Národního divadlo moravskoslezské:

má od 1. ledna 2010 nejen nového ředitele, ale bude mít i nové logo.

Jiří Nekvasil je velmi akční člověk. Ještě ani pořádně neusedl na ředitelskou židli a už mění image divadla. V průběhu ledna, datum je velmi sporné, se na webových stránkách divadla objevila větička: „Ředitel Národního divadla moravskoslezského vypisuje konkurz na nové logo a celkovou novou výtvarnou podobu tiskových materiálů a webových stránek s použitím tohoto loga.“

Pokud jste grafik, začnete se pochopitelně zajímat o podrobnosti. Poslat návrh na tak prestižní záležitost, jakou logo Národního divadla moravskoslezského v Ostravě (dále jen NDM) beze sporu je, vás nemůže nechat chladným. Jenže máte smůlu. Pokud jste měl to velké štěstí, že jste se tuto informaci vůbec dověděl, zjistíte, že na práci máte necelý měsíc.

Neradi bychom jakkoli spekulovali, ale domníváme se, že postup – zvolený samotným ředitelem divadla – vnáší do celé situace pochybnosti. Obrátili jsme se proto na Unii grafického designu a požádali o vyjádření. Mluvčí unie Ondřej Kafka uvedl, že na jeho podnět bylo zasláno jakési oficiální vyjádření bez bližšího komentáře.

Dopis, který byl zaslán vedení divadla Unií grafického designu, najdete zde na ostravak.info.

pro zvětšení klikněte na obrázek

Co dodat závěrem?

Pokud zastáváte post nejvyššího, otevírají se před vámi neomezené možnosti. Veřejný zájem vás nemusí zajímat, pravidla „hry“ určujete jen vy.
Naše redakce opětovně žádala ředitele NDM Jiřího Nekvasila o vyjádření – bohužel bezúspěšně.

 1. Autor: Marie

  6.10.2010 - 18.53

  Hezký den,
  k dění v divadle mám i další připomínky a to k  inscenacím. Chápu, že je třeba šetřit a na nové kulisy nejsou peníze, proč ale nepoužít ty staré?
  V poslední době jsem viděla inscenaci opery Carmen. Chudáci herci se museli pohybovat mezi lešením a také kostýmy byly velmi civilní. O to větší bylo překvapení v posledním dějství, kdy se herci objevili odění do krásných kostýmů, odpovídajících době, kdy se opera odehrávala. Ovše nad tím viselo logo Sponzora, aby bylo dobře patrné, kdo na kostýmy „přispěl“.
  Dalším překvapením byla dnešní předpremiéra Rose Mary. Klasická opereta se má odehrávat na Divokém Západě zhruba před 100 lety. Ovšem patrně režieérka trpí depresí, protože celý děj se odehrává v temnu a připomíná spíš antickou tragedii, než operetu. Ani zde nebyly žádné kulisy, když nepočítám 7 klád a 5 zrcadel.
  Pokud bude vedení divadla pokračovat v tomto duchu, nakonec do něj přestanou lidé chodit a Město Ostrava bude moci s klidným srdcem divadlo zavřít.

Vložení komentáře


Další články

 • Výši nájemného určuje město podle sympatií
 • Ostrava je prezentována světu stále černě…
 • Národního divadlo moravskoslezské:
 • Národní divadlo moravskoslezské
 • Promarněná šance jménem Lauby. Proč město netlačí na investory?
 • Ostrava je prezentována světu stále černě…
 • Líbí se mi skoro všechny hory, říká první Čech na Everestu Leopold Sulovský
 • Postřehy

  • Ovzduší pořádně dusilo „Ostravaky“

  • Jako bychom se vrátili o několik let zpět, do doby, kdy jel ve městě těžký průmysl na plné obrátky. Tak to v Ostravě v lednu vypadalo z hlediska stavu ovzduší. Výraz katastrofální byl pro situaci, která nastávala, ještě slabý. Na jedné z měřících stanic hydrometeorologů překročily hodnoty polétavého prachu až devatenáctinásobně povolený limit. Neuvěřitelné a děsivé zároveň. Za bydlení v zaprášené Ostravě by lidé měli dostávat rizikový příplatek. Nic takového se ale čekat nedá. Jak dlouho tedy ještě budou dusící se „Ostravaci“ poslouchat sliby radnice i velkým firem o tom, co všechno pro zlepšení ovzduší udělají? Promění se sladké řeči ve skutky dříve, než se jedni odstěhují a druzí udusí?

    

   mapa znečištění ovzduší

   pro zvětšení klikněte na obrázek

  • další postřehy

  • Nešvar měsíce
  • Úklid chodníku byl nad síly radnic

  Anketa

  Aktuálně není k dispozici žádná anketa