dům Ostravica, stavbu nákupního centra Karolina, stavby nesmyslných počtů kanceláří kdy při procházce městem zjistíte kolik je na různých budovách nabídek k pronájmu kanceláří a postavily se další na Karolině či Vítkovické ulici atd. a všechny zejí prázdnotou. Ostravě chybí ubytovny pro lidi v nouzi, sociální byty a jiném, a zastupitelé zaplatí 115 milionů za záchranu fotbalového klubu – sumu, která by byla určitě potřebná jinde a mohla by pomoci statisícům občanů Ostravy a ne jen zájmu malé části občanů Ostravy.

Nikde nebylo publikováno jak takový obří dluh vznikl, kdo je za něj zodpovědný a jak bude ten zodpovědný potrestán. Budou takto zachraňovány i jiné soukromé firmy?

Náhodou se mi dostalo do ruky dnešní Právo kde primátor Kajnar vysvětluje toto rozhodnutí pod titulkem – Ostrava jsou doly, špatné ovzduší a také Baník. První a poslední jsou soukromé podniky , které se života běžných občanů zásadně nedotýkají ale čistý vzduch se týká všech – především dětí a lidí s dýchacím onemocněním. Proč se tyto peníze nedají na ozdravné pobyty nemocných dětí, nepřispívá se jim na léky a určitě by se našlo i jiných možností. Nemělo by o takto důležité věci rozhodnout referendum občanů ? Také další články Ostravaka nutí k zamyšlení a potvrzují mou doměnku, že ostravští zastupitelé nejsou zástupci všech občanů Ostravy.

Přeji Vám mnoho úspěchů a nedejte se.

Kavanová

 1. Autor: ....

  29.5.2013 - 12.02

  Samozřejmě, proč pořád řešíte, že město koupilo pozemky na kterých může v budoucnu vydělat. To že se pořád přispívá našim nepřizpůsobivým spoluobčanům je v pořádku?? a s tím ovzduším už jdete někam. A opravdu články Ostravaka nutí k zamyšlení jestli se opravdu jedná o hnutí,které chce pomoct nebo jen škodit. Nikdy nedojde k tomu aby zastupitelé byli zástupci všech. Vždy bude někdo proti.

 2. Autor: Tomáš

  29.5.2013 - 12.33

  Vážená paní….,město na prodeji pozemků nevydělává, město je rozdává.
  Naopak bude muset koupit pozemek městských jatek, který tady zůstal po bauhausu, který ho před 10 lety dostal zdarma v dobré víře, že bude jatka na své náklady rekonstruovat. Ovšem jak už to tak bývá u nás v kocourkově, čistě náhodou to nebylo ve smlouvě uvedeno. Doporučuji nezakrývat si oči a uši.

 3. Autor: Dedahad

  3.6.2013 - 14.42

  Město Ostrava není , alespoň zatím, realitní kancelář ! Pokud se Ostrava stane RK , tak ať si spekuluji třeba i s pozemky – ALE ZA SVOJE !

 4. Autor: ....

  4.6.2013 - 19.36

  Přečtěte si pozorně články Ostravaka a trošku se nad nima zamyslete !

Vložení komentáře


Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa