Jen pro vaši informaci, jak se v Ostravě „řeší“ smog.

2. února 2011 – Vážená paní / Vážený pane, obracím se na Vás se stížností nad označením autobusu č. 56 ve směru Ludgeřovice – Petřkovice dne 1. února 2011. Autobus č. 56 měl zřetelně napsáno na předním skle SMOG, Neoznačujte jízdenky, ovšem revizor toto označení nebral v úvahu, neboť prý mám sledovat informace v Radiu Čas a hlášení v autobuse samotném o tom, že označení platí pro jiné zóny než pro trasu Ludgeřovice – Petřkovice. Hlášení v autobuse jsem neslyšela vzhledem k hluku, stejně na tom byl i další cestující. Argumentace revizora, že se lidé v autobuse nemají bavit a pak by slyšeli hlášení, je zvláštní. Žádám o informaci od nezávislého právníka (nezávislého na DPMO) o tom, zdali nápis SMOG, NEOZNAČUJTE JÍZDENKY na předním skle autobusu na trase, na níž toto označení neplatí, je správný a neklame (záměrně či arogantně) cestující. Je mi zřejmé, že to není chyba řidiče, neboť takto označené jezdí i jiné autobusy na této lince. Domnívám se, že vzniklá situace je výsledkem „boje“ mezi magistrátem a DPO (který si chce alespoň částečně nahradit ušlé zisky). Na mylné informace doplácí občan.

P. S. Pokutu 714 korun uhradím.

S pozdravem čtenářka Marta

Dopis adresovaný Magistrátu města Ostravy, Prokešovo náměstí 8, Ostrava a Dopravnímu podniku Ostrava, a.s., Poděbradova 494/2, 701 71 Moravská Ostrava a v kopii redakci časopisu Ostravak.

 1. Autor: Petrana.f

  25.2.2011 - 20.40

  bezplatná přeprava je jen na zónách 1-4

 2. Autor: Pro čtenářku Martu

  26.2.2011 - 15.54

  Zajímavé, že se o tom všude píše, mluví a nejspíš si paní chtěla postěžovat, že si revizor dovolil mimo Ostravu ji zkontrolovat a ona neměla jízdenku. Dále je o tom stálá informace na webu DPO, ve všech vozidlech je papír o smogu a na ceduli u řidiče je psáno: „SMOG, NEOZNAČUJTE JÍZDENKY ODIS V ZÓNÁCH 1 – 4″. Pokud si ani toto nedokáže přečíst, pak doporučuji návrat na ZŠ.

 3. Autor: Pro čtenářku MARTU

  26.2.2011 - 19.49

  Celou dobu SMOGU přece platí označení SMOG jenom pro pásma 1.-4. V denním tisku pracovnící DPMO vysvětlovali, proč jenom pro tato „vnitřní“ městská pásma.
  Vymlouvat se na hluk v autobuse mi připadá trapné – copak jsme malé děti a neumíme číst?
  Navíc tato opatření platí stále stejně již po několikáté !
  Je to hloupá výmluva.
  E.N., Ostrava

 4. Autor: Alice

  2.3.2011 - 13.17

  Já si myslím, že akce SMOG je stejně blbost a nemá to žádný efekt v tom směru, že by lidé nechali auta doma a jeli MHD. Jezdí se auty pořád stejně, jen městská kasa se vyprazdňuje a mohlo by se těchto prostředků využít lépe. Měly by se raději více kontrolovat podniky, které znečišťování způsobují a trvat na nápravě.

 5. Autor: Tomda

  17.4.2011 - 13.55

  Reakce na zprávu od Alice. Má pravdu v celém svém článku. Peníze které zaplatí město úplně zbytečně za to, že jezdilo stejně cestujících v MHD a osobních aut také neubylo. Nyní se jedná o částku cca 22mil Kč (vychází to na 1mil na jeden den smogové situace). V této chvíli se snaží odborová organizace při DPO a.s. vyjednat vyšší platy pro své odboráře zde pracující a DPO a.s. nabízí zvýšení platu pouze 1,5% ze základu hodinové mzdy. Vychází to cca navýšení platu o cca 250 Kč (tato částka nepokryje ani meziroční inflaci). Je nutno podotknout že odborová organizace se v době nejhorší ekonomické krize dohodla s DPO a.s. na zmražení platů zaměstnanců, což znamená, že již dva roky mají stejné platy. A nyní se DPO a.s. zastrašit své zaměstnance otevřeným dopisem, že pokud na toto navýšení nepřistoupí může se stát, že na to doplatí řadoví zaměstnanci – např. snižováním stavu. Co z toho vyplývá? „Akce SMOG“ = prodělečná akce. Místo toho se tyto peníze mohli přidat zaměstnancům. Se samostatnou přepravou občanů to jde z kopce a to ještě po „rozkradení“ majetku DPO, a.s. svými akcionáři – viz EKOVA, vila na ul. 28.října a možná další o kterých se veřejnost ještě nedozvěděla.

 6. Autor: RobertAstew

  3.9.2017 - 9.10

  Super Innovative Audio! Listen: the EDM Mix

Vložení komentáře


Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa