Estetizace před hlavním nádražím v Ostravě

7. 9. 2010 - Dobrý den, dostal jsem do rukou zářijový zpravodaj Centrum, a musím se pozastavit nad jednou věcí. Na titulní straně je fotografie starosty pana Miroslava Svozila na kontrolním dnu estetizace před hlavním nádražím v Ostravě - Přívoze.

Podle tohoto příspěvku byla úspěšně dokončena. Bohužel to nemůže být pravda, protože úspěšně je dokončena ta realizace, která je dokončena v termínu a bez chyb. Podle vývěsek, které byly u stavby vyvěšeny, měla být tato oprava dokončena v červnu tohoto roku a dělníci na ní pracovali ještě minulý týden (přelom srpna a září). A to už bylo jaksi po termínu.

A úroveň je pod úrovní. Zvednete-li hlavu a podíváte se na opláštění, uvidíte takové fugy, že ta Beethovenova je pouhým odvarem. Za několikamilionovou zfušovanou opravu děkuji, ale nevím komu, protože (ne)zodpovědní se k tomu asi hlásit nebudou.

Přeji příjemný den Jan F.

  1. Autor: Černý synek z plakátu

    10.9.2010 - 22.12

    Pane F., to že tam starosta stojí, jak by vyhral ve Sportce, je sice fajne a je to jistě velký prů..Mě více zaujal článek „město opravuje“ (za peníze občanů zde žijících). Jsem zvědavý, kdo mi vysvětlí, proč se na Nádražní opravuje jenom č.45 (aji ze dvora jim dají mramorové obklady) a č.41 zůstane jako památková zřícenina? Kdo neví, co je 41 – to je ta „lochna“ jak zbourali 43 a visí tam ještě zvěřinec Jonatan (co tam už není – bo jim město zvýšilo nájem – asi na tu opravu č.45). Já si myslím, že to bude tím, že z čísla 45 vyjíždí ty obrněné Mercedesy (to asi nebude sociální případ, potřebný státního bytu) a ze 41 občas vyletí jen nějaká krysa (ale též tam bydlí lidi..).. Proto píšu o té sportce u založených ruk ing.Svozila. Není to fajne – bydlet ve státním, starosta vám zařidí novou fasadu (aj s mramorem).., no kurňa nekupte to. Pokud by to dělal správný „národohospodář“ (pro ty omezené – to je ekonom a né ten, co chodí po hospodách), když už tam má město lešení a fachmany, asi by si „namaloval“ i levou půlku obličeje = udělal by něco s tou zříceninou po bouráčce ve 41.. Ja v Přívoze, to je jiná kapitola (pro neznalé – to je ten obvod, kde „operuje“ radní ing.Krsička)..- tam si za peníze města opravili všecko a ještě si ten dobrák zastupitel stačil koupit půlku baráků, co tam byly k prodeji (a jak jsem ho znal před 5-ti rokama – neměl ani na cigarety – to ho asi naučila ta nova mladá baba..) Prý si za ty prachy kupil aji barak v Trogiru (pro nezasvěcené – to je kusek – asi 1000km na jih od Ostravy).., ale už ho prý prodal, asi mu tam město nechtělo dělat opravy.. Ja ja, je to fajne bydlet ve státním a mít kamoša na radnici.. Však se najdu ti hlupi, co si nějaké baráky aj kupi a opravit nechaju za svoje.. No jak jsem viděl tu titulku Centrumu, hned sem říkal – lidičky, to je štramák ten starosta..Ale nejsem baba a ten jeho postoj..- to nevypadá, že by měl strach, že se ho třeba bude Cattani (až nahradí ten orgán, co má pomáhat a chránit) bude zpovídat – inženýre, to ste nevěděl, kam ty městské peníze dávate ? (pro ty neznalé – vaše peníze).. Nic, radši už dost, bo mi ještě někdo dá po .. Už jsem slyšel, jestli nejsem ten Větva, co píše ty fajne blogy na iDnesu.. Nejsem, já cestuju enom po obvodě Ostrava – Město a ještě prstem po mapě.. Ale Větva je fajny a věřím že raz nafotí aji ty ruiny v centru krajského města (to bude jeho nejdelší fotoblog).. Tož se opatrujte a pamatujte – budu volby a je potřebná změna. Vypadá to, že „Ostravak“ by mohl robit toho Cattaniho…(ale bacha – teho buchli právě před radnicu)..

Vložení komentáře


Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa