Parkování kolem budovy Nordica

15.6.2010 – Klient telefonoval do naší poradny a požádal nás, že by chtěl vědět, proč společnost Skanska, která pronajala své nové prostory nějaké firmě a neumožňuje jejím zaměstnancům parkovat v podzemní garáži, která je pro tyto účely v novostavbě „Nordica“ zřízena. Zaměstnanci příslušné firmy potom parkují na přilehlých ulicích a blokují normální provoz a lidem žijícím v okolních domech zabírají parkovací místa.

15.6.2010 – Klient telefonoval do naší poradny a požádal nás, že by chtěl vědět, proč společnost Skanska, která pronajala své nové prostory nějaké firmě a neumožňuje jejím zaměstnancům parkovat v podzemní garáži, která je pro tyto účely v novostavbě „Nordica“ zřízena. Zaměstnanci příslušné firmy potom parkují na přilehlých ulicích a blokují normální provoz a lidem žijícím v okolních domech zabírají parkovací místa.

Požádali jsme společnost Skanska o vyjádření:

Budova Nordica Ostrava disponuje celkovou parkovací kapacitou 130 podzemních parkovacích stání, z nichž si nájemci v rámci svých nájemních smluv pronajímají vždy příslušnou část v závislosti na velikosti své pronajaté kancelářské plochy. Dle vyhlášky města má každý projekt pevně stanovený min. a max. počet podzemních parkovacích stání. Nordica Ostrava tento předepsaný počet splňuje. Skanska Property pochopitelně velice ráda pronajme podzemní parkovací stání všem nájemcům v budově v závislosti na počtu pronajaté plochy. Je ovšem pouze na nájemcích, zda tuto možnost využijí, či nikoli, a kolik parkovacích stání si v budově pronajmou.

Administrativní budova Nordica Ostrava je umístěna v okrajové části historického centra Ostravy na nároží ulic Českobratrská a Soukenická a poskytuje vynikající napojení na městskou hromadnou dopravu v Ostravě. 400 zaměstnanců společnosti Okin, kteří se do administrativní budovy Nordica přesunuli z kancelářské budovy nižšího standardu z centru Ostravy, je určitě velkou změnou a svým způsobem i jistou zátěží pro tuto ostravskou čtvrť, ale právě vzhledem k ideálnímu napojení administrativní budovy na městskou hromadnou dopravu věříme, že se situace s parkováním stabilizuje.

  1. Autor: Ing. Petr Macejka

    15.11.2010 - 10.11

    V případě, že územní plán města ostravy dovoluje realizaci, těchto velkoobjemových privátních staveb v dotyku s obytnými částmi, měl by územní plán potažmo koncepce parkování města ostravy zasáhnout a neúnosnou situaci řešit! Novou budovou nelze využívat stávající parkovací místa, která byla původně určena rezidentům! V tomto směru bych viděl viníka na odboru územnhího plánování a odboru dopravy, který nezvládl svou úlohu.

  2. Autor: Richard

    28.11.2010 - 11.13

    Úplně stejný problém řešíme na Fifejdách se slavným objektem The Orchard. Zaměstnanci parkují na přilehlé ulici Josefa Brabce, takže během dne prostě nemáte šanci jako rezident nikde v okolí zaparkovat. Většinou tedy nezbývá nic jiného, než parkovat na druhé straně sídliště a po skončení pracovní doby Orcharďáků jít rychle přeparkovat, než přijede odpolední směna. Z právního hlediska jim v parkování před našimi domy nic nebrání, ale z morálního hlediska je to špatně. Navíc nám vadí, že si zkracují cesty od aut do kanceláří přes trávník a křoviny, čímž denodenně ničí i to málo zeleně co tady ještě zbylo. Úřady samozřejmě s tím nic nedělají. Ty se hnou pouze tehdy, jak z toho něco kápne, nejlíp do vlastní kapsičky …

Vložení komentáře


Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa