Národní divadlo moravskoslezské

9.3.2010 - Dodatek k článku z časopisu Ostravak II/2010

Dopis zaslán řediteli NDM unií grafického designu:

jménem Unie grafického designu, profesionálního sdružení grafických designérů v ČR, bych vás rád požádal o doplňující informace k vašemu konkurzu na novou identitu NDM.
Vzhledem k několika v médiích propíraným kauzám v minulosti, jejichž výsledek nedopadl dobře, sleduje UGD velmi pečlivě podobné soutěže a tendry a jejich profesionalitu.
V případě negativního výsledku nebo neprůhledného zadání a výběru pak na tyto kauzy upozorňuje. To ale bývá zpravidla již pozdě.
Na stránkách UGD jsou připraveny návody a náměty pro zadání podobné velmi důležité soutěže.
Vždyť nové logo a kvalitní Corporate Identity by měla organizace užívat po mnoho let.
Z tohoto pohledu se někteří členové domnívají, že bylo na váš konkurz poskytnuto málo času (i vzhledem k neobvyklému množství požadovaných aplikací).
Dále by naše členy zajímalo, jak je obsazená komise, která bude z návrhů vybírat (zda v ní jsou zastoupeni v dostatečné míře i odborníci na loga a vizuální styl – aby bylo vybráno opravdu kvalitní, nadčasové a originální řešení – což laik nemusí posoudit).
A nakonec, podle došlých informací, není nikde uvedeno finanční ohodnocení, případně zda bude skicovné vyplaceno těm návrhům, které postoupí do druhého kola (odměna i pro druhého a třetího, skicovné atd.).
Žádáme vás proto o odpověď na tyto otázky, která by následně byla i publikována v odborných médiích pro grafiky a další tištěná média).
S přátelským pozdravem a upřímně míněným zájmem nad co nejlepším výsledkem vašeho
Konkurzu

Ondřej Kafka
tiskový mluvčí UGD
ředitel grafického studia Kafka > design
vydavatel grafického časopisu Font

Odpověď:
Oficiální vyjádření vedoucí reklamy a propagace NDM, Jarmily Faferkové

     na řadu dotazů ve věci  – nové logo NDM – sděluji následující:

V této chvíli jde o otevřenou nabídku, nikoliv o soutěž. Z těchto důvodů neuvádíme ani způsob hodnocení, ani finanční podmínky. Pokud máte zájem, dodejte prosím do požadovaného termínu na naši poštovní adresu portfolio v tištěné podobě vč. kontaktu na vás.  Držte se zadání uveřejněného na našem webu. Rozsah rozpracovanosti si zvolte dle vlastního rozhodnutí.

Vložení komentáře


Další články

 • Národní divadlo moravskoslezské
 • Výši nájemného určuje město podle sympatií
 • Národního divadlo moravskoslezské:
 • Promarněná šance jménem Lauby. Proč město netlačí na investory?
 • Líbí se mi skoro všechny hory, říká první Čech na Everestu Leopold Sulovský
 • Ostrava je prezentována světu stále černě…
 • Ostrava je prezentována světu stále černě…
 • Postřehy

  • Úklid chodníku byl nad síly radnic

  • Cepíny a mačky by během této zimy přišly vhod nejen vysokohorským turistům, ale i běžným obyvatelům Ostravy. Přejít některé chodníky ve městě totiž bylo pořádně náročné, jelikož z nich sníh a později silnou vrstvu ledu nikdo neodklidil. Problém způsobilo hned několik faktorů. Za prvé takzvaná chodníková novela, která dala nově za úkol starat se o chodníky jednotlivým obvodům. Za druhé to byly vydatné sněhové přívaly spolu s tuhými mrazy, které nový zákon ostře prověřily.

   Ukázalo se, že je mnohde nad síly radnic uklízet chodníky i přesto, že s lopatami do ulic poslali navíc pracovníky veřejné služby. Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz ale zvolil i přístup, díky kterému se na mnoha chodnících rozsáhlému uklízení sněhu poměrně kulišácky vyhnul, kterým však své obyvatele určitě nepotěšil. Na mnoha místech vyvěsil cedule oznamující lidem, že tyto chodníky se v zimě udržovat nebudou, a hotovo. Jestlipak byly stejné značky pověšeny i u chodníků, po kterých se vracejí domů radní centrálního obvodu?

   značka údržby chodníků

  • další postřehy

  • Nešvar měsíce
  • Ovzduší pořádně dusilo „Ostravaky“

  Anketa

  Aktuálně není k dispozici žádná anketa