Dopis čtenáře

22.6.2010 - Vážená redakce sympatických čtyřicátníků, nenarodila jsem se sice v Ostravě, ale žiji tady už 37 let. Také mi záleží na čistotě, průhlednosti financování. Radnice jsou uzavřené budovy, kde si předávají křesla mezi sebou. Jak v obcích, tak ve státě, to je jasná paralela. Nejhorší na tom je, že politické strany musí být neustále všudypřítomné na každé židli, která rozhoduje o celkovém dění našeho města a nejenom našeho města - každého města celé naší republiky.

Ptám se PROČ? Proč tam nemůže sedět nezávislý člověk, nezkorumpovaný, který má tzv. selský rozum? Jedno volební období je tam rudý socan, další rok ho převálcuje odeesák, a tak tam stále bojují o teplá místečka za naše peníze lidi, kteří neumí hospodařit, neumí bojovat, neumí nic prosadit, a když, tak v neprospěch lidí, ale ve prospěch zase těch bohatých, vlivných.

Já, jakožto drobná OSVČ snažící se udržet se na hladině a obstarat si poctivou prací kus chleba pro sebe a své děti, chci žít taky důstojně, spravedlivě a nenechat se okrádat, pacifikovat těmi, kteří si svá teplá místečka nezaslouží, kteří rozhodují za nás bez nás, bez referenda. Dnes by mělo být na jakékoliv rozhodnutí REFERENDUM.

Držím palce vašemu časopisu, vaší práci, vašim vizím, tedy potažmo i našim vizím, aby už konečně nastal čas, kdy budou občané taky moci mít právo hovořit do určitých věcí.

Ariana Parýzková

Děkujeme čtenářce za vyjádřenou podporu, a přestože je naše práce občas dosti těžká věříme, že společné vize uskutečníme a dohromady s vámi vše změníme k lepšímu.

Redakce Ostravaku

  1. Autor: joker

    7.9.2010 - 16.46

    Zcela souhlasim, referendum na jakekoliv rozhodnuti, avsak doplnene nejakym dokumentem vytvoreny nejakou objektivni skupinou odborniku na dane tema, napr. spolupracovat s vysokoskolskymi studenty , kteri vsechny informace maji s prvni ruky a tak nejak cerstve v hlave …

  2. Autor: Kiki

    15.10.2010 - 22.31

    Jak může být někdo nezávislý? Vždycky se přece přikloní k levici nebo pravici. „Střed“ je nonsens.

Vložení komentáře


Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa