Jak se Vám v Ostravě žije s jedinou pohotovostí?

Porubská pohotovost v březnu tohoto roku skončila a Vy máte jedinou možnost a tou je pohotovost na Varenské ulici. Stačí Vám to? Jak se osvědčilo toto omezení s půlročním odstupem?

Myslíte si, že to byl krok směrem k občanům? Pokud nejste mobilní a bydlíte v Porubě či na Dubině, tak to máte na pohotovost dost z ruky. Vedení nemocnice sice uvedlo důvody proč tomu tak je, ale bez ohledu na starší občany a jejich potřeby. Není jedna nepřetržitá pohotovost na Ostravu málo? Jak s odstupem času toto hodnotíte? Přikládáme komentář nemocnice, který je z kraje tohoto roku a Vy jej můžete teď okomentovat.

Městská nemocnice Ostrava od 1. března najíždí na efektivnější systém poskytování Lékařské pohotovostní služby. Součástí je i zrušení pohotovosti v Porubě Lékařská pohotovostní služba funguje v Porubě v ambulanci na ulici Bohuslava Martinů. Od 1. března se přesune do centra na Varenskou ulici. „Pohotovost v Porubě není příliš využívána, návštěvnost se v pracovních dnech pohybuje v řádech jednotek pacientů. Ambulanci na Varenské ulici naproti tomu vyhledávají pacienti ve vyšším počtu,“ uvedla mluvčí městské nemocnice Darina Majková. „Pro pacienty bude mít nově nastavený systém bezesporu tu výhodu, že lékaři na pohotovosti zpravidla posílají  nemocné ke specializovaným vyšetřením. Teď budou mít veškerou péči pod jednou střechou v areálu Městské nemocnice Ostrava,“ dodala. Obyvatelé Poruby se nemusejí bát, že by se v případě potřeby nedočkali pomoci. „Dostali jsme záruky, že  dostupnost zdravotní péče nebude nijak omezena, protože nemocnice chce navýšit počet výjezdových lékařů, kteří mohou dorazit přímo k pacientovi domů. Navíc na území obvodu leží fakultní nemocnice, kam lidé v případě úrazu či jiných vážných potíží mohou dojet,“ uvedl starosta Poruby Lumír Palyza. Vedle lékařské pohotovostní služby pro dospělé zůstane v areálu městské nemocnice zachována i dětská pohotovost, která se nachází přímo v pavilonu dětského oddělení. Fungovat bude nadále i zubní pohotovost na Varenské ulici.

Vložení komentáře


Další články

Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa