Národní divadlo moravskoslezské II

Dopis zaslán řediteli NDM unií grafického designu, dodatek k článku z Ostravak II/2010: Národní divadlo Moravskoslezské.

Jménem Unie grafického designu, profesionálního sdružení grafických designérů v ČR, bych vás rád požádal o doplňující informace k vašemu konkurzu na novou identitu NDM.

Vzhledem k několika v médiích propíraným kauzám v minulosti, jejichž výsledek nedopadl dobře, sleduje UGD velmi pečlivě podobné soutěže a tendry a jejich profesionalitu.
V případě negativního výsledku nebo neprůhledného zadání a výběru pak na tyto kauzy upozorňuje. To ale bývá zpravidla již pozdě.

Na stránkách UGD jsou připraveny návody a náměty pro zadání podobné velmi důležité soutěže.
Vždyť nové logo a kvalitní Corporate Identity by měla organizace užívat po mnoho let.
Z tohoto pohledu se někteří členové domnívají, že bylo na váš konkurz poskytnuto málo času (i vzhledem k neobvyklému množství požadovaných aplikací).
Dále by naše členy zajímalo, jak je obsazená komise, která bude z návrhů vybírat (zda v ní jsou zastoupeni v dostatečné míře i odborníci na loga a vizuální styl – aby bylo vybráno opravdu kvalitní, nadčasové a originální řešení – což laik nemusí posoudit).
A nakonec, podle došlých informací, není nikde uvedeno finanční ohodnocení, případně zda bude skicovné vyplaceno těm návrhům, které postoupí do druhého kola (odměna i pro druhého a třetího, skicovné atd.).
Žádáme vás proto o odpověď na tyto otázky, která by následně byla i publikována v odborných médiích pro grafiky a další tištěná média).
S přátelským pozdravem a upřímně míněným zájmem nad co nejlepším výsledkem vašeho konkurzu.

Ondřej Kafka
tiskový mluvčí UGD
ředitel grafického studia Kafka > design
vydavatel grafického časopisu Font

Odpověď:
Oficiální vyjádření vedoucí reklamy a propagace NDM, Jarmily Faferkové

Na řadu dotazů ve věci  – nové logo NDM – sděluji následující:

V této chvíli jde o otevřenou nabídku, nikoliv o soutěž. Z těchto důvodů neuvádíme ani způsob hodnocení, ani finanční podmínky. Pokud máte zájem, dodejte prosím do požadovaného termínu na naši poštovní adresu portfolio v tištěné podobě vč. kontaktu na vás.  Držte se zadání uveřejněného na našem webu. Rozsah rozpracovanosti si zvolte dle vlastního rozhodnutí.

-red-

II/2010

Vložení komentáře