Komorní scéna Aréna – nejmenší profesionální divadelní scéna v Ostravě

Komorní scéna Aréna (KSA) zahájí v září 2010 svou šestou sezónu v nově zrekonstruovaných prostorách v budově Knihovny města Ostravy u Sýkorova mostu. Sezóna nese název Rok naděje bez naděje a připravené tituly jakoby potvrzovaly lidské moudro o tom, že naděje umírá poslední.

Brýle Johna Lenona

Brýle Johna Lenona

Prvním titulem nové sezóny bude hra Georga Taboriho Jubileum, kterou divadlo připravuje na sobotu 18. září a kterou režíruje polský režisér André Hübner Ochodlo. Hry Georga Taboriho jsou ostravským divákům důvěrně známy. Jistě si vzpomenou například na úspěšné představení Goldbergovských variací, stejně tak jako na režii André Hübnera Ochodla (Kdo se bojí Virginie Woolfové? nebo Šťastné dny). Taboriho Jubileum připravuje Komorní scéna Aréna v české premiéře. Je to brilantně napsaná hra, v níž ožívají hrůzy holokaustu, které jsou konfrontovány s naší přítomností. Hra je z roku 1983, kdy uběhlo padesát let od nástupu Hitlera k moci. Hra ale nijak nezestárla a je stále aktuální. Tabori totiž napsal grotesku o mrtvých i živých, o zločincích i jejich obětech, o smrti v plynových komorách, ale i o naději, že se prožité hrůzy už nebudou opakovat.

Penzion pro svobodné pány

Penzion pro svobodné pány

V listopadu KSA uvede hru Bílé manželství Tadeusze Różewicze, kterou nastuduje mladá polská režisérka Joanna Zdrada. Začátkem roku 2011 se do KSA vrátí Michal Lang, a to nejen jako režisér, ale zároveň i autor hry Dávníkové.

Umělecký šéf KSA Ivan Krejčí připravuje na jaro příštího roku hru Alexandra Suchovo-Kobylina Tarelkinova smrt. Pro adventní čas Aréna chystá obnovenou premiéru Vánoční hry a pevně věří, že zájem diváků bude stejný jako v loňském roce.

Program

Program

 Hra je vhodná i pro rodiče či prarodiče a jejich děti či vnoučata. V premiérovém předplatném najdou diváci rovněž klasický titul, hru Franze Kafky v  dosud neuvedené úpravě Evalda Schorma – Proces – v režii známého pražského režiséra a divadelního pedagoga Ivana Rajmonta (září 2011).

Ale vraťme se zpět na začátek sezóny – Roku naděje bez naděje. Kromě úspěšných inscenací Brenpartija, Penzion pro svobodné pány, Brýle Eltona Johna či Hamleta a mnoha dalších her z  repertoáru KSA se mohou zájemci přijít podívat na další výstavu do foyeru Komorní scény Aréna. Na středu 22. září v 17. hodin je připravena vernisáž fotografií Jaroslava Kociána – Panelákové děti/Teenageři. Kurátor výstav Roman Polášek vybírá autory a cykly fotografií vždy tak, aby tematicky souvisely s  dramaturgií Komorní scény Aréna. Stejně jako v  minulých sezónách vypisuje KSA různé balíčky divadelního předplatného s  výraznou slevou nejen pro studenty. Součástí každé předplatitelské legitimace jsou i dva slevové kupony, které 23 mohou jejich držitelé použít na nákup dalších vstupenek z repertoáru KSA. Prodej předplatného je nejen v pokladně KSA, ale také v pobočkách Ostravského informačního servisu. A ještě jedna pozvánka na závěr: 4. října 2010 pořádá KSA v evangelickém kostele na Českobratrské ulici koncert Spirituál kvintetu.

Vložení komentáře


Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa