Ostravak III/2012

Autor: Micha Riedl

Milí čtenáři,

právě se k Vám dostalo letošní třetí číslo našeho časopisu. Vychází v době vrcholící předvolební kampaně do krajského zastupitelstva a do Senátu České republiky. Do Senátu kandiduje Leopold Sulovský a my jsme mu rádi poskytli prostor k tomu, abyste se jednak dozvěděli něco více o něm samotném a hlavně také o důvodech, které ho k rozhodnutí kandidovat vedly. Věříme, že jej svými hlasy pomůžete zvolit a společně prolomíte zažitou praxi odkládání použitých politických pracovníků do Prahy.

Ačkoliv hnutí Ostravak v krajských volbách nekandiduje, neznamená to, že jej nezajímají. Stejně tomu je i u nás v redakci. Překvapeně sledujeme množství billboardů ČSSD. Strany, která se údajně topí v dluzích a která vehementně popírá fakt, že v posledních parlamentních volbách utratila několik set milionů korun právě za kampaň. Kdo kampaň platí, se však nedozvíte, a tak při vzpomínce na slova Davida Ratha o nenasytné bestii je velmi těžké nepodlehnout myšlence, že drahou kampaň nakonec platíme my všichni. Proč ČSSD raději peníze neinvestuje do toho, co hlásá ve svém programu, nevíme.

Nechme financování stranou a zamysleme se nad obsahem kampaně ČSSD, strany, která dnes našemu kraji vládne. ČSSD by měla voličům skládat účty a pochlubit se výsledky svého působení na hejtmanství. Tragickou realitu nejlépe vystihuje volební slogan ČSSD Lepší program pro náš kraj. Strana už asi opravdu neví, co voličům slíbit, tak holt nabízí něco lepšího, než je to, co mají teď za jejího panování. Vnímáme to jako výzvu nevolit ČSSD, kterou velmi rádi uposlechneme. Ostatně jinak to ani nejde.

Celý kraj trápí špatné ovzduší. Kandidát na hejtmana Miroslav Novák byl celé čtyři roky zodpovědný za zlepšení jeho kvality. Co dokázal? To si budete moci sami ověřit za několik týdnů při první podzimní inverzi. ČSSD slibuje zvýšení počtů policistů. Bylo by určitě fajn, kdyby na ulicích našeho města bylo bezpečněji. K tomu ale nepotřebujeme krajský úřad, platíme si vlastní městskou policii, kterou řídí primátor, rovněž člen ČSSD. Ono by stačilo, kdyby ji řídil člověk, který v Ostravě bydlí a zná opravdové problémy Ostravanů. Zpoza skla drahého černého auta – stejně jako v podhůří Beskyd – život vypadá jinak. Realita je však neúnosná a situace se dále zhoršuje.

My skutečné problémy obyvatel našeho města známe, a proto o nich píšeme. Máme radost, že lhostejní nejste ani Vy, naši čtenáři, o čemž svědčí rostoucí počet názorů a postřehů, které nám posíláte. Za všechny děkujeme a na ten nejčastější odpovídáme. Časopis Ostravak bude vycházet i nadále, a to čtyřikrát do roka.

Přejeme Vám příjemné prožití nadcházejícího podzimu.

Redakce časopisu Ostravak

 1. Autor: Petr Nováček

  6.10.2012 - 23.01

  Váš časopis jsem přečetl úplně celý a opravdu se nestačím divit, jaké podivné věci se dějí na ostravském Magistrátě. Musím říct, že jsem si o vedení města už dlouho nemyslel nic hezkého, ale to, co jsem se dočetl, mě opravdu dorazilo. Dokonce zvažuji, že oznámím na PČR podezření z korupce, do které je s největší pravděpodobností zapleteno nejvyšší vedení města Ostravy. Opravdový hnus.
  ———
  Moc fandím členům hnutí Ostravak a věřím, že jednou, snad brzy, nastanou lepší časy. Už totiž téměř nemáme kam klesnout.

 2. Autor: co

  5.12.2012 - 12.49

  My skutečné problémy obyvatel našeho města známe, a proto o nich píšeme a hovno delate jste zapomneli napsat,Hnuti ktere spoleha na jmeno ale lidi co jsou v tomle hnutu jsou jen banda zlodeju .NEVOLIT

 3. Autor: Petr Hadaščok st.

  31.12.2012 - 12.34

  Pomůžete Nelince a ostatním psům v Ostravě ?

  Je mi známo, jak proběhlo hlasování na radnici-bohužel , přiznat chybu není ostuda .

  Abychom ale nešli do nového roku s tak černými myšlenkami, měli bychom si připomenout, že v lidských dějinách nakonec vždycky zvítězil rozum. My bychom měli pracovat na tom, aby se do našich končin vrátil co nejdřív a my se z výdobytků pokroku znovu mohli radovat – citát !

  http://www.petice24.com/petice_proti_trvalemu_oznacovani_-_cipovani_psu__ted_ostrava
  Hadaščok Petr st.

 4. Autor: Ivo Krupař

  10.1.2013 - 7.38

  Dobrý den.
  Od voleb do senátu už uplynul dost dlouhý čas na to, aby se Polda nějak projevil. Zatím jsem ale nezaznamenal žádnou aktivitu. Nenašel jsem ani jeho internetové stránky, ba ani kontakt na něj jsem nikde nevyšmuntral.Tak jak je to? Dělá něco ten chlap? Trocha PR by neškodila!!!!
  Děkuji.
  Ivo Krupař

Vložení komentáře