Dokaž, co umíš

Soutěž časopisu Ostravak pro občany Ostravy

Jsou okamžiky, kdy nevíte, zdali se máte smát, nebo plakat. Stejně smíšené pocity mají místostarostové zvolení za hnutí Ostravak v Moravské Ostravě a Přívoze při nahlížení do některých nepříliš starých dokumentů.

O jednu tragikomickou historku jsme se rozhodli s vámi podělit a přetvořit ji v soutěž. Její pravidla psal sám život. Tak jako jiné městské obvody je i obvod Moravská Ostrava a Přívoz vlastníkem mnoha domů a bytů. O ty je zapotřebí se starat, udržovat je, a proto si radnice najímá externí dodavatele k zajištění nejrůznějších činností. Jejich výběr by měl být vždy určen výsledkem výběrového řízení, a měl by tak vést k hospodárnému řešení.

Místostarosta Groll (ODS) měl však na údržbu bytového fondu jiný názor, a proto podepsal smlouvu, na jejímž základě obvod proplácel např. faktury, podle nichž výměna žárovky na chodbě obytného domu trvala externí firmě opakovaně čtyři a půl hodiny. Asi bychom se měli rozčilovat a plakat, ale rozhodli jsme se vzít vše s nadhledem.

Slovo dalo slovo, a tak vyhlašujeme soutěž pro obzvlášť šikovné občany města Ostravy. Pravidla jsou jednoduchá: každý občan města Ostravy, který dokáže na žebříku v třímetrové výšce čtyři a půl hodiny točit žárovkou, od nás jako ocenění dostane sadu žárovek do celého jeho bytu či rodinného domu zdarma. Pokud totéž dokáže člen ODS z Ostravy, věnujeme mu kromě zmíněných žárovek také „štafle“, na nichž ony čtyři a půl hodiny stál.

Zájemci se mohou hlásit prostřednictvím e-mailové adresy redakce@ostravak.info.

OSTRAVAK I/2012

Vložení komentáře