Ostravak I/2013

Vážení čtenáři,

do rukou se Vám dostává první letošní číslo našeho časopisu. Na jeho obálce naleznete obrázek, který asi nejvýstižněji charakterizuje činnost vedení našeho města. Žijeme v těžké době. Podnikatelé obtížně shánějí zakázky, menší firmy začínají mít problémy a propouštějí zaměstnance. Lidé přicházejí o své jistoty a začínají se bát o svou budoucnost.

V takové situaci bychom potřebovali pevné a rozhodné vedení města. Vedení města, které pracuje a připravuje investice, které pomohou místním podnikatelům i lidem překonat toto nelehké období. Takové vedení však v Ostravě není. Zmítá se v osobních sporech a topí se v nezkušenostech. Vypadá to, že místy až slepě podporuje soukromý projekt Nová Karolina, ale na zbytek města už zřejmě nemá čas a údajně ani peníze.

Už dříve jsme psali, že nechceme být posly špatných zpráv. Pokládáme však za svou povinnost informovat Vás o věcech, které se za Vaše peníze dějí na ostravském magistrátu a o nichž byste se jinak nedozvěděli. Může se tak stát, že se při čtení našeho časopisu zase rozčílíte.

Jen lamentovat však nemá význam. Nesmírně si vážíme lidí z hnutí Ostravak, kteří nalezli odvahu a odhodlání vystoupit z řady a obětovat část svého volného času ve prospěch ostatních. Říkají to, co si opravdu myslí. Stejně jako my nemívají vždy pravdu, podstatná je ale skutečnost, že zastávají vlastní myšlenky, které nevznikají ani na pražských sekretariátech politických stran, ani v hlavách rádoby podnikatelů stojících v pozadí.

Dočtete se tak o lidech, kteří se se současným stavem našeho města nehodlají smířit. Přinášíme názory představitelů hnutí Ostravak a budeme moc rádi, když se dozvíme Vaši reakci na jejich obsah.

Jako obvykle budeme také rádi, pokud nám pošlete své nápady a podněty, které by pomohly zlepšit každodenní život v našem městě.

Letošní dlouhá zima snad už končí. Na naše město opět zasvítí sluníčko a jarní vítr alespoň trochu vyčistí vzduch.

Přejeme Vám krásné jaro!

Redakce Ostravaka

 1. Autor: Igor Novotný

  22.4.2013 - 21.16

  Dobrý den,
  mohl/a by se autor/ka článku podepsat? Ve slušných časopisech nebývají anonymní úvodníky zvykem. Děkuji.
  IN

 2. Autor: Jindřich Piprek

  24.4.2013 - 12.40

  Možná opomenutí?!

 3. Autor: Petr

  14.10.2013 - 15.20

  Já bych se k tomuto članku taky nepodepsal. Je to zoufalej blabol.

 4. Autor: fanda Ostravaka

  19.6.2014 - 16.02

  V době, kdy na př. bývalá nejvyšší státní zástupkyně dostala za obecnou zmínku o soudcovské mafii (byl vyšetřován tehdy soudce Berka a spol.) pokutu 700000 Kč,
  kterou následně musila splatit a byla vyhozena z místa(!) se není co divit, že se redakce časopisu Ostravak osobně jménem nepodepsala.
  Je zajímavé, že máme údajně „demokracii“, která zrušila po posledním čísle Ostravaka
  č.1/2013 jeho vydávání aby se občané nemohli nic dozvědět…
  Skutečná „demokracie“…

Vložení komentáře