První ročník akce Léto!!! získal od města dotaci vyšší než Colours po devíti letech???

V období od 18. června do 5. září 2010 je letos poprvé v Ostravě realizován zcela nový kulturně vzdělávací projekt
prezentace společenských témat atraktivní formou v centru města v období letních prázdnin doplněný filmovou
projekcí, atrakcemi pro děti, divadelní, sportovní, výtvarnou činností, koncerty skupin, zpěváků a zpěvaček
s přímou vazbou na Moravskoslezský kraj a samotnou Ostravu.
Léto!!!, jak je celý projekt nazván, realizuje společnost PAM market s. r. o. Každý Ostravak hned zajásá radostí,
že se aspoň někdo snaží oživit to naše umírající centrum, ale…

DOTACE OD MĚSTA NA LÉTO!!!

Akce Léto!!!Celý projekt předpokládá náklady 10 milionů korun, a protože společnost PAM si nebyla schopna zajistit dostatečné prostředky pro první ročník projektu, jehož ambicí je stát se trvalou součástí prázdninových akcí jako je Colours of Ostrava či Shakespearovské slavnosti, tak tedy získala od města Ostravy na náklady spojené s realizací projektu Léto!!! celou polovinu, tj. 5 milionů korun. Druhou polovinu nákladů zajistí sponzoři.

Zvláštní je, že se jednalo o „pouhý“ první ročník kulturní akce, který nemá vůbec žádnou tradici, a město do něj přesto investovalo ihned tak astronomickou sumu. Nebo už je město tak posedlé kandidaturou o titul EHMK 2015 a rozdává dotace každému projektu podporujícímu město v kandidatuře?

Nechápeme logiku rozdělování peněz představiteli našeho města. Obzvláště, když porovnáme namátkou již výše zmíněné kulturní akce, které mají v Ostravě vybudovanou několikaletou tradici a úroveň. Na první ročník Colours of Ostrava nepřispělo město vůbec nic, až při druhém ročníku dotovalo hudební festival částkou 550 tisíc korun. Nebo Shakespearovské slavnosti získaly od města před třemi roky na svůj první ročník v Ostravě pouhých 300 tisíc korun. Nepřijde Vám to trochu jako nepoměr?

Předběžný rozpočet nákladů na první ročník Léto !!!

  Ostrava Partneři projektu Celkem
Služby a energie 103 000 Kč 236 000 Kč 339 000 Kč
Technika a zařízení 1 100 000 Kč 671 000 Kč 1 771 000 Kč
Publicita, marketing a reklama 3 797 000 Kč 1 813 000 Kč 5 610 000 Kč
Honoráře 0 Kč 2 280 000 Kč 2 280 000 Kč
CELKEM 5 000 000 Kč 5 000 000 Kč 10 000 000 Kč

Srovnání finanční podpory kulturních akcí ze strany statutárního města Ostrava, které mají v Ostravě již několikaletou tradici, a Léta!!!

ARCELORMITTAL

Jedním z cílů celého projektu Léto!!! je také nenásilnou a zábavnou formou představit Ostravu jako město, které se dlouhodobě prosazuje o snižování ekologické zátěže a snižování prašnosti ovzduší. Bohužel jedinou aktivitou, kterou město vytvořilo za poslední čtyři roky pro zlepšení ovzduší v Ostravě, je, že byla podána žaloba na stát. Navíc se v rámci Léta!!! město Ostrava finančně spolupodílí na celém projektu se společností ArcelorMittal Ostrava, která je generálním partnerem celé kulturní akce (www.letoostrava. cz/partner).

  Colours of Ostrava Shakespearovské slavnosti LÉTO!!!
2002 0 Kč - -
2003 550 000 Kč - -
2004 700 000 Kč - -
2005 1 000 000 Kč - -
2006 2 000 000 Kč - -
2007 3 112 500 Kč - -
2008 3 600 000 Kč 300 000 Kč -
2009 4 100 000 Kč 400 000 Kč -
2010 3 895 000 Kč * 900 000 Kč ** 5 000 000 Kč

VYKŘIČNÍKY VŠUDE

Součástí smlouvy o poskytnutí neinvestiční účelové dotace z rozpočtu města Ostravy je závazek prezentovat v průběhu akce LÉTO!!! statutární město Ostravu. Logo města musí být viditelně uváděno v souvislosti s realizací tohoto dotovaného kulturně vzdělávacího projektu a musí propagovat skutečnost, že jde o aktivitu nebo službu, která byla podpořena statutárním městem Ostrava. Ostravak si pod pojmem kulturně se vzdělávat představuje něco víc než to, co jsme mohli vidět přímo na Masarykově náměstí (viz foto).

