MEZINÁRODNÍ FESTIVAL OUTDOOROVÝCH FILMŮ STARTUJE OUTDOOROVOU OSTRAVOU

Zanedlouho 27. 9 v pátek to vše po roce opět propukne. Nekonečné večery plného napětí sledováním unikátních filmových snímků z řady zemí světa mnohým divákům vezme dech. Na 100 přihlášených filmů v různých kategoriích uvidí diváci v Ostravě od 3. do 15. října v kině Art Domu kultury města Ostravy. Ostravští diváci se mají na co těšit a to nejen na festival, ale i na slavnostní zahájení 3. 10. v 17 hodin v Divadelním sále Domu kultury města Ostravy a zejména na velkolepou promoakci – doprovodný program Outdoorovou Ostravu.

OUTDOOROVÁ OSTRAVA A MEZINÁRODNÍ FESTIVAL OUTDOOROVÝCH FILMŮ

V sobotu 27. září bude v obchodním komplexu FORUM Nová Karolina odstartován největší doprovodný program 12. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů, který je zařazen do projektů OSTRAVA EVROPSKÉ MĚSTO SPORTU 2014. Od 10 do 20 hodin si budou moci diváci odzkoušet desítky atrakcí zdarma a připraveny jsou i exhibice vrcholových sportovců. Magnetem budou free ski závody na dovezeném sněhu nebo lanovka z 2. do 1. poschodí obchodního centra, lezecká stěna a další. To vše bude provázeno hudebním a tanečním vystoupením jako např. Duo fatale, Banda Band, Patrick Ulman – electric boogie atd. Novinkou bude i start 53. ročníku Ostravského maratonu ve 12 hod z Masarykova nám. včetně závodů rodičů s dětmi a cyklistické závody Ostrava na kole. Nebude chybět vrtulník nebo exhibiční seskoky parašutistů.

V pátek 3. října bude v 17 hodin v Domě kultury města Ostravy odstartován 12. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO festivalU outdoorových filmů, a to vernisáží výstavy fotografií Jakuba Šedivého s názvem Langu Khola – Alone on the River. Od 18 hodin bude v divadelním sále následovat slavnostní zahájení festivalu s bohatým kulturním programem a promítáním filmů. Od 4. až do 15. října se pak budou denně promítat dech beroucí filmy z hor, moří i vzduchu v kině Art, poté se festival rozjede do 40 měst České a Slovenské republiky. Podrobnosti na www.outdoorfilms.cz .

- 7. 9. 2014 -

Vložení komentáře


Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa