Komunální volby 2010

Profily a rozhovory s kandidáty za hnutí Ostravak do komunálních voleb 2010.

Ing. Eva Schwarzová

Ing. Eva Schwarzová

Ing. Eva Schwarzová

Kandidátka na primátorku za politické hnutí OSTRAVAK
V letošních komunálních volbách má šanci usednout do primátorského křesla v Ostravě poprvé v historii žena. Jmenuje se Eva Schwarzová, je jí čtyřicet let a do podzimních komunálních voleb vstupuje jako lídr hnutí OSTRAVAK. Vystudovala hospodářskou politiku, veřejné finance. Specializuje se na firemní bankovnictví.

více …

Jan Becher

Jan Becher

Jan Becher

Kandidát za hnutí OSTRAVAK
Proč jste se rozhodl vstoupit do politiky?
Dlouho jsem váhal se vstupem do komunální politiky. Musel jsem v sobě zlomit odpor k tomu, čemu se dnes říká politika. Pojem politika se bohužel stal synonymem pro politikaření, papalášství a korupci. Výsledky posledních voleb do poslanecké sněmovny mi však daly naději, že se věci dají změnit, pokud člověk chce a něco tomu věnuje. A myslím si, že nyní nastal ten správný čas na změnu k lepšímu.

více …

Ing. Bohdan Trojak

Ing. Bohdan Trojak

Ing. Bohdan Trojak

Kandidát za hnutí OSTRAVAK
Jaký máte vztah k Ostravě?
Prosím, hlavně nečekejte, že vám tady začnu dojemně popisovat, jak mám rád zapadající slunce nad Ostravou a že neznám krásnější město. To bych opravdu lhal, protože znám mnohem krásnější města, a slunce přes smog v blížícím se zimním období stěží půjde vidět. Říká se ale, že doma je tam, kde má člověk rodiče, přátele a vzpomínky. A to je ten hlavní důvod, který mě v Ostravě drží a proč se ze svých dalekých cest vždy těším zpět.
více …

Mgr. Hana Foltová

Mgr. Hana Foltová

Mgr. Hana Foltová

Kandidátka za hnutí OSTRAVAK
Jsem Hanka, jsem rozená a věrná Ostravanka, která se přesunula z číselně posledního obvodu Ostravy – od okraje tichého lesa přímo do centra šumu – do číselně prvního obvodu. Nedlouho po tomto přesunu, oslovena skupinkou známých osobností, jsem se dokonce stala i OSTRAVAKEM…
více …

Doc. Ing. Petr Jančík, Ph. D.

Doc. Ing. Petr Jančík, Ph. D.

Doc. Ing. Petr Jančík, Ph. D.

Kandidát za hnutí OSTRAVAK
Jsem asi prototyp OSTRAVAKA. Můj život začal tam, kde začal život našeho průmyslového města. Mám v sobě čistokrevné ostravské geny. Část předků přišla z polského Slezska, část z židovské Haliče, část je z Prajzské a část původem z jižní Moravy. Narodil jsem se v porodnici ve Vítkovicích. Dětství jsem prožil u prarodičů na Prajzské – ve Lhotce. Děda jezdil s lokomotivou v dole, otec a matka vystudovali medicínu.

více …

Mgr. Petr Kausta

Mgr. Petr Kausta

Mgr. Petr Kausta

V politickém hnutí OSTRAVAK se věnuje oblasti práva
Vaše oblast je právo, co přinášíte občanům?
Jako advokát mám velké praktické zkušenosti téměř ve všech oblastech práva, zejména občanského, obchodního, rodinného, přestupkového či trestního. Zkušenosti z advokátní praxe mohou – dle mého názoru – být základem dobré práce zastupitele města. Zastupitel musí chápat potřeby občanů města a jednat v jejich zájmu, což však bez znalostí problémů jejich života úspěšně dělat nelze.
více …

Komentáře jsou uzavřeny.