„Kulturní“ stánek s vykřičníkovým nápisem GRILOVANÉ SPECIALITY!!! prezentující město Ostravu… Nejedná se zase o 5 milionů korun zbytečně vyhozených z našich veřejných peněz?

 1. Autor: Černý synek z plakátu

  27.8.2010 - 6.57

  Víte proč jsem na plakátu umouněný? Aby nebylo vidět, kdo jsem a jak se stydím, že mám kolem sebe samé vykřičníky, kde každý už začínající grafik, učitel, vám prozradí, že je to hrubá chyba. Až to bude nějaká komise hodnotit ve 2015 – nedá Ostravě náhodou ??? Myslím si, že podobně se začerní a umouní i ten, co podepsal ty miliony na ten stánek vedle propadlé dlažby. Bydlím od toho stanu asi 400m, ale žádnou kulturu jsem tam ještě neviděl. Větší zábava je mezi 02,00 a 05,00 třeba na Škroupove ulici. Miliony nedostali a tancuje tady denně mezinárodní skupina, která se pak ještě podepíše na rohu tím, co snědli někde o 100m dále. Autor článku nemá rozum. Porovnávat Schakespera s akcí města.. Když jsem se na Stodolní ptal, kdo je to ten slavný Wiliam, ptali se mě, kolik sem toho vypil. Na radnici to mohou vidět stejně, alespoň ti papláši.. Opravit chodník? Raději tam dáme jeviště a lidi si ničeho nevšimnou. A za chvíli bude zima, zamrzne to, zasněží a bude na půl roku od Ostrava klid.. Nebo né!!! (stačil jeden, ale třeba mi někdo přispěje z města, že to propaguji)

 2. Autor: Černý synek z plakátu

  27.8.2010 - 18.54

  Mám tam chyby, ale snad mi Ostravaci prominou. Proč jsem tady zase? Chtěl bych pozvat pány Kainara, Svozila na taneční zábavu. Nikam daleko nemusí (jen Kainar by musel vyrazit z Beskyd), pokud tady zareagují, pozvu je k nám domů.. Muziku nemusím pouštět, stačí otevřít okna.. To je kultura!!! Že by se chtěl ostravák i vyspat? To by musel jak pan Kainar mít pobyt na Čeladné – tam, kde je to golfové hřiště a čerstvý luft.. Nějak se ten „génius“ Stodolní vytratil. Smrad, že je cítít víc, jako „prdík“ z Paskova, když Celpap vyfukuje.. Když konečně mezinárodní taneční skupina začne opouštět Škroupovou (jinde už je nepustí nebo na to nemají), tak zase upustí chemička.. Kolem šesté se zdá že konečně usnu.., to se ale otevřou kluby co mají nonstop (taky ty bazary, co tam ráno můžete koupit, co vám v noci vzali z auta) a spánek je v … A teď si vyber – zavřené okno – nespím – dusno jak.. Otevřu okno a místo spaní – jak ten Kryštof – „tančím, zpívám..“.. (ale nespím).. Stěhovat se nechci, jsem ostravák už šest desítek let.. Nějakou ochranu „pomáhat a chránit“.., si musím vždycky vynutit „příteli na telefon“..- pak projede maják a jeden večer je klid.. Asi je fakt, že policajtů je hodně, ale nikdy dost tam, kde mají být..(přes den je vidím, jak majiteli psa 2 kg, vyčítají, že nemá náhubek a obojek..- psům nad 15 kg to neřeknou – asi na to nemají pověření..).. Tak asi jsem taky ten kandidát, co si přeje změnu na úřadech.. Co z toho budu mít? Nejsem náročný, chci se jen alespoň 4 dny v týdnu vyspat, vyjít do ulice, aniž bych zakopnul o ..A jelikož tady bydlím již skoro 60 let – vím, jak je to všechno „brácha na bráchu a zpět“.. Je nejvyšší část skončit s místní „chobotnicí“.., ať se ti, co mě mají chránit, se nevozili v medvědovi (kurňa – za tabulkových 27 litrů), ale raději si urychleně vybrali „služné“ a vypadli a až se tady objeví ostravský Cattani, byli už raději v JAR a čekali v naději, jak Krejčíř.. Pane Kainare, Svozile – dejme si sraz tak kolem 01,00 a pojďme se projít tou „kulturní Ostravou“!!! Počkám na vaši odpověď (ale asi váč PR mě pošle na podatelnu)..

 3. Autor: Jan Becher

  5.9.2010 - 10.33

  A až se s nimi domluvíte na té noční schůzce, dejte vědět, taky přijdu. Už jen proto, abych viděl, jak se jim to bude líbit :-)

 4. Autor: Karel H.

  10.9.2010 - 10.21

  Nemohu se stále vyrovnat s novým,nic neříkajícím znakem OSTRAVA !!! – to spíše vypadá, aby si turisté či místní dali na Ostravu z různých důvodů-pozor!!! A přitom má Ostrava tak nádherný znak.
  I nespravdlivé rozdělení letních dotací 2010 je zarážející!

 5. Autor: Honza (Ostravak)

  21.9.2010 - 20.27

  Mi osobně se znak OSTRAVA!!! taky vůbec nelíbi a osobně bych se přikláněl k novu zavedení starého znaku … ono !!! mi nic neříka. Ale možná je to třeba chápat jako POZOR dělejme něco než bude pozde!!! OSTRAVO VZBUĎ SE!!! na druhou stranu přiznávám že občas je v jednoduchosti krása (ja ji tam osobně nevidím) a některé formy použití jsou zajímavé jako například WELCOME TO !!! … je fakt že cizinci se asi hodně diví :) Hospodaření města by si asi zasloužilo drobnohled nejen odborní ale i prostých lidí se selským rozumem … možní že jsou to právě OSTRAVACI … http://hnutiostravak.cz/

 6. Autor: Honza (Ostravak)

  21.9.2010 - 20.31

  Ja se jen děsím toho kolil pan KAJNAR proinvestuje příště až bude znovu soutěžit o Město kultury 2015 … když mu letos 70mil nestačilo … možna bych mu chtěl vzkázat OSTRAVU TRÁPI I DULEŽITĚJŠÍ VECI NEŽ KULTURA … na své volební bilborty by mohl doplnit kolik peňěz utratí do roku 2015 ???

 7. Autor: 3P

  22.9.2010 - 18.49

  Zajímavé spojení Město dotuje Colors tedy Holušovou a Holušová podporuje Ženatého, ten je náměstek na město a kandidát do senátu za ODS. Co to znamená? Jen to, že Ženatý má placenou kampaň z městské kasy. Konečně už víme ,kde vzal peníze,aby oblepil město. Tady splatí staré známé úsloví Podnikatel-Politik-Peníze.tzv.pravidlo 3P. Doufám, že se do senátu dostane prof. Čermák.

 8. Autor: STK

  30.9.2010 - 22.26

  K Honzovi (Ostravakovi):
  Už za dávných dob, kdesi kolem poloviny minulého století mne ve škole učili, co znamená a jak se na erb dostal bílý kůň a jiné insignie. Pamatuji si to dodnes. Obávám se ale, že mi nikdo nevysvětlil proč jsou za nápisem fontem Arial Bold hned tři vykřičníky. Tedy – někde to psali, ale už jsem to zapomněl…
  Moje asociace je z plakátu skupiny Tři sestry: (I) (I) (I). Potažmo . Tohle to připomíná nejvíc. Nojo – ale které jsou to sestry?
  P.S.: Víte, kolik stojí změna loga města? Kolik papírů, plakátků, tabulek a bůhvíčeho ještě se musí vyměnit? Nedávno jsme to zaplatili „OSTRAVA !!!“ a teď platit znova?

 9. Autor: STK

  30.9.2010 - 22.27

  OSTRAVA !!!

Vložení komentáře