Proč Ing. Leopold Sulovský kandiduje do Senátu

Ve dnech 12. a 13. října 2012 spolu s volbami do krajského zastupitelstva proběhne první kolo a hned za týden, tedy 19. a 20. října 2012, druhé kolo voleb do Senátu České republiky.

Za hnutí Ostravak v těchto senátních volbách kandiduje známý ostravský horolezec a první Čech, který stanul na nejvyšší hoře světa – na Mount Everestu – Ing. Leopold Sulovský.

Důvodů, proč se Polda Sulovský i hnutí Ostravak rozhodli kandidovat, je hned několik.

Tím hlavním je skutečnost, že Senát České republiky se postupně proměňuje v odkladiště politiků různých stran. Jeho vznik provázela ušlechtilá myšlenka, která z tzv horní komory českého parlamentu chtěla učinit těleso, které bude tvořeno osobnostmi a lidmi s mnoha životními zkušenostmi, kteří dokážou korigovat politicky motivovaná rozhodnutí vlády a Poslanecké sněmovny. Tato myšlenka však postupně upadala a dnes je Senát v podstatě druhou politickou komorou parlamentu, toho času ovládanou ČSSD. Kdyby tato praxe měla pokračovat, pak by raději měla přijít diskuse o úplném zrušení Senátu. Dvě stě dlouze hovořících a neustále řevnivých poslanců v České republice stačí. Druhou možností pak je přestat s dosavadní praxí politického obsazování Senátu a vrátit mu jeho původní funkci. Leopold Sulovský je v těchto senátních volbách v Ostravě v podstatě jediným nepolitickým kandidátem.

Dalším důvodem je smutná realita, že ostravští senátoři (toho času tři členové ČSSD) se stali ihned po svém zvolení neviditelnými. Mají svůj sekretariát v Praze a ten jim dává instrukce, jak hlasovat, co podpořit a co ne. Občané Ostravy tak žádného senátora v zásadě nemají, mají ho pouze pražské politické strany, kterým tento slouží. Hnutí Ostravak má své sídlo v Ostravě a Leopold Sulovský je s Ostravou pevně spjatý. Zvolením Leopolda Sulovského by tak do Senátu usedl člověk, který by vždy a za každou cenu hájil jen a pouze zájmy občanů města Ostravy.

Většina lidí v naší zemi už snad má dost profesionálních politiků, tedy lidí, kteří se ve většině případů nedokážou sami uživit, a tak pod pláštíkem té či oné politické strany pobírají peníze z veřejných rozpočtů. Leopold Sulovský se komunální politice věnuje ve svém volném čase a na tom nehodlá nic měnit. V případě svého zvolení se pak senátorské práci hodlá věnovat zodpovědně a na plný úvazek. Snad každý soudný člověk tuší, že sedět na více židlích nejde. Být třeba dobrým starostou a současně užitečným senátorem ve 400 kilometrů vzdálené Praze prostě není možné.

Obava ze ztráty zaměstnání, snížená bezpečnost v ulicích Ostravy, špatný vzduch, korupce všude kolem a rozbité silnice – to jsou opravdové problémy lidí v Ostravě. Politické strany o nich jen mluví a neustále dokola něco slibují. Situace se však zhoršuje. Mladí lidé utíkají z Ostravy pryč.

Platíme státu nemalé daně. Zajištění bezpečnosti, vytváření pracovních míst, vzduch bez jedů – to jsou přece základní věci, na které máme dokonce ústavou zajištěné právo. Realita je však odlišná. Pokud si toto v Praze neuvědomují, je tam zapotřebí vyslat člověka, který se to nebude bát otevřeně říct. Bude opakovat naše problémy tak dlouho, až se jim zodpovědní lidé začnou opravdu věnovat. Být vytrvalý, nebát se a neuhnout – to je dnes zapotřebí. Také proto Leopold Sulovský kandiduje do Senátu.

-red-

OSTRAVAK III/2012

 1. Autor: Pavel Mrázek MM Reality Ostrava Jih

  6.10.2012 - 20.44

  Nedovedu si představit lepšího kandidáta do Senátu, než Člověka, který již v životě něco dokázal, Sportovce s obdivuhodnou vůlí, zodpovědného, který má k Ostravě velmi blízko, to je pro mne a doufám , že ne jen pro mne, Ing. Leopold Sulovský….pevně doufám a věřím s celým svým kolektivem, že to vyhraje.

 2. Autor: Pavel

  16.10.2012 - 8.23

  Poldo,přeji Ti zdolat vrchol tohoto roku, 2.kolo a vydržet !!!!!!!

 3. Autor: David

  17.10.2012 - 22.04

  Ahoj Pavle naprosto souhlasím!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-) PARDÁLE

 4. Autor: Vlk - Jiří Stejskalik Klub českých turistů

  20.10.2012 - 15.42

  Poldo doufám že už ti mohu blahopřát !! k vítězství. Konečně TAM bude náš člověk. Věřím že dodržíš slovo a budeš podporovat sport, turistiku a vůbec zdravý pohyb . Je třeba ty tloustnoucí děcka a mládež zvednout od počítačů a televizí ať se začnou hýbat !

 5. Autor: Karel

  20.10.2012 - 17.39

  Konečně lidi pochopili jak se dělá změna!!!!!!!!!

 6. Autor: Mirek Gadas

  21.10.2012 - 10.45

  Ahoj Poldo!
  Blahopřeji a zároveň děkuji! Znáš to, třeba po tenise u pivka….ty vole, ty znáš slušného politika….konečně můžu s klidným svědomím říct…znám ty vole.Slušný člověk nemůže být neslušný politik.
  Z Hranic ti hlavně pevné nervy přeje Mirek Gadas.

 7. Autor: Ludmila Zetková (Capandová)

  22.10.2012 - 15.13

  Ahoj Leoši,
  blahopřeji a přeji Ti hodně pevné zdraví a nervy.

Komentáře jsou uzavřeny.