Kdo jsme a co chceme

Občané, kterým není lhostejné dění v Ostravě. Nejsme členové žádné politické strany a komunální politiku na té nejnižší úrovni, tedy úrovni problémů, které musíme denně řešit ve svém okolí, za politiku nepovažujeme. Jsme skupina lidí okolo čtyřiceti let, kteří v Ostravě bydlí a chtějí v ní nejen bydlet, ale také žít.

Někteří z nás po dobu studií a někdy i po nich žili jinde, jiní se do Ostravy před mnoho lety přiženili a další jí snad nikdy ani na chvíli neopustili. Někteří by se i mohli přestěhovat někam do satelitního městečka nebo do některé z obcí pod Beskydami, jiní si to dovolit nemohou. My všichni však chceme, aby naše město bylo dobrým místem nejen k našemu životu, ale také k životu našich dětí. Proto nám není jedno, co se ve městě děje. Když jsme se někdy na podzim loňského roku dali dohromady, vůbec jsme neuvažovali o účasti v letošních podzimních komunálních volbách. Postupem času však zjišťujeme, že bez přímého vlivu na radnicích budeme jen velice těžko moci ovlivňovat dění ve svém okolí a prostřelit hroší kůže pana primátora či pánů starostů, členů velkých stran, kteří svou mysl zaměstnávají a i většinu pracovního času tráví splétáním sítí v té či oné politické straně a na správu běžných věci jim, v lepším případě, prostě už nezbude čas.

Je nás málo a nemůžeme konkurovat řadám straníků velkých politických stran a už vůbec ne jejich stranickým pokladnám. Vydávání našeho časopisu musíme hradit z vlastních zdrojů a prostředků sponzorů, kterých však vzhledem ke kritickému zaměření našeho časopisu je velice poskrovnu. Vklad politické strany Věci veřejné v našem časopise má velmi jednoduchý cíl a význam. Věci veřejné v Praze, stejně jako třeba Volba pro město v  Hradci Králové, jsou pro nás vzorem toho, jak lze úspěšně čelit velkým stranám na komunální úrovni a nenechat si svůj obvod či celé město ovládnout uskupením několika desítek či set straníků, kteří pak z jeho majetku financují právě tyto velké strany. Rady a zkušenosti Věcí veřejných jsou pro nás cenné a užitečné a vážíme si jich. Vždyť  ODS a ČSSD  nemají dohromady v celé Ostravě ani 2 000 členů, společně však ovládají většinu městských obvodů a také naše město, město 330 000 lidí. To nám připadá absurdní, to nám vadí a to bychom rádi změnili.

K naší smůle právě vrcholí panem primátorem zmíněná politická parlamentní kampaň. Proto Vás nechceme zatěžovat a mást novými tvářemi nepolitiků, kteří věnují část svého volného času něčemu, čemu věří, a rozhodli jsme se představit se Vám osobně až po volbách v červnovém čísle našeho časopisu.

Říká se, že co člověk, to názor. Máte-li alespoň trochu podobný názor jako my, ozvěte se, prosím, a podpořte nás. Třeba jen e-mailem, podnětem nebo názorem, prostě pomozte nám dokázat, že občané Ostravy mají svůj vlastní názor, který si nenechají vzít a který si budou hájit. Pomozte nám dokázat, že pan primátor a páni starostové se mýlí, pokud si myslí, že pouze ta správná stranická legitimace a velké množství billboardů a jiné reklamy jim v dalších letech prodlouží jejich pohodlný život. Podpořte nás jen tím, že nám dáte o sobě vědět, vědět  o tom, že jste a že vše to, o čem tady píšeme vám není lhostejné.

Vůbec nevíme, jak se „dělají volby“, a jen tušíme co všechno nás ještě čeká. Ucítíme-li však již dnes v zádech Vaši podporu, pomůžete-li nám radou nebo dokonce svou účastí, věříme, že vše zvládneme snáze a s lepším výsledkem.

Děkujeme.

 1. Autor: Tencokida Hnuj

  16.5.2010 - 12.12

  V několika městech ČR probíhal sociologický průzkum: "Jaký je váš názor na prosperitu v jiných částech republiky?"
  Výsledek byl tento:
  V Bruntále nikdo nevěděl co je to prosperita.
  V Ostravě nikdo nevěděl, co je to váš názor.
  V Praze zase nevěděli, co je to v jiných částech republiky.

  P.S. Ostraváci – probuďte se. ! Nebo nás metastázy na radnicích a úřadech sežerou. I s chlupama.

 2. Autor: anonymní

  20.5.2010 - 7.15

  Myslím si, že váš časopis má budoucnost i vaše názory, a proto s vámi naprosto souhlasím a doufám, že se Ostraváci brzo probudí a začnou se více zajímat o to co se kolem nich děje.

 3. Autor: Aleš FILIP

  31.5.2010 - 9.11

  ale čemu se divíte, když v každém čísle je čtyřstrana s propagací jedné jediné politické strany ?!!!! Jen naprosto nesoudný idiot může tvrdit, že není členem žádné politické strany a přitom v každém vydaném čísle časopisu má čtyři strany odkazující na program pouze jedné jediné politické strany. A aby toho nebylo málo, tak na svých internetových stránkách má dokonce "extra" sekci, která je věnovaná právě oné jediné politické straně !!! Proboha, probuďte se nebo začněte používat mozek a dejte si pozoro na to, co píšete. Každého, kdo má IQ vyšší, než je velikost jeho nohy, totiž při otevření Vašeho časopisu MUSÍ praštit do očí skutečnost, že vazba na politickou stranu tady JE !!

 4. Autor: anonymní

  20.6.2010 - 9.27

  Souhlasím s komentářem pana Aleše Filipa, je to do očí bijící, jste zaměřeni pouze na jednu politickou stranu a někteří z Vás jsou dokonce s touto politickou stranou provázáni tak, že v Ostravákovi pracují na základě známosti v této straně. Hrůza, hrůza!!!

 5. Autor: Ostravak ze Slezska

  6.7.2010 - 12.33

  Jsem nesmírně rád, že existuje alespoň tento jeden časopis kritický vůči zdejším papalášům. A mou jedinou nadějí u těchto voleb je to, že někteří jeho autoři budou s nějakým slušným programem kandidovat pod hlavičkou nějakého na pražském vedení jakékoli (byť sebe"lepší") politické strany totálně nezávislého politického uskupení ryze lokálního charakteru (jak to prozatím vypadá), které díky své nezávislosti dokáže bez jakéhokoli ovlivňování a tlaku "shora" zájmy nás, Ostravaku, hájit nejlépe. Jinak opravdu nevím, koho volit. Měl bych pro vás jednu inspiraci. Ono hodně zajímavých informací lze zjistit už jen z přepisů jednotlivých jednání zastupitelstva magistrátu města, které jsou volně dostupné na webových stránkách (sekce Občan – Zastupitelstvo města – Usnesení, výsledky hlasování). Minule jsem se například velice "dobře" pobavil, když jsem si přečetl, jakým způsobem se rozhodovalo a hlasovalo o přijetí aktualizované verze přihlášky do projektu Evropské hlavní město kultury. Takové množství hlouposti, alibismu, neschopnosti a nekompetentnosti na jednom místě, to se zkrátka hned tak nevidí, samozřejmě s výjimkou Ostravy a jejích "profíků". Dalším zajímavým námětem by mohl být i osud kauzy Nový fotbalový stadion (alias další tragikomedie v režii města). Až mne téměř napadá, že pan primátor Ing. Petr "Knihovny jsou přežitek" Kajar asi nechtěně, nicméně splnil alespoň jeden (chtělo by se napsat, že současně i jediný) ze svých volebních závazků vůči občanům města. A to vytvořit v centru města jeden "opravdu velký zábavní park". Alespoň já osobně tedy v celé republice neznám jakýkoli lepší zábavní park, než je "náš" magistrát. Proto ještě jednou díky a zůstaňte takoví, jací jste (nebo ještě lepší :-) )!

Vložení komentáře


Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa