Ateliér Viridian. Výtvarné kurzy pro dospělé

Rádi bychom pozvali všechny, kdo mají rádi výtvarné umění, do podkrovního ateliéru Viridian na Střelniční ulici č. 8 v centru Ostravy. Viridian působí v Ostravě již od roku 1997 a byl první svého druhu nejen v Ostravě, ale i v rámci celé České republiky, kdo nabídl výtvarné kurzy dospělým posluchačům, a to i těm, kteří se kreslení a malování chtěli věnovat až v důchodovém věku.

V rámci kurzů se posluchači naučí nejen základy kresby, ale mají také možnost osvojit si veškeré výtvarné techniky, aniž by si museli výtvarné potřeby kupovat  nebo nosit.

V době prázdnin kurzisté společně  vyjíždějí malovat do přírody  – těchto „plenérů“ se účastní i zájemci ze vzdálených míst. Nezapomenutelnou  atmosféru těchto letních výtvarných výprav tvoří večery u ohně, lampionové průvody  a malování v terénu v noci. Posluchači kurzů jsou lidé různého věku a profesí – ve Viridianu se však rozdíly stírají díky společnému zájmu o výtvarné umění. Viridian pořádá spoustu zajímavých akcí, do kterých se rádi zapojují i obyvatelé Ostravy  Například lampionové průvody v maskách nebo besedy se známými osobnostmi.

K velkým příznivcům Viridianu patří například i takové osobnosti, jako je malíř a režisér Zdeněk Miler – autor Krtečka, malíř a operní zpěvák Lubomír Procházka, který spolu již se zesnulým malířem Josefem Drhou pomáhali Viridian zakládat, nebo malíř, spisovatel a zoolog Ludvík Kunc.

Na podzim roku 2005 otevřel Viridian svou vlastní  Večerní galerii Viridian, ve které vystavují jak posluchači kurzů, tak i známí umělci. V červnu roku 2006 se Viridian nesmazatelně zapsal do dějin umění svou První mobilní výstavou na světě s názvem „Viridian jde mezi vás“. Poprvé v dějinách malířství  se malíři rozhodli vzít své obrazy a nést je společně ulicemi města. Tato výstava je zaznamenáma i v České knize rekordů a  má nárok na zápis do Guinessovy knihy rekordů.

Od roku 2008 je možné ve Viridianu navštěvovat i kurzy sochařských technik, štukatérských technik a modelování. Viridian se tak stal opět průkopníkem – nabídl jako první v republice kurzy sochařských technik pro nejširší okruh zájemců.

Momentálně je možné vidět díla posluchačů výtvarných kurzů Viridian nejen ve Večerní galerii Viridian na Střelniční ulici, ale také v Domě kultury města Ostravy, v knihovně města Ostravy – pobočka Petřvald a v knihovně města Ostravy – pobočka Výškovice. V ateliéru Viridian  se zdarma malují obrazy  pro nemocné děti v nemocnicích  a ústavech.

Vložení komentáře


Další články

 • Prodej skeletu na ulici 28. října. Opět stejný scénář, jak získat městský majetek do vlastnictví soukromé firmy za podpory pánů radních
 • Podpora města jako součást podnikání aneb Pohádkový sen každého podnikatele pokračuje
 • Pak bude možná pozdě na to chtít se ptát …
 • Vyměním centrum za Svinov. zn. bez doplatku
 • Rozhovor s Tomášem Málkem, lékařem Městské nemocnice Ostrava
 • Vydané územní rozhodnutí je v rozporu s kupní smlouvou. Omyl úředníků, nebo standardní postup magistrátu?
 • Nákladný a nevyužitý kolektor pod městem
 • Postřehy

  • Zamyšlení čtenáře

  • Jsem již starší důchodce a v současné době bydlím ve Vítkovicích. Ale vždy s nostalgií vzpomínám na svá mladá léta strávená v ulicích „staré Ostravy“. Můj tatínek pracoval ve čtvrtém patře módního domu Ostravice a já jako malý hoch jsem tam chodíval s neutuchajícím vzrušením. Později jsem si zde našel i svou ženu. Na mladá léta člověk vzpomíná vždy rád, a proto mě zdejší stav tehdy tak noblesního obchodního domu vhání lítost a nerad si připouštím, že snad oba už patříme do starého železa. Historie Ostravy se někde ztrácí, a nikdo s tím nic nedělá. Copak nikomu nevadí, že hosté hotelu Imperial den co den ze svých oken koukají na chátrající budovu, která kdysi patřila ke skvostům? Nebo budova přímo naproti hotelu, ta také zeje prázdnotou. Je to ostuda radnice, že dovolí, aby hosté mezinárodního hotelu v centru města měli takovýto výhled.

   Přeji Ostravě a Ostravakum hodně sil.

   Čtenář Tobiasz

  • další postřehy

  • Časopisy hrazené z našich peněz
  • Ostrava má opět unikát! Dvě čtyřproudové silnice vedoucí souběžně vedle sebe
  • Městská vyhláška zvýhodňuje předvolební politické kampaně

  Anketa

  Aktuálně není k dispozici žádná anketa