editorial leden 2010

Dostáváte se k prvnímu číslu měsíčníku „Ostravak“. Tento nový projekt vzniká za podpory lidí, kteří v Ostravě nejen bydlí, ale hlavně zde chtějí skutečně žít. Nechceme však být pouhými kritiky. Naší snahou je všímat si spolu s vámi dění kolem a pokoušet se o změny k lepšímu.

Chceme objektivně psát o pravé tváři města, která mnohdy bývá dobře skryta pod maskou se třemi !!!

Součástí samotného „Ostravaka“ je příloha strany Věcí veřejných, které jsou pro nás velkým vzorem. Strana VV začínala před šesti lety právě vydáváním časopisu Pražan pro občany Prahy 1 a Prahy 5. Rádi bychom vám chtěli nabízet přesně jako Pražan necenzurované informace z politického života, sociální poradenství a pomoci řešit svízelné situace spojené se životem ve městě.

Na našich internetových stránkách www.ostravak.info pak máte možnost přidat svůj názor k daným tématům. Budeme za postřehy a tipy k tomu, co vás nejvíce v Ostravě trápí, velice rádi. Za tímto účelem jsme zřídili zelenou linku 800 30 31 32 a bezplatnou poradnu v Domu kultury města Ostravy naproti Krajskému úřadu, která může pomoci řešit právě tyto problémy.

„Ostravak“ chce zkrátka opravdu být časopisem s Ostraváky o Ostravě. Zapojte se spolu s námi do života v tomto městě.

Příjemné čtení, které vás nenechá chladnými, přeje redakce.

Vložení komentáře


Další články

 • Stodolní ulice: nepořádek a zběsilá doprava
 • Kaplička je vyšperkovaná. K čemu a pro koho?
 • Čapkárna se změnila v Mrazírnu, kde nic nefunguje, jak by mělo…
 • Kluziště opět nebylo: chyběly peníze, nebo snaha radních?
 • Ostravský patriot Verner Lička: Čeká nás ještě spousta práce
 • Postřehy

  • Co se Vám na Ostravě líbí, a co Vám naopak vadí?

  • Renata Fochlerová  , 31 let, na mateřské dovolené

   Jsem rodilá Ostravačka a všeobecně mám Ostravu ráda. Pokud mi něco vadí, tak nedostatek nízkopodlažních tramvají, většinou jezdívám s kočárkem, takže nastoupit a vystoupit je opravdu někdy problém. V neposlední řadě bych uvítala více restaurací s koutkem pro děti, kde můžete v klidu přijít a posedět.

   Marie Fajkusová , 75let, důchodkyně

   V centru mi chybí rozmanitost obchodů. Všude, kam se podíváte, jsou herny nebo restaurace.  Ostrava už není co bývala, bylo to krásné město.

   Jan Stoklasa, 26 let, IT specialista

   Nelíbí se mi a nesouhlasím se zastavováním zelených ploch v Ostravě supermarkety . Určitě bych se zaměřil na jiný způsob využití, například na výstavbu parku, popřípadě vodních ploch. Naopak pokud bych měl říct něco pozitivního, myslím, že se podmínky pro život v Ostravě výrazně zlepšily, ať už jde o životní prostředí nebo kulturu.

   Andrej Chlebik , 24let, grafik

   Ostrava je pro mě hlavně místem, kde pracuji, a občas navštívím nějaké to nákupní centrum. Co se mi líbí, nebo nelíbí, asi přesně říct nedokážu, asi bych k tomu řekl jen že si pro svou rodinu dokážu představit lepší místo k životu.

   Napište nám i vy svůj názor!

  • další postřehy

  • Advent začal, Masarykovo náměstí zůstalo osiřelé
  • Nešvar měsíce

  Anketa

  Aktuálně není k dispozici žádná anketa