Krytý bazén Sareza v Porubě – líheň plísní v přímém přenosu

1. 9. 2010 – Včera jsem se po delší odmlce vypravila na Krytý bazén v Porubě, který je pod patronátem firmy Sareza. To co jsem tam zažila, mě natolik šokovalo, že si to nemohu nechat jen pro sebe a proto jsem se rozhodla se o to podělit s vámi Ostraváky, kteří v tomto nevlídném počasí uvažujete třeba návštěvě právě tohoto zařízení. O Krytém bazénu jako i o všech ostatních sportovních zařízeních Sareza toho bylo napráno již dost, ale pro někoho asi stále málo.

Proč nám chce vedení společnosti Sarezy jakožto i představitelé města Ostravy znechutit tento příjemný sport?

Již při příchodu a placení na pokladně u vstupu jsem byla nemile překvapena účtovanou cenou za samotné plavání. Pokladní požadovala 70,-Kč na vývěsném ceníku přímo naproti ní, však byla psaná částka 60,-Kč.  No dobře, řekla jsme si v duchu, 70,-Kč to stálo i před prázdninami (když ty končili až za pár dnů).

Na to, že se v dámských sprchách nesmí člověk podívat na strop, aby neviděl hnědé fleky, olupující se omítku a zrezivělé vedení vzduchotechniky, jsem si už za ty léta zvykla, i když pro nováčka, který jde na bazén poprvé, to jistě nebudí důvěru v čistotu na bazéně samém, ba naopak spíše odrazuje v dalších návštěvách.

V samotném bazénu naštěstí nebylo tentokrát tolik plavců, nebo spíše neplavců, kteří si nejen v části pro neplavce často házejí míči. Asi to je tím, že se blíží začátek školního roku a děti i rodiče mají teď jiné zájmy.

Již při prvním přeplavání bazénu jsem však dostala šok! Opravdu už na tento bazén nikdy nejdu a neposlala bych sem ani svého největšího nepřítele. NIKDY!

Ta nechutně černá plíseň „kvetoucí“ nejen mezi kachličkami, ale už i po kachličkách na dně bazénu, konkrétně na přechodu mezi střední a největší hloubkou ve 4 a 5 dráze, byla opravdu odporná. Rostla mi před očima! Ještě několikrát jsem se odvážila nad touto černou podvodní flórou přeplavat, snažila se zavírat oči a v duchu si vysvětlovat, že se mi to jen zdá. Nakonec jsme to opravdu vzdala. Utekla jsme z této líhně bakterií pryč, doma ve sprše se pořádně vymydlila, abych odstranila alespoň ty zárodky, které ulpěly na mé kůži. Na to, co se mi dostalo do těla, raději nemyslím.

Snažím se přijít na to proč, jaký je důvod, že je o tento jediný velký krytý bazén v Ostravě tak málo pečováno, jak je tohle může někomu projít? Copak se zde nedělají pravidelné hygienické zkoušky?

Nechutné, odporné, katastrofální!!!!

Chci vás všechny tímto varovat, a pokud mi nevěříte, klidně si tam zajděte, uvidíte sami.

Čtenářka Markéta Šípková

 1. Autor: Petra Salajková

  22.9.2010 - 11.00

  Plně souhlasím s výše napsaným. Odporné!!!!

  P.Salajková

 2. Autor: R. Janosec

  24.9.2010 - 10.42

  A to si tam zajdete v lete kolem pate, jak to tam krasne smrdi mocovinou v zadni plavecke casti u prichodu. Ne jednou jsem toho byl svedkem. Uvidime, co prinese zima, ale leto jednoznacne sterkovna!

 3. Autor: aldik

  14.10.2010 - 20.09

  proč není v Ostravě dosud žádný aquapark jako třeba ten v Olomouci, Praze Čestlicích či centrum babylon v Liberci? :// že by se Sareza (vlastněna městem) bála o zákazníky a tak město nikoho sem nepustí kdo by měl zájem něco takového vybudovat? .. a na Hulvákách je skvělé místo pro aquapark, ostatně kdysi už tam přece bazén byl… :-) )

 4. Autor: Plavec

  12.11.2010 - 0.50

  Jsem pravidelným návštěvníkem bazénu v Porubě. Rád plavu, tak co. Díky pravidelným návštěvám tohoto bazénu, a nepravidelným návštěvám i bazénů jiných si dovoluji říct, že něco o vodě v bazénech vím.
  Nejdříve bych se rád zeptal autora Aldika. Kolik si myslíte, že slušný aquapark stojí? Někde jsem četl, že Čestlice vyšly na 2 miliardy. Nemít silného investora z Ruska … A vstupné 260 na dvě hodiny. A autorka článku se pozastavuje nad 70 korunama. Myslíte si, že tady se najde dostatečný počet lidí, kteří budou platit tři stovky a dělat tak tržbu provozovateli budoucího aquaparku? No nic.
  Teď autor R. Janosec. Jak jsem psal, jsem pravidelným návštěvníkem tohoto bazénu. Nic tam nikdy nesmrdělo.
  A nyní celý článek. Chodím přes pánské sprchy a tam je na strobě vlnitý plech červené barvy. Stejný jako v šatnách. Omítka tam tedy není, a nemá se co odlupovat. Co vím o houbách (a plíseň je houba), pak houby ve vodě nerostou. Potřebují vlhko, to jo, ale na dně bazénu je toho vlhka přeci jen moc. Takže paní musela vidět něco jiného. Že by řasy? Ty ve vodě rostou. Ale že by řasy byly nebezpečné … Takže opět. Na bazén půjdu jako vždy, a na články tohoto typu se můžu …

 5. Autor: Zuzana Gsänger

  14.12.2010 - 20.41

  ..k cene 70Kc.- meli jeste pridat „Plisen All Inklusive“
  …Tam teda nejdu!

 6. Autor: Lukáš

  26.2.2011 - 14.24

  Zdravím,
  Plně v tomto souhlasím s komentujícím pod nickem „Plavec“, který řekl vše co se dá říct. Ještě rád bych dodal, že plíseň mezi kachličkami uvnitř bazénu se nemůže vyskytnout, nýbrž houby ve vodě nerostou, navíc ještě v chlorované. A jak všichni my školou povinní víme, chlor funguje ve vodním roztoku jako desinfekce. Naopak nějaké řasy to být mohly, každopádně zase, díky chloru by se tam moc dlouho neudržely, byť jsou neškodné. Pravděpodobně to byla nějaká reakce chloru obsaženého ve vodě s nějakými prvky ve hmotě, která kachličky spojuje.

  Příště si něco přečtěte nebo zjistěte, než začnete psát takovéto hlouposti.

  Cena 70Kč je dnes docela i podprůměrná. Kde by asi Sareza, či město Ostrava vzalo peníze na jakýsi Aquapark, typu Praha, Berlín nebo Liberec? Nemít majetné sponzory z Ruska, tak ani tyto města by neměla aquaparky jaké mají.

  Mimochodem, v létě, kolem páte jak píšete to tam rozhodně močovinou nesmrdí. Když už tam něco smrdí, tak je uvolňující se chlor z vody, díky vlhkosti vzduchu a teplotě vzduchu, tak je to ale všude.

  Jo a ještě něco. Pokuď vím, tak v pánských sprchách jsou na stropě nějaké rolované kovové desky, předpokládám, že tak to už je i na dámských. Hnědé fleky jsou důkazem toho, že omítka nedrží na svém místě a prosakuje podklad, nic víc, nic co by někomu ublížilo. Zrezivělé vedení vzduchotechniky je čas za čas čištěno.
  V zařízeních, které spadají pod společnost Sareza, mají neustále hygienu a techniky, opravdu myslíte, že tak velká společnost by mohla provozovat životu nebezpečné areály? Uvažujte ;)

  Takže ještě jednou pro všechny, co budou chtít psát nechvalné texty proti komukoli, čemukoli, nastudujte si něco o tom, než začnete psát naprosté nesmysly.

 7. Autor: Markét :-)

  18.7.2011 - 12.35

  Dobrý den, plně souhlasím s autorem Lukášem.. vysvětleno tak , jak se patří těm, co vidí ve vodě nemožné :-)

 8. Autor: Lukáš

  4.1.2014 - 11.51

  Dnes to omrknu a dám vědět…Zatím jsem slyšel jen samou chválu…:-)

 9. Autor: Milan

  21.5.2017 - 18.23

  Doslova hrůzostrašná zkušenost na tomto centru Sarezy.. Kromě toho chlor, kterého tam je docela vysoká koncentrace nejen v bazénu, je vysoce karcinogenní látka, způsobující nádory, a velmi těkavá, kterou vdechujete při každém nadechnutí a nemusíte být ani v bazénu, stačí jít kolem. Meli byste si take ohlidat ty pedofily co tam chodi nakukovat do saten kdyz maji zaci bazen. V saune je mozne narazit na exhibicionisty takze kdyz to tam neresi vas personal, vypovida to o kvalite vasich center. Urcite by stalo za zvazeni take omezeni v personalnim obsazeni nebot jsme byli svedky ze obsluha bazenu, sauny, wellnesu nema casto co delat a celou smenu prokecaji u kafe. Jeslti tohle financuje mesto Ostrava, je to na zvazeni. Jako prispevkova organizace mesta musite vykazovat ucelne vynalozene prostredky. A to v pripade zbytecneho personalu neni.

Vložení komentáře


Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa