Polemika k článku „Ostrava je prezentována světu stále černě“

15.3.2010

Autor článku (zřejmě uražen, že ho páni z magistrátu nepověřili tvorbou loga projektu Ostrava 2015) si klade otázku, "zda naše kultura je jenom o uhlí a havířství?". Zpochybňuje zda přípravný team a ředitel projektu poznali poslední dobou život v Ostravě a doporučuje, aby v budoucnu pro takové projekty byli vybíráni místní lidé a umělci, kteří vědí, jaká současná Ostrava je.

Jsem současný Ostravák a znám jaká současná Ostrava je. Moje manželka je těžký astmatik a já jsem bronchytik. Fotografie, které přikládám byly pořízeny v II. polovině roku 2009 a počátkem tohoto roku. Dokládají jednoznačně jaká současná Ostrava mimo jiné je. Měření emisí polétavého prachu  vypovídá, že současné ostravské ovzduší je nejhorší v celé EU.

Logo mě neuráží ale jinak s Vámi souhlasím v tom, že při současném znečištění „vypadáme takhle všichni, jenom holky  mají prsa…“ Hlavně si myslím, že konkrétní lidé a politici by pro změnu měli udělat konkrétní činy !!!

Čtenář Ing. Jaroslav Dula


Foto 1: 7.3.10 – Příspěvek domácností


Foto 2: 25.1209 – Takhle dopadneme, když…


Foto 3: 28.2.10 – Oteplování


Foto 4: Příspěvek fabrik


Foto 5: Smuteční oznámení


Foto 6: Tohle dýcháme

  1. Autor: Ludvik Wiejowski

    17.3.2010 - 7.24

    Dobry den,

    mate pravdu, ze znecisteni je tady obrovske, ale takoveto logo proste nicemu nepomuze. Predstavte si, ze jste navstevnik nebo investor zvenci, rozmyslite se, kam investovat nebo kam si vyjet a pak uvidite tohle logo. Opravdu Vas to nadchne? Ze muze z casti reflektovat pravdu je sice mozne, ale Ostrave vubec v nicem nepomuze, naopak. A my bychom se meli snazit, abychom Ostravu zmenili k lepsimu a k tomu potrebujeme zajem lidi. Tohle logo vnimam jako nepodareny pokus o vtipne pojate logo, nicmene ve me vzbuzuje pocit strachu a to neni zrovna dobry zpusob, jak se prezentovat svetu. Staci, ze mame v logu Ostrava!!! tri vykricniky, coz mi silne pripomina znamy pokrik "Banik p***!!!". :( To je muj subjektivni nazor.

Vložení komentáře


Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa