Proč hnutí Ostravak nekandiduje v krajských volbách

Hnutí Ostravak se nebude účastnit nadcházejících krajských voleb. Důvodů, proč se takto rozhodlo, je hned několik a rád bych vás s nimi seznámil.

Naše hnutí vzniklo teprve před dvěma lety s jasným cílem změnit způsob vedení města Ostravy. Tato myšlenka svedla dohromady skupinu odborníků z různých oblastí (mimo jiné lékaře, učitele či právníky) a spoustu dalších lidí, kteří jsou jí i nadále věrní. Stále aktivně pracují na jejím naplňování. Díky hlasům voličů se zástupci hnutí Ostravak ocitli současně ve dvou zcela rozdílných rolích. Zatímco v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz hnutí Ostravak v roce 2010 dokázalo vyhrát volby a nyní radnici vede, ve volbách do magistrátního zastupitelstva sice získalo úctyhodných skoro 16 procent hlasů, nicméně skončilo v opozičních lavicích.

Na radnici městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz tak zvolení zástupci hnutí Ostravak postupně plní vše, co před volbami slíbili. A jde to.

Zastupitelé statutárního města Ostravy za hnutí Ostravak však naplno pociťují arogantní mocenskou politiku ČSSD a ODS. Prakticky poprvé od roku 1990 vytvořili opravdovou a nesmířlivou opozici, a rozvířili tak dosud ustálenou hladinu politických poměrů. Jejich působení je velmi těžké. Nemají prakticky vůbec možnost prosadit žádný ze svých racionálních návrhů. Městu již léta vládne politicko-ekonomicky propletená koalice ČSSD a ODS, která svou pohodlnou většinou v zastupitelstvu smete ze stolu vše, co přichází z opozičních lavic. Mnohdy se tak stane, aniž by si vládnoucí zastupitelé vůbec prostudovali obsah předloženého návrhu.

Členové hnutí Ostravak si plně uvědomují, že k naplnění toho, proč hnutí vzniklo, vede ještě dlouhá cesta, a chtějí se plně soustředit na práci pro město, v němž žijí.

Nikdy jsme neměli a nemáme politické ambice. Nechceme být sběrateli funkcí a chovat se jako velké politické strany, které kandidují vždy a všude bez ohledu na kvalitu jejich kandidátů. Stojíme si za tím, co deklarujeme, a na rozdíl od politických stran jsme vždy připraveni složit účty svým voličům.

Krajských voleb se proto my – členové hnutí Ostravak – zúčastníme pouze jako voliči a budeme si přát, aby i díky našim hlasům získal náš kraj lepší vedení, než je to, které naše město má.

MUDr. Tomáš Málek, předseda hnutí Ostravak

OSTRAVAK III/2012

 1. Autor: Jirka

  10.10.2012 - 9.26

  Dám hlas Leopoldovi, ale jaké doporučení máte pro krajské volby ? Koho volit ?

 2. Autor: proc

  5.12.2012 - 12.47

  protoze by je nikdo nevolil ostravak neni pro ostravu ale jenom pro svoji kapsu

 3. Autor: Hattori

  31.3.2013 - 12.25

  Kdybych zila v Praze, tak bych se podvedena urtice citila, protoze kdybych volila Top09, tak zajiste proto, aby nezustaly u zlabu ODS nebo CSSD.Ted zacne nepratelstvi mezi Top09 a ODS, kdo vi, k cemu to bude dobre, mozna ze se zacnou vic hlidat, z cehoz bude mit volic spise vyhodu.Nemyslim si ale, ze prazska koalice ODS- CSSD nejak zasadne ovlivni beh vlady republiky, mam dojem, ze tyhle koalice na urovni komunalniho usporadani se uz dely i v jinych mestech.Pat

Vložení komentáře