Ostravu rozdáme

Není to tak dávno, kdy na nás z reklamy v denním tisku hrozila zaťatá pěst. Slogan Ostravu nedáme měl přimět občany našeho města semknout se a podpořit úsilí vedení radnice v boji proti krácení příjmů města ze státního rozpočtu. V kampani nám vedení města hrozilo, že cena jízdenky MHD bude 67 korun, že vstupenku do divadla koupíme za 1213 korun, vstup na bazén bude za 300 korun apod.

Nesmyslná emotivní kampaň, která se spíše podobala volební kampani ČSSD, pak podle oficiálního vyjádření primátora Ostravy nás občany přišla na 500 tisíc korun. Zcela zbytečně. V naší zemi může zákony měnit jen Parlament České republiky tvořený poslanci a senátory. Koalice ČSSD a ODS, která vede naše město, má právě v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR velice pohodlnou většinu 109 poslanců. Většinu v senátu má pak ČSSD sama. Je tedy zcela jasné, že bez poslanců ČSSD a ODS není možné prosadit změnu žádného zákona. Proč tedy vedení našeho města straší občany a utrácí jejich peníze, namísto toho aby se jednoduše dohodlo se svými vlastními stranickými kolegy? Že by ostravští radní neznali ústavu nebo na své poslance zapomněli…

Možná. Dost možná však dělají humbuk proto, aby odvrátili pozornost od toho, jak z ostravské radnice tiše mizejí další peníze. Jak jinak lze nazvat například skutečnost, kdy vedení našeho města bez výběrového řízení objedná výrobu nových informačních tabulek za bezmála dva miliony korun? Ano, v době finanční krize, která znejišťuje většinu z nás, v době, kdy neustále slyšíme o škrtech, omezeních a úsporách, vedení ostravské radnice usoudilo, že potřebuje nové cedulky u jednotlivých kanceláří magistrátu. Proč? To nevíme. Co však víme a čemu nerozumíme, je skutečnost, že pořízení nových cedulek vyšlo bezmála na dva miliony korun, což je suma, kterou námi oslovení odborníci považují minimálně za dvojnásobně předraženou. Ceně se však nemůžeme divit. Neproběhlo totiž žádné výběrové řízení a byl rovnou osloven jeden zhotovitel. Proč? To opět nevíme. Co však víme zcela jistě, je smutný fakt, že je zcela lhostejné, kolik finančních prostředků naše město ze státního rozpočtu dostane, protože hospodaření současného vedení našeho města nelze charakterizovat jinak než sloganem Ostravu rozdáme.

OSTRAVAK I/2012

Zdroj obrázek:
http://www.odsjih.cz/petice-ostravu-nedame.aspx
  1. Autor: Stark

    22.5.2012 - 8.36

    Proč nenapíšete jmenovitě, kdo zakázku zadal, získal a odůvodnění, proč si myslítě, že byla předražena, takhle to zní jako nějaký drb z radnice, nebo se bojíte?

  2. Autor: WOLF

    14.6.2012 - 12.49

    Jak tak chodím po Ostravě,všímám si že našich spoluobčanů vesele přibývá a když jsou chyceni tak nikdo nic neudělá kromě popsání spousty papírů.Tak se ptám proč jim v rámci přestupkového řízení není nařízeno jako pokuta odpracovat si co spáchají a pokud nesplní předat soudu a státu s tím aby je donutil.Páky a možnosti na to má jen chtít.

Vložení komentáře