Hlavně se neušpinit

V nedávno odvysílané televizní diskusi k problematickým domům v Přednádraží mě pan ředitel a předseda sdružení Vzájemné soužití Kumar Vishwanathan vyzval, abych se zvedl z teplé židle a šel se osobně podívat na problematické domy. Řekl to do televizních kamer, přestože musel vědět, že jsem několikrát spolu s pracovníky stavebního úřadu a našich technických služeb tuto lokalitu navštívil. Mimo jiné jsem tam organizačně řešil generální úklid, který tam byl proveden v loňském roce.

Kancelář pana ředitele Kumara Vishwanathana dnes sídlí v centru Ostravy, v obecní bytové jednotce, v místě, kde se připravuje významná revitalizace. Proto jsme se rozhodli – stejně jako i v jiných případech – byt využít pro bytové účely a vstřícně jsme nabídli panu řediteli a jeho organizaci jiné prostory. Byl mu nabídnut nebytový prostor v lokalitě Přívozu v Dobrovského ulici. Byli jsme přesvědčeni, že to uvítá, jelikož by pak sídlil přímo v problematické oblasti jako například obdobná příspěvková organizace Jekhetane. O to více nás překvapilo, že nabídku bez udání důvodu odmítl. Údajně čeká odpověď na dopis, ve kterém popisuje potřebu být v centru Ostravy mimo jiné kvůli příjímání domácích a zahraničních návštěv.

Sám sebe se ptám, kde jinde by mělo sídlit sdružení řešící problematiku sociálně slabých než tam, kde se tento problém vyskytuje? Nebo si snad někdo myslí, že občané v sociální nouzi si budou kupovat síťovku, aby mohli dojíždět do centra Ostravy? Nechci panu řediteli sahat do svědomí, ale nemá snad pocit, že židle v centru je teplejší než v Přívoze?

Dalibor Mouka

OSTRAVAK III/2012

 1. Autor: kafka

  10.10.2012 - 1.13

  Pan Kumar Hare Krishna dela vice skody, nez uzitku. Ostravaci by ho meli z Ostravy vypraskat. At jde bydlet k tem, co mu zaplatili univerzitu, ktera mu viditelne k nicemu nebyla.

 2. Autor: Dalibor

  11.10.2012 - 7.41

  Je signifikantní pro naši dobu , že nás o soužití s menšinami poučuje člověk ,který pochází ze země ,která se není schopna vyrovnat s kastovním systémem a kde je rasismus naprosto normální věc.Pracoval jsem pro indy i s indy a vím o čem mluvím.

 3. Autor: Stará Blažková

  11.10.2012 - 11.13

  Ať si jde vykládat svý chytrosti do Indie,tady na jeho pindy nejsme zvědaví

 4. Autor: Pavla matulkova

  28.10.2012 - 18.39

  Pan Kumar pochází ze země kastovnictví ze země kde spalují své mrtvé na hranici na ulici,kde si nesmí vzít nikdo nikoho pokud si nejsou „rovni“. Takzvaný pořádek muže dělat pouze u nás, kde si vše necháme líbit.v jeho zemi by ho pěkně hnali,ne li ukamenovali .proč se nesnaží zrušit kasty.proč u sebe nenakrmí hladové. Pan Kumar se totiž pěkně návalu je u nás,protože mu to dovolujeme. v Indii by totiž neznamenal nic.Je mi z toho ne smutno je mi z toho blu.

 5. Autor: René Zendy

  18.11.2012 - 12.46

  V souvislosti s aktivitami pana Kumara zveřejňuji svou výhradu na adresu zpravodajství Čt 1(17.11.2012 12:00) V diskusi jsem uvedl:

  „Romové demonstrovali?

  Musím vyjádřit nespokojenost s informacemi, které poskytují neinformovaní redaktoři většiny médií. 1. Pokud udávají počty, mají říci přesný počet rodičů. Na demonstraci byla většina dětí, pro které nebyla tato demonstrace primárně určena- měli bychom jejich počet odečíst, nebo zdůraznit, že z celkového počtu(někdo udává desíky, někdo 150, dnes už to bylo 200) bylo tolik a tolik dětí. 2. Informace, že Romové si demonstraci zorganizovali sami, se nezakládá na pravdě. Na serveru Romea je vyvěšen leták, jehož autorem je s největší pravděpodobností Kumar Vishvanatan(vím že jej Romům rozesílal). Autobusy které měly romy svážet by mohly dovést stovky Romů, pokud by o akci měli zájem. 3. Pokud by naši novináři byli investigativní, zjistili by, že pan Kumar dostal na pořádání „Romské demonstrace“ 90000Kč. Kdo zaplatil autobusy, trička, kdo obstaral obrazy J.A.Komenského apod? 4. Neúčasti na třídních zchůzkách se nedivím, neboť vím o petici, kterou podepisují rodiče za zachování ZŠ praktických(najdete na serveru Učitelských novin. 5. Nebudu se divit, když tento nepohodlný příspěvek bude vymazán“.

  Informovaný občan mi dá za pravdu, že samotnými Romy je pan Kumar hodnocen záporně, tvrdí, že peníze na různé projekty zůsatnou u samotných zřizovatelů a realizátorů, koncoví uživatelé (Romové) z nich údajně nic nemají. bflmpsvzendy@centrum.cz

Vložení komentáře