Editorial I/2014

Milí čtenáři,

opět máte možnost si přečíst časopis, který si klade za cíl informovat vás o dění v Ostravě jinak než ostatní média.

Vydávání časopisu není vůbec snadné. V nejbližších dnech očekáváme vynesení rozsudku ve sporu, kdy našeho vydavatele za vaše peníze zažalovalo současné vedení města a požaduje po něm finanční náhradu. Dlouhodobě se potýkáme se špatnou distribucí časopisu. Je pro nás opravdu velmi frustrující, když do redakce pošlete fotografii ze sběrny, na které je několik tisíc kusů časopisu v neporušených igelitových obalech.

Blíží se však komunální volby, a proto jsme se opět rozhodli dát prostor kandidátům hnutí Ostravak k prezentaci jejich názorů a stanovisek. Jsme přesvědčeni, že je důležité, aby každý z voličů měl možnost udělat si vlastní úsudek na události, které se kolem něj dějí. Věci je nutné nazývat pravými jmény, a to hnutí Ostravak dělá.

Nadcházející volby budou nepochybně výjimečné. Letos v nich kandiduje snad rekordní množství stran a hnutí. Mezi kandidáty nalezneme Romskou demokratickou stranu, stejně jako třeba uskupení současných nomenklaturních kádrů Petra Kajnara a Dalibora Madeje. Život na výsluní se jim zjevně zalíbil.

Od voleb si hodně slibuje ČSSD. Budeme bedlivě sledovat, zda se i letos nechají voliči napálit nebo jestli díky korupčním aférám z posledních měsíců plně pochopili, že ostravská ČSSD je propojena s neprůhledným podnikatelským prostředím. Asi nejdražší v Ostravě kampaň předvádí hnutí ANO miliardáře Andreje Babiše. Absurdní je, že ten na nás sice kouká ze všech plakátů, ale v Ostravě nikde nekandiduje. Nejlidnatější ostravský obvod zase vypadá jako jeden veliký reklamní cirkus. Někdy máme pocit, že se tam kandidující strany předhánějí v tom, kdo vyrobí větší reklamní poutač.

Doufáme, že se v lese slibů a záplavě barev neztratíte. Věříme, že k volbám půjdete a že svým srdcem a rozumem pomůžete k tomu, aby se po dvanácti letech vlády ČSSD v Ostravě zase dobře žilo.

-red-
6. října 2014

Komentáře jsou uzavřeny.