První OSTRAVAK v senátu | Ostravak

První OSTRAVAK v senátu

Vážení příznivci a podporovatelé,

v těchto dnech jsou to téměř čtyři měsíce, kdy jsem složil senátorský slib a oficiálně se ujal funkce senátora. Nejsem zdatný spisovatel, ale i přesto se pokusím o krátké shrnutí mých dojmů a také dění v mém životě.

Koncem ledna zahájila činnost má senátorská kancelář v Ostravě-Hrabůvce v ulici Mjr. Nováka v prostorách soukromého gymnázia Educanet. Otevření kanceláře komplikovaly některé byrokratické skutečnosti, které si žádaly čas. Od otevření kanceláře mě navštívila již řada občanů a zástupců organizací, kteří přišli se svými problémy i podněty. Navštívili mě i lidé, kteří mi přišli popřát a vyjádřit podporu v senátorské práci, za což jim srdečně děkuji. Velmi mě to potěšilo a vážím si toho, jelikož jsem stále ještě nováček a mám se co učit. Jsem si vědom, že každého člověka či problémy, s nimiž se setkávám, nebudu schopen vždy vyřešit, ale udělám vše proto, aby bilance byla co nejpříznivější.

Chtěl bych tímto znovu připomenout, že senátorská kancelář je otevřená pro veřejnost, a to každé pondělí od 10 do 15 hodin. Zájemci mě mohou kontaktovat také prostřednictvím e-mailu nebo mého asistenta a domluvit si se mnou schůzku. Veškeré informace týkající se mých názorů, hlasování v Senátu a aktuálního dění najdete rovněž na mých nových webových stránkách www.leopoldsulovsky.cz.

Pokud jde o práci v Senátu, tak od mého jmenování proběhlo šest schůzí pléna Senátu a sedm schůzí Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu. Snažil jsem se rozhodovat a hlasovat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Můj život mimo schůzí a příprav na ně byl také naplněn kulturními a sportovními aktivitami, přednáškami a besedami. V únoru jsem byl se skupinou horolezců v Jižní Americe. Tato expedice byla plánována dlouho před volbami, kdy jsem ještě netušil, že se stanu senátorem. Určitě to pro mě byla příjemná změna. Měl jsem čas přemýšlet o spoustě věcí a vidět vše z jiného úhlu. Je mi ale jasné, že akce tohoto typu budu moci organizovat jen výjimečně.

Jak jsem již zmínil, všechny mé názory, postoje a jednotlivá hlasování najdete na webových stránkách. Ať už mých, nebo také senátních.

Necítím se jako politik, ale hlavně jako člověk, kterého jste zvolili přímo, který se zodpovídá právě vám a bude se snažit prosazovat takové zákony a náměty, které nebudou nikomu ztrpčovat život. Možná se to někomu bude zdát příliš jednoduché, ale jednoduchá řešení bývají nejsložitější a nejtěžší.

Váš Leopold Sulovský

Komentáře jsou uzavřeny.