Ovzduší v Ostravě

12.3.2010

Po vyluštění tajenky v křížovce v časopise Ostravak II/2010, která vyjadřuje postoj a názor zástupců města ke stavu ovzduší v Ostravě se mi opravdu zdá, že takto ti, co to tu v Ostravě "řídí", smýšlejí a dle toho jednají. Většina lidí nemá příjmy jako oni, aby mohli za drahý peníz vyjíždět co nejčastěji do hor nebo k moři.

V Ostravě žiji 20 let, vyrostla jsem v horách, takže mám silné zdravé základy a sportovní naturel, chodím pěšky a jezdím na kole a přesto vím,
- jak se mi špatně dýchá-vyloženě cítím nedostatek kyslíku, pokud nevyrazím za město,
- že mě velmi často, pokud déle dlím v Ostravě, bolí hlava,
- jak mé sněhobílé prádlo v lodžii zešedne než uschne,
- jak oblečení, které jsem ráda větrala na „čerstvém vzduchu“, po jedné noci zasmrádne nedefinovatelným pachem atd.
Ač všichni říkají, jak se to zde s životním prostředím lepší, vidím jako nerodák (tedy nepostižený zvýšenými chřipkami apod.), jaká je skutečnost a vždy jsem o tom mluvila. Nyní se ta hrůza, ve které zdejší lidé žijí, ukázala na nezávislých objektivních výsledcích (určitě by to neplatilo jen o Bartovicích a přilehlé lokalitě, kde byl výzkum prováděn).

Věřím, že Vás neunavil můj názor.

S přátelským pozdravem Vaše čtenářka

 1. Autor: anonymní

  14.3.2010 - 15.52

  Páni redaktoři, buďte tak hodní a zeptejte se za nás pana primátora a pana hejmana co za tu dobu, kdy jsou ve funkcích KONKRÉTNĚ udělali pro zlepšení toho katastrofálního stavu ovzduší na Ostravsku a s jakým výsledkem. Už ale nechceme slyšet žádné žvásty, ale jasné odpovědi. Pokud budou kecat, jako dosud, tak to ani neotiskute.

 2. Autor: Tencokida Hnuj

  22.4.2010 - 13.34

  No vidíte. Tak to fakt neotiskli.
  Nezbývá než na adresu ostravských členů hochštaplerkomand zleva zprava dodati perem klasika :
  "Moudrý člověk může být užitečný jenom jako člověk, ne jako kus hlíny, který chrání noru před průvanem, takovou službu zvládne i jeho prach. "
  (H.D. Thoreau : Občanská neposlušnost)

 3. Autor: Tencokida Hnuj

  23.4.2010 - 10.37

  Ještě k tématu.
  http://www.deccanherald.com/content/61382/design-mittal-funded-tower-london.html
  Větší část rozpočtu na stavbu 115 m monstra v Londýně tj. 16 milionů liber z 19,1 mil. liber profinancuje Lakhsmi Mittal. Ocelová stavba má být dokončena do konce roku a tento bohulibý artefakt lidského zmaru a pýchy má být vyšší než Socha svobody v New Yorku.
  Hmm. Tak jen aby mu pak zbyly ještě vůbec nějaké peníze na odprašování Ostravy.
  Aby neodprašoval pouze pomocí bilboardů a brainwashingu.
  Stejně ale. Vlastní rozmary a zviditelnění jsou někomu zjevně přednější, než zdraví lidí. Že by si v tom padli do noty s metastázemi na ostravské radnici, o magistrátu ani nemluvě ? Pan Mittal totiž, stejně jak pan Kajnar, v Ostravě nebydlí. Kajnar čuchá fajnovy oderek v Beskydach a pan Mittal tu či onde ( neb nevím zda palác v "Ulici Miliardářů" v Londýně je jediným , který vlastní), v Ostravě ale zjevně ne. To by asi odprašoval o dušu už dávno. Že by oba čekali na Evropské fondy ? Tedy na transfer našich daní ? Tomu bych se nijak nepodivoval. Vzhledem k výše uvedenému si dokonce myslím, že by to pro oba pány a jejich suity bylo spíše signifikantní.
  Jen kdyby se jim oběma při tom odprašování tak neprášilo od huby. Je to nevkusné.
  Tedy dělat si z lidí blázny. Věřím, že alespoň jednomu z této povedené dvojice to Ostravaci v komunálních volbách spočítají.

 4. Autor: ANONYMNÍ

  7.6.2011 - 13.43

  OVCE TAK OTVŘTE OČI A ČTĚTE!
  VÍTE, ŽE ARCELORMITTAL OSTRAVA…..SNÍŽIL ZA 30 LET EMISE PRACHU O 97 PROCENT DOKONČÍ STAVBU NOVÉHO FILTRU OČTVRT ROKU DŘÍVE BUDE MÍT OBŘÍ FILTR S PLOCHOU 7 FOTBALOVÝCH HŘIŠT ZACHITÍ DÍKY TOMUTO FILTRU 260 TUN PRACHU ROČNĚ VYSADIL NA OSTRAVSKU 1889 STROMŮ ZA CHYBY DRUHÝCH
  VĚNOVAL MĚSTU ČISTICÍ AUTO MÝVAL ZA VÍCE NEŽ 4 MILIONY KORUN NA PROVOZ MÝVALA PLATÍ MĚSTU 350 TISÍC KORUN ROČNĚ V ROCE 2010-11 SE STAL NEJLEPŠÍM ZAMĚSNAVATELEM REGIONU A PROTO SE PTÁM JE TO MÁLO CO TATO FIRMA PRO OSTRAVSKO DĚLA? A CO ČERNA LAGUNA KTERÁ PÁCHNE TA VÁM ASI NEVADÍ …A CO POKÁCENÉ STROMY V CENTRU?
  P

Vložení komentáře


Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa