Dobrý den, od teď jsme sousedi! Máte radost?

Ano, i takto může brzy vypadat začátek rozhovoru dvou spoluobčanů na Trnkovské ulici v Radvanicích. Schyluje se ke stěhování nepřizpůsobivých občanů do této lokality? Lidé mají prostě strach, kdo se nastěhuje do sousedství.

Byty pro sociálně znevýhodněné tady nechceme! To zní z úst nespokojených radvanických občanů. Mají strach, že do domů v Trnkovecké ulici se nastěhují nepřizpůsobiví.Na jedné straně snaha o pomoc sociálně znevýhodněným lidem, na druhé straně obavy starousedlíků z přísunu nepřizpůsobivých lidí do jejich lokality. Scénář známý z řady míst, kde se realizují projekty takzvané sociální inkluze. Tentokrát se jablkemsváru stala Trnkovecká ulice v Radvanicích, respektive soubor sedmi domů, které zde vlastní – nebo ještě donedávna vlastnila – společnost RPG Byty. Ta některé z těchto domů pronajala občanskému sdružení Centrom a některé prodala novému vlastníkovi s tím, že zde bude realizován projekt bydlení pro sociálně znevýhodněné občany. Proti tomu se však zvedla ze strany místních obyvatel vlna odporu.

Své hlasité NE sociálnímu bydlení přišli říct obyvatelé ve středu 20. listopadu do místní školy, kam svolalo setkání všech zainteresovaných stran vedení radvanické radnice. „Chtěli jsme si s občany, ale i zainteresovanými stranami vyjasnit, jaké jsou na tuto věc názory a plány do budoucna. Neměli jsme totiž o tom, co se chystá, žádné informace. Občané byli lépe informováni než my, a to jsme chtěli napravit,“ řekl deníku radvanický místostarosta Štěpán Košťál.

Společnost RPG byty tvrdí, že stav, do kterého se domy v lokalitě dostaly, jim není lhostejný. „Bohužel, zákony jsou dnes nastaveny tak, že ani ty, kdo dlouhodobě devastují náš majetek, není snadné vystěhovat. Na druhé straně ale existuje řada lidí, kteří jsou sice sociálně znevýhodnění, ale mají snahu pracovat na zlepšení své situace a sami pro to chtějíněcoudělat. A protože právě s takovými lidmi úspěšně již řadu let pracuje občanské sdružení Centrom, dohodli jsme se na rozšíření naší spolupráce i do lokality ulice Trnkovecké. Místo demolice mohou zdejší domy projít opravami, na kterých se budou podílet jejich obyvatelé aktivně zapojení do doprovodných sociálních programů,“ uvedl mluvčí RPG Byty Petr Handl.

 1. Autor: petr míčko

  7.12.2013 - 3.39

  když jsou tak dobří,tak vytvořte program
  v místě vašeho bydliště a po nějáké době
  sami uvidíte!!!

 2. Autor: Anonymní

  12.12.2013 - 14.37

  Konečně si oknolí obyvatelé oddychli od věčných krádeží a oni jim to opět naservírují až pod nos. Dotyčná oblast se opravdu nikdy nezvetí a místní nemovitosti půjdou opět dolů – už tak jsou neprodejné. Opětovně se zvedne kriminalita a strach občanů. Demolice je jediným správným řešením.

 3. Autor: Roberto

  23.5.2017 - 7.10

  Co dodat, prostě myslete a nevolte soc.demáky kteří ci/ká/ny financují z našich daní,a volte SPD Tomia Okamury. Když je jediným argumentem voliče ČSSD, že mu zvedne po volbách o 500 korun mzdu, /načež druhou kapsou mu vytáhne o 3000 víc/ je to dost ubohé
  samozřejmě všichni ví že nepracující černé etnikum ze Slovenska se má v ČR jako prase v žitě a bere na dávkách cca 50 000 korun měsíčně, i více, za to poděkujte ODS, soc.demákům a topákům, kteří byli nebo jsou ve vládách posledních 20let

Vložení komentáře


Další články

Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa