Číslo: III/2010

Někteří z nás po dobu studií a někdy i po nich žili jinde, jiní se do Ostravy před mnoho lety přiženili a další jí snad nikdy ani na chvíli neopustili. Někteří by se i mohli přestěhovat někam do satelitního městečka nebo do některé z obcí pod Beskydami, jiní si to dovolit nemohou. My všichni však chceme, aby naše město bylo dobrým místem nejen k našemu životu, ale také k životu našich dětí. Proto nám není jedno, co se ve městě děje. Když jsme se někdy na podzim loňského roku dali dohromady, vůbec jsme neuvažovali o účasti v letošních podzimních komunálních volbách. Postupem času však zjišťujeme, že bez přímého vlivu na radnicích budeme jen velice těžko moci ovlivňovat dění ve svém okolí a prostřelit hroší kůže pana primátora či pánů starostů, členů velkých stran, kteří svou mysl zaměstnávají a i většinu pracovního času tráví splétáním sítí v té či oné politické straně a na správu běžných věci jim, v lepším případě, prostě už nezbude čas.

Je nás málo a nemůžeme konkurovat řadám straníků velkých politických stran a už vůbec ne jejich stranickým pokladnám. Vydávání našeho časopisu musíme hradit z vlastních zdrojů a prostředků sponzorů, kterých však vzhledem ke kritickému zaměření našeho časopisu je velice poskrovnu. Vklad politické strany Věci veřejné v našem časopise má velmi jednoduchý cíl a význam. Věci veřejné v Praze, stejně jako třeba Volba pro město v  Hradci Králové, jsou pro nás vzorem toho, jak lze úspěšně čelit velkým stranám na komunální úrovni a nenechat si svůj obvod či celé město ovládnout uskupením několika desítek či set straníků, kteří pak z jeho majetku financují právě tyto velké strany. Rady a zkušenosti Věcí veřejných jsou pro nás cenné a užitečné a vážíme si jich. Vždyť  ODS a ČSSD  nemají dohromady v celé Ostravě ani 2 000 členů, společně však ovládají většinu městských obvodů a také naše město, město 330 000 lidí. To nám připadá absurdní, to nám vadí a to bychom rádi změnili.

K naší smůle právě vrcholí panem primátorem zmíněná politická parlamentní kampaň. Proto Vás nechceme zatěžovat a mást novými tvářemi nepolitiků, kteří věnují část svého volného času něčemu, čemu věří, a rozhodli jsme se představit se Vám osobně až po volbách v červnovém čísle našeho časopisu.

Říká se, že co člověk, to názor. Máte-li alespoň trochu podobný názor jako my, ozvěte se, prosím, a podpořte nás. Třeba jen e-mailem, podnětem nebo názorem, prostě pomozte nám dokázat, že občané Ostravy mají svůj vlastní názor, který si nenechají vzít a který si budou hájit. Pomozte nám dokázat, že pan primátor a páni starostové se mýlí, pokud si myslí, že pouze ta správná stranická legitimace a velké množství billboardů a jiné reklamy jim v dalších letech prodlouží jejich pohodlný život. Podpořte nás jen tím, že nám dáte o sobě vědět, vědět  o tom, že jste a že vše to, o čem tady píšeme vám není lhostejné.

Vůbec nevíme, jak se „dělají volby“, a jen tušíme co všechno nás ještě čeká. Ucítíme-li však již dnes v zádech Vaši podporu, pomůžete-li nám radou nebo dokonce svou účastí, věříme, že vše zvládneme snáze a s lepším výsledkem.

Děkujeme.

-red-

IV/2010

Témata

Postřehy

Archiv

2012

I

2011

I

2010

I II III IV V VI VII

Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa