Editoriál II / 2012 | Ostravak

Editoriál II / 2012

dvojčataMilí čtenáři, právě držíte v rukou letošní druhé číslo našeho časopisu. Vznikalo na začátku července, v době, o níž se rádo říká, že je léto v plném proudu. Začínají letní prázdniny a doba dovolených. V Ostravě je už více než týden horko k zalknutí a ani v noci se už nedá pořádně ochladit. Kdo může, utíká z rozpáleného města pryč k rybníku, k řece nebo třeba do lesa.

Rozhodli jsme se proto, že nebudeme ještě více nerozpalovat ty, kteří v Ostravě zůstali, ale ani ty šťastnější, kteří si náš časopis přibalili s sebou na dovolenou.

Normální člověk už musí mít toho, čemu se v České republice říká politika, plné zuby. Možná je to ještě horší, ale nechceme být vulgární. Všechno zlé je prý pro něco dobré, a tak věříme tomu, že mnoho z těch, kteří nám dříve nevěřili, už dnes ví, že velké strany (ČSSD a ODS) si dělají z obyčejných lidí legraci. Lžou jim a slibují jen proto, aby se jejich členové mohli v tichosti obohatit z veřejných prostředků na jejich úkor. Nebo je snad mezi námi ještě někdo, kdo by věřil tomu, že poslanec a hejtman David Rath (ČSSD) opravdu nevěděl, že si domů v krabici nenese víno, ale sedm milionů korun? Je snad normální, že ředitelka krajské nemocnice a členka ČSSD žijící s bývalým poslancem za ODS má doma pod podlahou schovaných 30 milionů korun v hotovosti? Co si má normální člověk pomyslet, když ministrovi Vondrovi (ODS) zmizí našich 500 milionů korun a jeho stranický kolega vykonávající funkci předsedy vlády to přehlédne?Pokud máte pocit, že vše, o čem píšeme, se děje daleko v Praze a Ostravy se to netýká, musíme Vás zklamat, není to pravda. Rozhodli jsme se však nekazit Vám léto, prázdniny a dovolenou, a tak se o podivných obchodech podnikatelů pohybujících se v těsné blízkosti například kandidáta na hejtmana našeho kraje Miroslava Nováka (ČSSD) nebo ostravského náměstka primátora Dalibora Madeje (ODS) dočtete v příštích číslech našeho časopisu.

V tomto čísle najdete zamyšlení a úvahy o tom, kam směřuje naše město a co si myslíme, že by bylo dobré udělat pro jeho rozvoj. Rovněž v něm naleznete pár jednoduchých příkladů toho, že k tomu, abychom se poctivě a řádně starali o své okolí, nepotřebujeme ideologii a politické strany, ale lidi, kteří ctí slušnost a zdravý selský rozum. Ostatně právě s takovými lidmi vznikl náš časopis a budeme dbát na to, aby právě slušným lidem poskytoval prostor vyjádřit své názory, dojmy a postoje a umožnil podělit se o ně s okolím.

Přejeme Vám klidné léto.

Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa