Rozbité Masarykovo náměstí – Alibismus pánů radních

Masarykovo náměstí vždy bylo centrem kulturního a společenského dění. Není proto divu, že nás jeho současný stav tak velmi zajímá. Řešili jsme plátěné stánky, parkování, nevkusné reklamní poutače. K tomuto místu máme každý svůj osobitý vztah. Někdo se rád zastaví, jiní zde bydlí a mnozí jen procházejí.

V minulém čísle jsme upozornili na rozbitou plochu náměstí. Jsme velice rádi, že jsme v takové míře strhli o „masarykáč“ zájem a že se o případ  ihned začal zajímat  denní tisk. Ať už z Deníku či MF Dnes se dovídáme, že primátor města pan Petr Kajnar je celou situací velmi rozhořčen a pravděpodobně se bude chtít soudit a investiční náměstek primátora pan Zdeněk Trejbal uvádí, že ačkoliv město dostalo certifikáty, s největší pravděpodobností není kámen použit z českých lomů, což je v rozporu se smlouvou. V podstatě se dovídáme  jediné. Magistrát města, jako hlavní investor, má viníka a stal se obětí podvodu.

Redakce Ostravaka je přesvědčena, že nám občanům to nemůže být úplně jedno , kdo je viník, a kdo oběť. Opět byla podepsána smlouva, která v konečném důsledku dopadla na nás daňové poplatníky. A proto se ptáme. Kde byli dnes udivení páni radní, když náměstí procházelo rekonstrukcí? V době přípravy projektu byl investičním náměstkem primátora právě pan Petr Kajnar a podpis pana Zdeněka Trejbala se objevuje na dodatku smlouvy. Na místo údivu by se raději měli radní zamyslet nad tím, co pro nás, za naše peníze dělají. Jak je možné, že město v roli investora a zadavatele nemá kolem sebe tým profesionálních spolupracovníků a až tři roky po rekonstrukci a našem upozornění zjišťuje uvedené skutečnosti? A proč městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz, jenž má Masarykovo náměstí ve správě nebyl důslednější při oznamování závad. Opravdu jsme si toho museli všimnout až my  Ostravaci.

Ono není divu, že na rozpadlou dlažbu upozornili až lidé žijící v tomto městě.  Náměstí je pěší zónou a  limuzíny radních zde nezavítají. A pravděpodobně ani sám  pan primátor, když v Ostravě nebydlí.

Budeme sledovat kdy, jak a z jakých prostředků se náměstí opraví. Pokud potkáváte při své cestě centrem města jakékoliv nešvary , napište nám redakce@ostravak.info

K tématu se nám vyjádřil náměstek primátora pan Lukáš Ženatý, který v době přípravy této investice byl v zastupitelstvu města v opozici. Ostravaku ohledně nekvalitní dlažby na náměstí sdělil: „Dnes bychom měli jasně pojmenovat, zda se stala chyba špatným projektováním, špatnou realizací (jiný materiál dlažby než v projektu) nebo nedostatečnou údržbou či opravami. K rozsahu zavinění dnešního stavu ze strany investičního odboru magistrátu neumím cokoli přesně říci – každá stavba má svůj investiční dozor a další zúčastněné. Kdo, za co a kolik může, neumím posoudit. Jen připomínám, že ihned po dokončení stavby byla řešena nekvalitní výsadba stromů na náměstí. Jedním z problémů je údržba náměstí. Prokešovo náměstí opravuje „velká“ radnice stále a zejména po každé zimě. Obvodní radnice, která má Masarykovo náměstí plně ve své správě, tak nečiní. Nyní především řešíme kdo a za jakých podmínek opravu provede a kdo ji zaplatí.
-red-
IV/2010
 1. Autor: anonymní

  21.5.2010 - 11.28

  Vážená radní, kdyby jste dělali řádný stavební dozor a kontrolovali provádění díla, které je financováno z městské kasy a měně se starali o to co z konkrétní zakázky budete mít Vy, tak nejenže Masarykovo náměstí by bylo provedeno tak , aby člověk neměl strach po něm přejít ,ale ul. 28 . října by nevypadala jako pohřebiště městských kšeftíků. A když nevíte kdo co zavinil najměte si odborníka k posouzení kvality stavby, to ví i malé dítě, pane náměstku, ten Vám řekne kdo co zavinil. Samozřejmě pokud na tom, ale máte zájem a naopak Vám vyhovuje současný stav , že nikdo za nic na naší radnici nezodpovídá. Což je typické, tzv. kolektivní nezodpovědnost.

 2. Autor: anonymní

  25.5.2010 - 13.11

  Vážení radní, není třeba chodit tak daleko jako je ulice 28. říjne. Kdyby někdo z Vás vstal od stolu v době kdy se rekonstruovala ulice Zborovská nestačil by se divit. 5x předěláváno parkovací místo pro kontejnery byla asi jen maličkost. Tady byla cesta rozkopána od konce prázdnin do poloviny dubna. Nediv se hloupý občane, bude to trvá, protože se kanalizace před některými vchody bude dělat na 3x a to od téměř úplné pokládky koberce. A pak se někdo nemůže rozhodnout v kterém rohu chodníku bude značka je taky neuvěřitelné. A kdo to zaplatí??? To je výsměch.

 3. Autor: anonymní

  25.5.2010 - 14.00

  dostala opět další významnou zakázku za 100 milionů? Kdo je za to zodpovědný!!! A pokud pan primátor nenajde viníka, přenesla bych plnou zodpovědnost na něj, od toho je primátor, aby mu takové věci neunikaly. Náklady na opravu bych směrovala úplně stejně. Dokud to tak nebude, budou si páni úředníci a šlendriánské firmy mastit kapsy na náš úkor. A až dopadneme hubou na beton jako Řekové, odneseme to zase my, protože oni shrábnou své miliony a zmizí ve světě. Tunely nezmizí nějakým pochybným "zprůhledněním". Tunely zmizí po uzákonění přenosu zodpovědnosti na úředníka, který to odklepne. A v plné míře i s majetkem.

 4. Autor: anonymní

  25.5.2010 - 15.19

  Když mínus čtyři roky zadávala ČSSD ovládaná radnice zakázku, za podivných okolností všudepřítomnému a různými kauzami korupcemi ověnčenému Tchasu v čele s estébákem Daňkem, každý tiše mlčel. Daněk nyní prohlašuje: já nic, už tři roky nejsem ve vedení firmy (která se mezitím přejmenovala na Eiffage Construction a Daněk tučně zhodnotil svůj podíl). Nyní se pan Kainar "angažuje" ve vyšetřování, kdeže se to stala chyba a údajně celou kauzu vyšetřuje i policie. Ten samý Kainar, který horlivě zkorumpovaný Tchas pro zakázku prosazoval. A co se nakonec vyšetří ? Vůbec nic a vše bude odloženo. Jen ty daňový poplatníku opět vše doplatíš ze svých daní a "volené" orgány, které žerou za peníze nás všech se ti jen vysmějí.

 5. Autor: Wosic

  25.5.2010 - 19.54

  Dneska se na náměstí propadlo hasičské auto.

 6. Autor: IHC

  28.5.2010 - 3.27

  Ten opravdový ledovec přesahuje hladinu svou jednou čtvrtinou. Ten český, korupční, pouze jedním procentem. Pod hladinou hraje všemi barvami, zvláště oranžovou a modrou, které jsou doplněny celým spektrem palety. Majoritní odstín je dán pouze místem a časem. Řešíme "pouze" náměstí v centru Ostravy, kde jsem se narodil, žiji a pracuji, zatím 51 let. Zcela jistě by se dala celá tato zakázka zrealizovat za 50% nasmlouvané ceny, v kvalitě, která by nemusela být dále řešena. Vzorec výpočtu ceny je jednoduchý (platí zcela obecně pro dálnice, silnice, mosty, jiné nespecifikované stavby, zakázky magistrátů, krajů, měst, obcí, státní zakázky, státní zakázky pro armádu a všechny jiné, na které si nevzpomenu). Takže vzorec: 30- 50% úplatky, 20- 40 % "přiměřený zisk" realizační firmy, která rozdala úplatky, zbytek je pro skutečného realizátora, který "to" musí zrobit, aby cosi zarobil (jsme v Ostravě, v jiném regionu jsou použity jiné výrazy). Proto se ptám: čemu se všichni divíme? Neosočujme konkrétní jména, vždyť všechny strany před každými volbami, jedno kterými, slibují zatočit s přebujelou korupcí. Já jim věřím a proto očekávám ne Kalouskovu složenku s cifrou, kolik dlužím, ale kolik mi vrátí. A očekávám, že budu chodit po Masarykově náměstí bez nebezpečí, že si zlomím nohu nebo se propadnu do…

 7. Autor: Hammer

  22.6.2010 - 18.20

  Veškeré informace o firmě Tchas jsem již uvedl. Každý úřad na Ostravsku věděl jak se Tchas chová již od roku 2006 kdy mě jmenovaná firma odmítala zaplatit provedené práce a dodané materiály. Dodali jsme materiály v hodnotě 250tis. a provedli stavební práce počtu 3250hodin. Do dnešního dne spor není urovnán. Vše se můžete dočíst na stránkách: http://www.facebook.com/group.php?gid=122172754491523
  Obávám se, že než se něco začne řešit tak pánové stihnou zmizet někde v zahraničí.
  http://www.transparency.cz/index.php?lan=cz&id=1847
  Veškeré důkazné materiály mám uložené na utajeném místě, v případě, že by se mi náhodou něco stalo.
  Hledáme další poškozené firmy. Pokud máte jaké-koliv informace o těchto firmách: Tchas,Unips a.s.,VOKD,Stavitelství Ostrava,Stavební holding Ostrava,Ingstav Brno,Envi Trade s.r.o.,Lucco a.s.,P Unips s.r.o.,FM Unips s.r.o.,Real Kartel s.r.o.,OV Stavební Holding a.s.,P Unips s.r.o.,Elektro IN s.r.o.,ZISp s.r.o.,ZG Plus s.r.o.,Mramor Trading s.r.o.,Ing. Luděk Kašpar,Furmánek s.r.o.,Ladislav Zatloukal, Eiffage construction Česká republika s.r.o.,H+D Stavební Investiční spol. s.r.o.,Intomen Real s.r.o.,Ingstav Ostrava a.s., Dalfin s.r.o.,Altmark Investment a.s.,Tchas-Servis s.r.o., WTP spol. s.r.o.,Kodat s.r.o.,Paliva-Trade s.r.o.,Slezký kámena.s. a mnoho dalších firem tato skupina obhospodařuje. Nastal čas poukázat na zločince posledních 20let. Stát je vykraden jedinci a my občané odmítáme platit následky.
  Veškeré informace zasílejte prosím na tuto adresu: hammer2@seznam.cz
  Jedná se nám o tyto lidi:
  Ing. Daněk Václav – člen státní bezpečnosti
  Ing. Lasák Milan – člen státní bezpečnosti
  Ing. Paclt Jaroslav jednatel Tchasu v současnosti v několika firmách hlavně VOKD a.s. – podílel se na mém okradení
  Ing. Varmuža Vladislav – Tchas, VOKD a.s. a další firmy – podílel se na mém okradení
  Ing. Kašpar Luděk – bydliště Řepiště – podílel se na mém okradení
  Ing. Dohnal Ctirad –
  Ing. Hauptfleisch Roman -

 8. Autor: Jana Lorencová

  10.12.2010 - 0.22

  Pokud vím, byla už firma Tchas prodaná

 9. Autor: alter.tv

  2.3.2011 - 14.28

  Tchas je prodaná a ještě se zjevila Ridera.

 10. Autor: Anonymní

  9.9.2013 - 7.26

  Toto stavela fa Tchas pod vedením skorumpovaného ing. Paclt Jaroslav….

 11. Autor: Hammer

  30.12.2013 - 0.24

  Banda kolem Danêka stále vykrádá firmy, policii i státní zastupitelství jsem informoval o korupci, krácení daní, záměny materyálů na stavbách a další činnosti této skupiny lidí, zatím bohužel jak policie tak i státní zastupitelství si hraje na němé a slepé ale já stále věřím že se toho někdo ujme a dožene ten dobytek na porášku

Vložení komentáře


Další články

 • Editorial V/2010
 • Reakce společnosti Sareza a čtenářů na náš článek
 • 1st International School of Ostrava – Pohádkový sen každého podnikatele
 • Základem demokracie je svobodný přístup k informacím
 • Kdo udělá pořádek na Stodolní?
 • Rozhovor s Vendulou Krčmářovou, vedoucí Ostravské pobočky Arnika
 • Rozbité Masarykovo náměstí – Alibismus pánů radních
 • Pěší zóna je pro pěší!!! – Tento trend centru schází
 • Pan primátor se mýlí – Ostravak není součást předvolební parlamentní kampaně
 • Postřehy

  • Yetti se konečně zjevil: Bílá kniha už vyšla

  • V polovině dubna proběhla médii zpráva, že  konečně vyšla Bílá kniha alias Yetti, o které Ostravak psal v minulém čísle časopisu.

   Jsme rádi, že je kniha konečně na světě, jenom si říkáme, jestli by to příště nešlo udělat lépe. Slibovat lehkovážně občanům, že kniha bude v prodeji na podzim 2009, a přitom se na pultech objeví s půl ročním zpožděním, nám připadá vůči Ostravakům velmi nefér. Přitom by stačilo tak málo, zodpovědně si stanovit reálný termín, kdy má kniha vyjít a pouze jej dodržet.

   Kniha je spojena s kandidaturou města o titul Evropského města kultury 2015, a právě samotné město Ostrava by mělo být vzorem všem a plnit slíbené termíny. Pokud si magistrát dělá legraci z občanů v takových  malých věcech, tak potom se až bojíme domyslet, jak to vypadá na městě při závažnějších rozhodnutích.  Nebylo by to u nás v Ostravě hned lepší, kdyby si páni radní od příště začali zodpovědně plnit včas slíbené úkoly, nebo si začali dávat reálnější termíny?

   Kde můžete Bílou knihu získat?
   Knihu můžete zakoupit ve všech Ostravských informačních centrech a  dále je distribuována po celé ČR například v síti Knihcentrum. Bílá kniha alias yetti stojí 290 korun.

  • další postřehy

  • Nešvar měsíce
  • Když se chce, všechno jde
  • Ve městě bude lékařská fakulta
  • Proč a jakým právem Jiří Paroubek zcela paralyzoval dopravu v Ostravě?

  Anketa

  Aktuálně není k dispozici žádná anketa