Pan primátor se mýlí – Ostravak není součást předvolební parlamentní kampaně

V  časopise Ostravak III/2010 jsme upozornili na skutečnost, že primátor Ostravy pan Petr Kajnar již několik let nebydlí v Ostravě, ale daleko za městem ve Frýdlantu nad Ostravicí. Myslíme si, že pokud s námi nebydlí a skutečně naše město zná jen zpoza oken svého vozu, kterým projede na radnici a zpátky domů, může jen těžko hájit opravdové zájmy nás Ostravaků.

V okamžiku, kdy jsme zjistili, že se pan primátor rozhodl znova kandidovat do zastupitelstva našeho města a pokusit se obhájit primátorský post, umístili jsme na ulici Místeckou, ulici po níž každý všední den přijíždí primátor města do práce, billboard, kterým jsme jej chtěli přinutit zamyslet se nad „férovostí“ jeho počínání.

Billboardu si téměř okamžitě všiml nejen pan primátor, ale také média a reakce prvního muže našeho města na sebe nedala dlouho čekat. Pan primátor přišel s asi pravdivým příběhem o tom, jak se rozvedl, manželce a dětem přenechal svůj byt v Porubě, znova se oženil se svou druhou ženou a společně již několik let bydlí ve Frýdlantu nad Ostravicí, v domě který tato získala od svých rodičů. Jinde on ani bydlet nemůže, protože jiný byt už pan primátor nemá. Naše noviny a billboard pak označil za součást předvolební parlamentní kampaně. (viz. článek „Kdo jsme a co chceme“ )


Uvítací billboard na ulici Místecká

Vyjádření pana primátora považujeme za políček všem slušným lidem žijícím v našem městě. K samotné podstatě věci, kdy má každodenně hájit zájmy jiných lidí, než těch, mezi nimiž žije, se vůbec nevyjádřil. To, že se nás ani nepokusil kontaktovat, aby pravdivě zjistil, kdo jsme a o co nám jde, a rovnou využil svého volného přístupu k médiím a nepravdivě nás osočil, je zvláštní a zarážející. Odmítáme i jeho příběh s lidskou tváří. Vždyť kolik z nás muselo samo řešit podobnou lidsky nepříjemnou situaci nebo zná někoho ve svém okolí, kdo ji řešit musel.

Kolik z nás nebydlí ve svém vlastním bytě či domě a každý měsíc platí nájem?  Kdo z nás má kromě ostatního servisu k dispozici také měsíční přibližně stotisícový plat a kdo jiný by nám měl být vzorem než první muž našeho města? Chtěli jsme po panu primátorovi, aby se zamyslel a vrátil k nám do Ostravy. Sám od sebe. Třeba do nájemního bytu. Chceme, aby děti pana primátora chodily do stejných školek jako naše děti, aby i on neměl večer  před domem kde zaparkovat a třeba aby i on na procházce zjistil, že nám v Ostravě chybí chodníky, přechody pro chodce nebo třeba stín stromů, které chce kácet. Chtěli bychom jej normálně potkat na ulici nebo třeba v obchodě, tak jak bývalo v Ostravě dříve zvykem.

Skutečnost, kdy se pan primátor neumí i k nepříjemným věcem postavit čelem a jakkoliv je řešit, a namísto toho vše svádí na předvolební boj politických stran je pro nás obrovským zklamáním. Fakt, že nás označil za politicky motivované lidi, pak potvrzuje, že myšlení pana primátora již není myšlením obyčejného člověka, ale politika, který namísto svých občanů/voličů hájí zájmy toho či onoho stranického sekretariátu ve snaze udržet si své stranou vydobyté místo na výsluní.
Slova pana primátora jsou však hlavně hrubým podceněním stavu občanské společnosti v našem městě. Podceněním vlastního názoru každého z nás a schopnosti dát jej veřejně najevo.

-red-

IV/2010

 1. Autor: anonymní

  21.5.2010 - 18.32

  Moje osobní zkušenost občana s panem primátorem je stejná jak popisuje redakce. Problém neumí řešit věcně ,ale jenom politicky. Je to totiž nejjednodušší říct , že je to politický problém . Věcné řešení by pro něho nemuselo dopadnout dobře. Má vedle sebe přisluhovačskou ODS, která ze strachu vypovězení koaliční smlouvy odhlasuje cokoliv. Je to jenom na nás občanech né na žádných politicích, jestli ze sebe necháme dělat stádo volů, kteří na ně budou jenom tupě zírat. Nejsem véčkař, ale znechucený občan města Ostravy,kterou mám rád a nechci se už dál dívat jak nám jí politici rozprodávají, s vidinou svých fíček, pod rukama.

 2. Autor: Radek

  21.9.2010 - 19.09

  § 5 (Právo být volen) – Členem zastupitelstva obce mŧže být zvolen každý volič, u kterého není překážka ve výkonu volebního práva podle § 4 odst. 2 písm. a) a b); členem zastupitelstva městského obvodu nebo městské části územně členěného statutárního města, a který je v den voleb v tomto městském obvodu nebo městské
  části přihlášen k trvalému pobytu – Jinými slovy, ponechal si trvalý pobyt u první ženy v Porubě, aby mohl být volen, když jiný byt zde nemá ????

Vložení komentáře


Další články

 • Reakce společnosti Sareza a čtenářů na náš článek
 • Pěší zóna je pro pěší!!! – Tento trend centru schází
 • Rozhovor s Vendulou Krčmářovou, vedoucí Ostravské pobočky Arnika
 • 1st International School of Ostrava – Pohádkový sen každého podnikatele
 • Editorial V/2010
 • Kdo udělá pořádek na Stodolní?
 • Rozbité Masarykovo náměstí – Alibismus pánů radních
 • Pan primátor se mýlí – Ostravak není součást předvolební parlamentní kampaně
 • Základem demokracie je svobodný přístup k informacím
 • Postřehy

  Anketa

  Aktuálně není k dispozici žádná anketa