Návrat k tématu: Proč město reklamuje náměstí až teď?

22.6.2010 - Ostrava - Masarykovo náměstí

Na konci května se nám na Masarykově náměstí nejenom propadl hasičský vůz, ale mimo to proběhla médii informace, že představitelé města Ostravy vyzvali společnost Eiffage Construction (bývalá společnost Tchas) k předláždění náměstí. Navíc celý případ předalo město protikorupční policii a záležitost je šetřena jako podezření z podvodu.

Je hezké od pana primátora, že celou záležitost předal protikorupční policii a provedení dlažby na náměstí reklamuje, ale on sám přece nese odpovědnost za Masarykovo náměstí. Když se rekonstrukce náměstí připravovala a následně realizovala, byl náměstkem investičního odboru, který v zastoupení města nejenom stavbu zadával, ale měl ji i kontrolovat, a pokud nebyla kvalitně provedena, měl ji reklamovat ihned. Na co město čekalo celé tři roky? Je přece přirozené, že když stavíte dům, tak si stavbu průběžně kontrolujete a zaplatíte až v momentě, kdy přeberete hotovou stavbu, která je kvalitně provedena podle navrženého projektu. Nedělejme tedy z nepolitických věcí věci politické! Přestaňme hledat viníky kolem sebe. Vždyť je to ostuda samotného primátora a města, že jako investor stavby úplně zklamali, neplnili své povinnosti a výsledkem je špatné a nekvalitní náměstí…

 1. Autor: anonymní

  27.6.2010 - 11.20

  Řekl bych, že se možná čssd bojí, že vyjde najevo, že dlažba nebyla používána v souladu s podmínkami. Stačí si vzpomenout, že například na náměstí zajel předvolební truck pana Jiřího:-) v roce 2008. Ten měl třeba zákaz vjezdu do Třebíče z důvodu přílišné hmotnosti, viz. zpráva z roku 2008 v posledním odstavci článku… http://zpravy.idnes.cz/paroubkuv-kamion-nepustili-na-pardubicke-namesti-fvf-/domaci.asp?c=A080915_074328_domaci_jba

  Je to ale hypotéza, se kterou je třeba pracovat opatrně, podmínky používání náměstí neznám…

 2. Autor: M.Buštík

  18.7.2010 - 7.47

  Raději pozdě, ale s velkými fanfárami … Lidi vstávat! Jak dlouho si ještě necháte lhát do očí?

 3. Autor: Patrik

  23.8.2010 - 11.21

  Souhlasím. Stavba se měla kontrolovat hned. Nicméně přirovnání s rodinným domem kulhá minimálně na jednu nohu.
  Nějak si totiž nedokážu představit, jak bude obyčejný laik kontrolovat kvalitu domu, když tomu vůbec nerozumí. To by musely být chyby jako hrom, jasně vizuálně detekovatelné, třeba dveře nakřivo, koupelna o dva metry menší apod.
  Jak ale zrakem poznáte, že dlaždba na náměstí není ta kterou jste chtěli, když vypadá stejně, mi jasné není.

 4. Autor: Jarmila

  2.9.2010 - 15.04

  A zajímavé je, že je to opět práce té samé firmy, která zřejmě vyhrála i tuto veřejnou zakázku, tak, jako v případě opravy sportovní haly. Nebo jsem si to poletla ?

 5. Autor: Lukáš

  3.9.2010 - 7.24

  Investuji-li miliardu, měl bych mít zajištěný kvalitní odborný dozor. Město má svůj investiční odbor a tam nemálo slušně placených „odborníků“. Pokud je i to málo, není problém si je najmout.
  Tatáž stavební firma opravovala náměstí, arénu a stavěla i kolektor. Tentýž Petr Kajnar, který se na nás brzy začne smát z plakátů, vše řídil, kontroloval a platil. Nebo že by se nesmál, ale vysmíval se nám?

