Dopis čtenáře

12.4.2010 - Bydlím již 15 let v centru Ostravy, a o dění v centru se proto přirozeně zajímám. Se zájmem jsem sledoval soutěž o to, co vyroste na Karolině. Ve spojitosti s tím mě napadlo, proč další megaloprojekt a proč třeba ne druhé centrum Ostravy s klasickými uličkami a maximálně čtyřpatrovými obytnými domy s obchody v přízemí.

Kdysi se hodně mluvilo o tzv. tropickém ráji mezi Dolní oblastí Vítkovic a centrem, ale tento nápad rychle zapadl, a přitom právě tropický ráj by byl určitě větší atrakcí a lákadlem než další nevzhledná betonová monstra. Otázka je, zda v centru Ostravy potřebujeme další nákupní centrum a kancelářské prostory, když v blízkém okolí je několik kancelářských budov, které rozhodně nejsou zaplněny – viz budovy na Českobratrské či Hornopolní ulici.

Další problém představuje stav ulice Nádražní, a to od bývalého hotelu Palace po ulici 30. dubna. Žiji přímo na ulici Nádražní a nepamatuji si, že by za tu dobu prošla nějakou rekonstrukcí. Stále vidím jen zničené asfaltové chodníky, zaflikovanou vozovku a staré osvětlení z dob dávno minulých.

Slýchám tu a tam, že z Nádražní ulice bude pěší zóna bez aut – pouze s tramvajemi, bohužel peníze na rekonstrukci asi stále chybějí nebo se používají na jiné nesmyslně předražené projekty – viz Ještěrka v Bartovicích, podzemní garáže na Prokešově náměstí nebo z poslední doby třeba rekonstrukce kapličky u hlavní pošty.

Martin Marušák

Panu Marušákovi za jeho otevřený názor děkujeme. Jsme velice rádi, že náš časopis oslovuje vás Ostravaky, kterým není dění ve městě lhostejné.
Pokud máte podobný námět nebo i zcela jiný, napište nám: redakce@ostravak.info.

Vložení komentáře


Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa