Editorial Moravská Ostrava a Přívoz 2014

Vážení čtenáři, právě si můžete přečíst zvláštní vydání našeho časopisu.

Blíží se komunální volby a ulice zaplavily reklamní poutače. Profesionální politici (lidé, kteří se povětšinou nedokáží sami uživit a jsou tak závislí na legálních či nelegálních příjmech z veřejných rozpočtů) se předhánějí v tom, jak si získat přízeň voličů.

Jedni slibují, druzí naopak pomlouvají všechno a všechny. Pořád stále stejná obehraná písnička.

Jsme rádi, že se v našem městě našla skupina lidí, která jen planě neslibuje, ale dělá, co má. Parta, která se nebojí složit účty za své počínání. Samozřejmě, že máme na mysli hnutí Ostravak. Před čtyřmi lety vyhrálo v nejstarším městském obvodě (Moravská Ostrava a Přívoz) volby a dostalo tak příležitost vést zdejší radnici. Nepovedlo se jim vše, co si předsevzali, ale výsledky za nimi jsou. Zástupci hnutí Ostravak v Moravské Ostravě a Přívoze jsou jasným důkazem nejen toho, že komunální politika se dá dělat slušně, ale také, že sliby dané voličům se musí plnit. Proto jsme se rozhodli věnovat toto vydání časopisu právě té části hnutí Ostravak, která působí v centru našeho města.

Dostává prostor nejen k prezentování konkrétních skutečností, ale také k vysvětlení základních principů a souvislostí, na nichž je hnutí postaveno a které v jiných ostravských obvodech a na Magistrátu města Ostravy nefungují.

Namísto slibů či pomluv přinášíme pouze fakta. Po jejich přečtení si každý sám může udělat obrázek o tom, kde se nachází naše město a jaké jsou další možnosti jeho směřování. To vám také nepochybně pomůže zorientovat se v záplavě poutačů, známých či neznámých tváří, zlatokopů, naivních snílků a žvanilů a oddělit je od lidí, kteří obětovali své znalosti a spolu s kusem volného času je věnovali ostatním.

Máme za to, že teprve pak se můžete zodpovědně rozhodnout, zda má význam jít v říjnu ke komunálním volbám, koho a proč volit.

Vaše redakce časopisu Ostravak
4. října 2014

Vložení komentáře