 6. Autor: Jaroslav Němec, Česká pirátská strana

  9.9.2010 - 23.53

  K náměstí mi v roce 2008, kdy jsem upozorňoval přes média na nekvalitně provedenou dlažbu mi napsal Kajnar bajku:
  http://www.jarnemec.com/blog/index.php/2008/07/20/o-mysickach-a-kocourech/

 7. Autor: Lukáš

  10.9.2010 - 21.45

  Pane Němec, pirát je v podstatě zloděj, lidi kolem Ostravaka jimi nejsou naopak se snaží město od zlodějů vyčistit. Proč se snažíte na sebe upozorňovat na stránkách lidí, kteří se nebojí zveřejnit pravdu před širokou veřejností, kteří si dali tu práci a asi poprvé dali dohromady kandidátku opravdových odborníků a kteří jako jediní nabízí opravdové řešení? Nestydíte se? Jde Vám o město nebo vlastní propagaci? Jde-li vám opravdu o město, stáhněte kandidaturu a podpořte OSTRAVAKA. Jde-li Vám o Vás, prezentuje se sám a ne na cizí úkor, prosím.

 8. Autor: Jaroslav Němec, Česká pirátská strana

  11.9.2010 - 22.27

  to Lukáš 10.9.2010 – 21.45: Vidím, že o politické straně ČPS toho víte více než já :-) Na rozdíl od autorů článku v časopise Ostravak se pod své příspěvky podepisuji, to je jen takový malý rozdíl (to se však již ze strany Ostravaka napravuje). Ale klidně si mě mějte za zloděje ;-)

  Prezentuji svůj názor, ale jelikož jsme na stránkách politického hnutí, připsal jsem ke svému podpisu i svou stranu, abych byl korektní, nic víc. Jde vidět, že čtenářům OSTRAKa je milejší anonymita, viz jiné diskuze na těchto stránkách.

  A již vůbec nechápu, proč by se měla stahovat jakákoliv kandidátka. Piráti mají např. 2 poslance v EU (za Švéckou pirátskou stranu) a nezaznamenal jsem, že by to někomu v Bruselu vadilo, v Ostravě to je asi jiné ;-)

 9. Autor: Lukáš

  12.9.2010 - 15.24

  Pane Němec, tak jsem si dal tu práci a podíval se na webové stránky Vaší strany. Pominu-li, že na mě vykoukl právě takový pirát, o kterém jsem psal, nikde jsem nenašel ucelený volební program pro podzimní komunální volby v Ostravě. Pár hesel nebo spíše myšlenek, o jejichž smysluplnosti a možnostech praktické realizace bychom asi mohli dlouze diskutovat. Zarazilo mě však složení Vaší kandidátky. Servírky, barmani, studenti… Nad nikoho se nepovyšuji a vážím si každého, kdo pracuje, ale opravdu si myslíte, že zrovna takoví lidé mohou vést třetí největší město v republice?
  Asi už chápu i Vaši prezentaci na tomto webu a věřím, že Vás k aktivnímu vstupu do komunální politiky přivádějí stejné důvody jako lidi z hnutí Ostravak. Nemůžu si však pomot a neznímit, že když dva dělají totéž …

 10. Autor: Jaroslav Němec, Česká pirátská strana

  13.9.2010 - 12.59

  ps to Lukáš: Program bude pro Ostravu bude teprve zveřejněn. Jsem realista a umím si spočítat kolik hlasů potřebuji pro konkrétní počet zastupitelů, které chceme získat. A věřím, že pol. hnutí OSTRAVAK nebereme jejich voliče, máme své. Ale tohle je mimo téma této diskuze.

 11. Autor: Zdenička

  15.10.2010 - 13.46

  Ostravaci držte se! My,nezávislí přespolní Vám všem fandíme. Snažte se ospět,protože jinak nebude pořádek nejen s náměstím,ale z ničím a v ničem. Strany jsou jen na odčerpávání peněz všech obč. Lidé by už měli pochopit, že stačí obyčejný SELSKÝ rozum a pár zanícených. Držíme palce Vám a Vy držte nám. Není nad dobrou spolupráci čestných a slušných lidí. Přeji úspěšné d v a d n y.

 12. Autor: Eva

  23.10.2010 - 20.48

  Nedivte se!!! Na náměstí se muselo ušetřit to, co zůstalo v kapsách radních a úředníků, kteří mají co dělat s touto veřejnou zakázkou. Všimli jste si, že žádný novinář nenapíše nic hanlivého na naše ostravské představitele. Jak říká jeden z nich: „Každý novinář má svou cenu!!!“

Vložení komentáře


Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa