2. 10. 2012 – Raději bagetu na pumpě než na mošnovském letišti


Zdroj:http://www.pribor.cz/

V srpnu jsem stejně jako stovky rodin z Ostravy a širokého okolí s rodinou odlétal na dovolenou na řecké ostrovy. Protože byl čas oběda, chtěli jsme si dobu čekání v odbavovací hale zpříjemnit dobrou kávou a dítěti něčím k zakousnutí. Bistro v prvním poschodí v průčelí naproti dveřím, které k mému překvapení provozuje pražská firma, lákalo velkým barevným formátem s nabídkou jídla (sendviče, bagety atd.). Skutečná nabídka však spočívala pouze v bagetě šunkové a bagetě kuřecí stripsy – tedy v běžném sortimentu benzinových pump, kde je však nabídka druhů a výrobců podstatně širší. Datum spotřeby na obalu určoval spotřebu do následujícího dne, což v nás vyvolalo určité podezření, a to i přes ujištění obsluhující, že zboží bylo dovezeno ten den, a že je tedy čerstvé. Skutečnost nám dala za pravdu. Něco zeleného, ale zcela zvadlého, nažloutlá majonéza a oschlé kousky pálivé strouhanky. Opravdu nabídka pod úrovní běžného sortimentu zapadlé benzinové pumpy, o čerstvosti ani nemluvě. Bagetu jsme prakticky bez pozření vrátili obsluhujícímu personálu zpět. Samozřejmě jsme zaplacený obnos zpět nepožadovali a ani nevzali.

Tato skutečnost nás vedla k zamyšlení a vyvolává v nás řadu nezodpovězených otázek, se kterými se tímto chci se čtenáři časopisu Ostravak podělit.

Prázdninové období je nepochybně pro mošnovské letiště nejvytíženějším obdobím v roce, a počet odbavených cestujících tak několikanásobně převyšuje ostatní období roku. Této sezonnosti se určitě přizpůsobuje i samotné letiště – myslím tím Letiště Ostrava, a.s., provozující mošnovské letiště. Zcela obdobně by podle mého názoru měli ale reagovat i letištní prodejci využívající letištních prostor pro poskytování ostatních služeb a vytvářející zázemí pro cestující. Vždyť oni jsou významnou součástí Letiště Leoše Janáčka a u cestujících vytvářejí jeho image víc než standardní služby spojené s odbavením a nástupem do letadla. Kdy jindy by měl být sortiment nabízeného občerstvení bohatší? Jaký obrázek si o mošnovském letišti udělá cestující, pro kterého cestování letadlem (a doba strávená na letišti, která je jeho součástí) není běžné a považuje ho za zážitek? Zcela odhlédnu od celoročních cestujících – zejména cizinců -, kteří mohou porovnávat! Těm bych takové jídlo neměl odvahu ani nabídnout, natož podat k jídlu.

Dovolenou v zahraničí a odlet na ni považuje většina lidí za mimořádnou událost v roce a je ochotna a připravena si ji užít. Žel první zážitky na mošnovském letišti nejsou právě ty z těch nejlepších. Celá věc mi není lhostejná a doslova se za ni stydím. Jako Ostravakovi mi není lhostejné, co se ve městě, jeho okolí a regionu děje, mám zájem na jeho pozitivních změnách a jeho rozvoji. Chci, aby lidé přicházející do tohoto regionu odcházeli s dobrými pocity a zkušenostmi. Rovněž tak si právě Ostravaci odjíždějící na svou dovolenou zaslouží slušné občerstvení, které je v zahraničí běžné.

Předpokládám – a je určitě samozřejmostí -, že Letiště Ostrava, a.s., usiluje o udržení zákazníků, má zájem mít co nejvyšší kredit a poskytovat i prostřednictvím nájemců komerčních prostor letiště co možná nejvyšší úroveň nabízených služeb. Doufám, že stejný zájem má i krajský úřad, který je jeho zřizovatelem a dotuje provoz letiště z prostředků daňových poplatníků. Má osobní zkušenost o tomto ale nesvědčí – je spíše jejich ostudou.

čtenář T. M.

Vložení komentáře


Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa