Kluziště opět nebylo: chyběly peníze, nebo snaha radních?

Santa Claus, medvěd a ryba. Tři ledové sochy nahradily před uplynulými Vánoci, svou konzistencí dokonce trochu symbolicky, dříve populární kluziště na Kuřím rynku v centru Ostravy. Aspoň něco – dalo by se říct. Lidé se před výtvory vysochanými z ledových kvádrů zastavovali, fotili se, obdivovali je.

Úspěchu kluziště, které bylo na rynku naposledy v adventním období roku 2006, však sochy zdaleka konkurovat nemohly. Tehdy byla venkovní ledová plocha v centru města třetím rokem a během prosince si na ni zabruslilo na dvacet tisíc lidí.

Nepočítaje navíc další tisíce těch, kteří do centra přišli spolu s bruslaři, nebo se jen na Kuřím rynku v  předvánočním čase zastavili a u punče, svařáku, bramboráků či klobásky pozorovali živý mumraj na ledové ploše a nasávali pohodovou atmosféru.

„Kluziště mělo úspěch, chceme jej do centra vrátit,“ prohlašují opakovaně poslední tři roky čelní představitelé města i obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Co tedy chybí k tomu, aby přešli od slov k činu? Podle nich nejprve dobrá příprava projektu, loni pak nedostatek financí.
Možná to ale bude jen jejich slabá vůle udělat něco pro lidi! Chtělo by to zvednout se jednou z pohodlné židle, vyjednat výhodné podmínky s  pronajímateli ledových ploch, sehnat pro jistě úspěšnou akci nějaké sponzory a co nebylo, mohlo loni klidně být.

Kdyby radní opravdu chtěli „Ostravakum“ předvánoční kluziště v centru postavit, cestu (rozuměj peníze) k tomu by určitě našli. Ohánět se populárním slovem krize je v tomto ohledu směšné – vždyť by stačil milion dva a Kuří rynek by ožil.
Do jakých věcí přitom radnice každoročně nalévají velké peníze zbytečně, místo toho, aby je použily na projekty pro lidi?

Vložení komentáře


Další články

 • Ostravský patriot Verner Lička: Čeká nás ještě spousta práce
 • Kaplička je vyšperkovaná. K čemu a pro koho?
 • Kluziště opět nebylo: chyběly peníze, nebo snaha radních?
 • Čapkárna se změnila v Mrazírnu, kde nic nefunguje, jak by mělo…
 • Stodolní ulice: nepořádek a zběsilá doprava
 • Postřehy

  • Advent začal, Masarykovo náměstí zůstalo osiřelé

  • + vánoční trhy se vydařily, doprovodný program zaznamenal úspěch

   - vánoční trhy začaly ve druhém adventním týdnu

   Radnice ve zlatém 

   Co na tom, že se náměstí rozzářilo až ve druhém adventním týdnu, hlavě, že krásně svítila budova ostravské Nové radnice i Prokešovo náměstí před ní. Škoda jen, že lidé proudí především po pěší zóně vedoucí právě přes Masarykovo náměstí. Nebylo by fajn, kdyby se napříště páni radní domluvili a uspořádali vánoční program také před radnicí.
   Radniční záře, jako z  filmu o amerických Vánocích, by poté mnohým „Ostravakum“ nezůstala utajena.

  • další postřehy

  • Nešvar měsíce
  • Co se Vám na Ostravě líbí, a co Vám naopak vadí?

  Anketa

  Aktuálně není k dispozici žádná anketa