Reakce společnosti Sareza a čtenářů na náš článek – pokračování

14.5.2010 - Dodatek k článku z časopisu Ostravak IV/2010

Tisková zpráva, kterou žádala uveřejnit v časopise Ostravak společnost Sareza podle neplatného zákona:

OFICIÁLNÍ STANOVISKO SPOLEČNOSTI SAREZA, s. r. o. K ČLÁNKU „ČAPKÁRNA SE ZMĚNILA V MRAZÍRNU, KDE NIC NEFUNGUJE, JAK BY MĚLO…

Vážený čtenáři,
v lednu 2010 byl v časopise  Ostravak zveřejněn článek plný polopravd, nepřesných, zkreslujících a zavádějících informací o zařízení Vodní svět SAREZA. Společnost SAREZA, s. r. o., jež Vodní svět provozuje, by tyto mylné informace ráda uvedla na pravou míru.
Co se týká orientace v areálu Vodního světa,  je nutno zdůraznit, že celý areál byl kompletně zrekonstruován, protože již nevyhovoval potřebám našich návštěvníků a provoznímu stavu. Vzhledem k tomu, že původní areál byl vybudován v letech 1957 až 1962, nebylo z ekonomických důvodů možné provést kompletně novou výstavbu po odstranění původní stavby. Dispoziční řešení bylo dáno tvarem původního objektu a z tohoto důvodu je například vodní jeskyně umístěna na druhém konci areálu, v prostorách bývalého CO krytu.
Naší snahou při rekonstrukci Vodního světa bylo maximální využití veškerých prostor pro jednotlivé atrakce. Cesta k vodní jeskyni je přehledně označena šipkami, stejně tak, jako jsou označeny cesty do ostatních prostor areálu, ať už se jedná o šatny, bazén, vodoléčbu, wellness, fitcentrum, solárium, saunu, bufet, apod.
Pochybovat o tom, zda je stavba vůbec zkolaudována, je pro nás naprosto nepřijatelné. Společnost Sareza, jako městská organizace, jejímž zakladatelem je statutární město Ostrava, postupuje ve všech záležitostech striktně dle platných zákonů a norem.
U problému zmiňovaného chybějícího zábradlí ze šatny do bazénové haly a do vodní jeskyně  je opět nutno konstatovat, že na schodišti do bazénové haly je v jeho levé části umístěna konstrukce vodícího systému plošiny pro invalidní návštěvníky, doplněná madlem pro ostatní klienty, na dalších ramenech vedoucích k tobogánu je pak umístěno klasické madlo zábradlí. Ve vstupu do vodní jeskyně jsou od prvního dne, kdy byl areál otevřen veřejnosti, na obou stranách schodiště umístěna madla zábradlí.
Je také nutno podotknout, že společnost SAREZA, s.r.o. v rámci rekonstrukce úzce spolupracovala se  Sdružením pro životní prostředí zdravotně postižených v ČR. Areál Vodního světa je proto bezbariérově přístupný ve všech částech, kromě Vodní jeskyně a to z důvodu charakteru provozu, technické neproveditelnosti a hlavně z důvodu ohledu na bezpečnost nejen handicapovaných klientů. Návštěvu prostor Vodní jeskyně s ohledem na vodní řeku proto návštěvníkům s tělesným postižením nedoporučujeme, ale v případě zájmu ze strany zákazníků samozřejmě rádi vyjdeme vstříc, jak bylo uvedeno již v dotazech na našich webových stránkách.
Dalším nedostatkem, na který původní kritický článek poukazoval, byla „kluzká dlažba“. Společnost Sareza si je díky svým dlouholetým zkušenostem s provozem podobných zařízení vědoma problémů, které může našim návštěvníkům způsobit nekvalitní dlažba, proto vždy trváme na odpovídajících technických parametrech dlažby, která splňuje požadovaný protiskluz, a co více -  obvykle vyžadujeme ještě o úroveň vyšší protiskluz než stanoví norma. Krom toho byl tedy v prostorách mezi bazénovou halou a vodní jeskyní také proveden v září loňského roku ještě protiskluzový nátěr „navíc“.
Otázka teploty vody a vzduchu v krytých bazénech je častým tématem dotazů našich návštěvníků a vychází ze subjektivních pocitů každého jednotlivce.
Nastavení zmíněných teplot je prováděno systémem měření a regulace (MaR) a  je měřeno několika způsoby na sobě nezávislými – elektronicky kontinuálně – obsluhou technologie plavčíky a při odběru vzorků pracovníkem akreditované laboratoře. Teplota vody v plaveckém bazénu je nastavena na 28°C, teplota vzduchu na 30°C. Teplota vody v plaveckém bazénu nesmí přesáhnout 28°C, nad tuto hodnotu už se jedná o vodu vhodnou pro koupelové bazény, vířivky apod. Zde je nutno upozornit návštěvníky i redakci časopisu Ostravak, že při vyšší teplotě je nutná i vyšší hodnota chloru a tím pádem vzniká i vyšší riziko různých nepříjemných reakcí chloru na pokožku apod. Srovnání teploty plaveckého bazénu Vodního světa s teplotou vody masážní vany v jiných aquaparcích je proto v tomto případě zavádějící, protože například teplota vody v hydromasážní vaně wellness centra Vodního světa  je až 38°c a je dána konkrétním požadavkem návštěvníka. Je zajímavé, že autor článku srovnává teploty naměřené během diskutabilní osobní návštěvy na Vodním světě SAREZA pouze s „oficiálními informacemi na webových stránkách sousedních konkurenčních aquaparků v okolí“. Dovolujeme si zde také položit otázku, čím redakce Ostravaka měření prováděla. O vhodnosti užití osobního teploměru na měření hodnot tohoto charakteru si troufáme pochybovat.
Společnost Sareza dává všem návštěvníkům na svých webových stránkách  možnost sdělit své připomínky, poznatky  a případné dotazy, a vzhledem k naší snaze poskytovat našim klientům co nejlepší služby, na tyto připomínky také reaguje. Jednou z posledních připomínek byla také masážní lůžka umístěná ve vodní jeskyni. Jelikož jsme si vědomi, že neplní zcela svoji funkci, v rámci letní výluky provozu plánujeme jejich technickou úpravu ke spokojenosti zákazníků Vodního světa.
Na závěr bychom chtěli zdůraznit, že areál Vodního světa nabízí kromě bazénu a vodní jeskyně také další služby, s velmi pozitivním ohlasem se setkává zejména wellness s finskou saunou, Kneippovým chodníkem a 3 parními saunami (aroma, solná a bez vůně), dvěma masážními vanami a slunečnou loukou. Dále byla kompletně zrekonstruována místnost vodoléčby s parní místností, nově také provozujeme fitness centrum a proto naopak troufáme konstatovat, že ve Vodním světě SAREZA „funguje vše, jak by mělo…“

  1. Autor: ringo

    20.5.2010 - 16.54

    Do bazénu se studenou vodou prostě lidé chodit nebudou,už to konečně pochopte :) )) Radši si zajedeme do Bohumína,Orlové,na Olešnou,do Kravař…tam naše peníze chtějí,vy ne,tak je tedy utratíme jinde…děkuji za radu,Sarezo.Na vaše výmluvy kašlu.

Vložení komentáře


Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa