Je to vůbec ona? Přece je to on!

Jsme velmi příjemně překvapeni vašimi ohlasy na kreslené obličeje našich kandidátů, které jsme umístili na billboardy. Mockrát za ně děkujeme. Jen těch písemných je několik set. A převážně se v nich ptáte, jak vlastně oni nakreslení lidé opravdu vypadají.

Vy, kteří pak některého z nakreslených kandidátů znáte, buďto chválíte, jak se ho podařilo vystihnout, nebo se naopak pohoršujete nad tím, že kreslíř vašeho známého nakreslil špatně a že je ve skutečnosti mnohem hezčí. Na tomto místě se sluší uvést, že obrázky nejsou karikaturami. To znamená, že nebylo cílem vystihnout povahové rysy jednotlivých lidí. Jedná se o kresby, kdy kreslíř každého nakreslil tak, jak ho viděl on.

Právě s ohledem na velký ohlas jsme se rozhodli představit vám všechny kandidáty pěkně vedle sebe – nakreslené a vyfocené. Sami si tak můžete udělat názor na to, kdo si je podobný, a kdo naopak vůbec ne. Budete-li chtít, můžete se o svůj názor podělit také s námi.

Soutěž:
Pokud nám do 31. října 2014 napíšete (e-mailem na redakce@ostravak.info nebo poštou na adresu redakce časopisu Ostravak, Musorgského 6, 702 00 Ostrava), která kresba je podle vás nejpovedenější, zařadíme vás do slosování o vlastní portrét. Ve středu 5. listopadu 2014 všechny došlé názory slosujeme a pět šťastných požádáme o zaslání své fotografie. Ta se stane předlohou, podle níž vám náš kreslíř zhotoví vlastní obrázek.

Proč jsme naše kandidáty vlastně nechali nakreslit?

Hnutí Ostravak je jiné než většina subjektů kandidujících v Ostravě ve volbách. Nejenže není centrálně řízeno z Prahy, ale hlavně jej tvoří tým lidí, kteří už v životě něco dokázali. Dali se dohromady a svými zkušenostmi chtějí přispět k vedení města, v němž žijí. Mají svá povolání a politika pro ně není zdrojem obživy. Proto jsme nechtěli jejich tváře vystavovat mezi tvářemi lidí, kterých si povětšinou nevážíme. Chtěli jsme představit jejich jména a dát o nich vědět. Záměrem bylo také dát najevo, že i při řešení vážných a důležitých záležitostí je zapotřebí zachovat si nadhled a smysl pro humor. Budou-li veselí a upřímní lidé, kteří vedou Ostravu, bude veselá a přívětivá také naše Ostrava. O to nám všem společně jde.


-red-
2014Vložení komentáře