Porubský les není les

Co myslíte, dostali byste možnost koupit si kus zalesněné plochy v klidové zóně Porubského lesa a postavit si tam dům? Získali byste souhlas Útvaru hlavního architekta Magistrátu města Ostravy? Schválilo by zastupitelstvo změnu územního plánu města Ostravy a funkční plochy s označením „lesy“ by nahradilo „bydlení hromadné“? Domníváte se, že vedení města a zastupitelé za ČSSD a ODS by váš záměr podpořili svým ano i přes protesty a petici občanů s více než tisícovkou podpisů proti kácení stromů?

Vy byste takovou možnost pravděpodobně nedostali, ale developer ji má. Pozemky v lokalitě Studentská skutečně koupil a rozhodl se na nich postavit apartmánový dům. Opoziční zastupitelé za hnutí Ostravak se snažili na jednání zastupitelstva ostatní přesvědčit, aby výstavbu v klidové zóně se vzrostlými dřevinami nepodpořili. Žádný argument nebyl dost dobrý! Nepomohlo ani důrazné upozornění na skutečnost, že Ostrava se potýká s problémy s ovzduším a že tento záměr jde proti všem předvolebním slibům o zlepšení životního prostředí. Zastupitelé hnutí Ostravak se dočkali jediného – poučení od hlavního architekta Cyrila Vltavského, že i když v územním plánu bylo u této plochy uvedeno „lesy“, z pohledu úřednického se o les vlastně nejedná, a to i přesto, že tam rostou stromy. Hnutí Ostravak už na zastupitelstvu dne 27. dubna 2011 prosadilo vypracování posouzení vlivu této stavby na životní prostředí. To však Útvarem hlavního architekta Magistrátu města Ostravy dodnes nebylo provedeno. Hnutí Ostravak bude celou situaci dále sledovat a věří, že hlavní architekt nechá vypracovat posouzení vlivu stavby na životní prostředí, seznámí s výsledky studie zastupitele a dojde také k přehodnocení celého záměru.

red

OSTRAVAK I/2012

  1. Autor: robert

    3.6.2012 - 13.19

    Opět si dobře někdo namastil kapsu. Zlikvidovat zeleň a nacpat tu co nejvíce obchodních domů a nových obytných a nacpat si vlastní kapsy to je nové logo radních v Ostravě. To jak se žije tady obyčejným lidem je absolutně nezajímá. Člověk je rád ,že si může někam zajít do lesíku na procházku a ejhle hned tam musí nechat postavit další barák.

Vložení komentáře