Přijďte na Baník. Dokažte, že Vám není lhostejný! | Ostravak

Přijďte na Baník. Dokažte, že Vám není lhostejný!

Je to jen pár let zpátky, kdy celé město žilo v euforii, a Baník Ostrava byl mistrem republiky. Bazaly byly vyprodané a auta vyzdobené modro-bílými šálami nešlo spočítat. Všichni v Ostravě jsme byli po právu hrdi na naše mužstvo a i ty, kteří fotbalu zrovna nehoví, muselo zahřát u srdce, že Ostrava je zase jednou první. První přede všemi a nešlo to změnit.

Byli jsme ještě malí kluci, když nás naši otcové vzali poprvé s sebou na Bazaly a my zažili něco úchvatného – plný stadion. Před pár měsíci jsme zjistili, že o něco málo později, v době kdy jsme se vůbec neznali a snad ani neznali pravidla kopané, jsme oba byli za stejným plotem na „tribuně chudých“. Bylo to v době, kdy do Ostravy, tedy na Baník a na Bazaly, přijel Bayern Mnichov. Baník tehdy prohrál, ale na Bazalech bylo 32 tisíc lidí, a asi proto jsme na ramenech svých otců skončili za plotem.

Nechceme dnes a tady rozebírat ekonomickou situaci klubu, zdali je správné, že klub vlastní Pražáci, nebo jestli primátor podvedl jeho fanoušky před loňskými volbami, když jim slíbil postavit nový stadion. Jsou to věci, které nám třeba mohou vadit, ale neumíme je změnit. My chceme jen zdůraznit, že Baník Ostrava považujeme za součást našeho města a rádi bychom dali najevo, že nám záleží na jeho budoucnosti.

Baníku se letos nedaří a je na konci ligové tabulky. Potřebuje podpořit a odrazit se ode dna. Vezměte, prosím, za ruku svou manželku, manžela, přítele či přítelkyni, vysaďte svou dceru nebo syna na ramena a přijďte se na Baník na Bazaly podívat. Přijďte mu zafandit.

Dokažte spolu s námi, že umíme naplnit stadion nejen v časech dobrých, ale také zlých.

Přijďte ukázat, že my občané Ostravy svůj klub nedáme. Ani Baník, ani naše město.

Ing. Bohdan Trojak                  JUDr. Lukáš Semerák

předseda klubu zastupitelů                     předseda klubu zastupitelů
Hnutí Ostravak                                        Hnutí Ostravak
na Magistrátě města Ostravy                  v Moravské Ostravě a Přívoze

Autor fotografií: Zdeněk Bernadt   –  Fotogalerie „Náš Baník“

Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa