Rozhovor: Ing. Petra Gembalová

Narozena:  25. 2. 1978
Povolání: Vedoucí projektu
Vzdělání: Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava, Fakulta metalurgie a materiálového inženýrství
Zájmy: cyklistika, tanec, jóga, turistika, příroda, literatura

Představte se nám.

Jmenuji se Petra Gembalová a jsem Porubačka. Původně ale z Ostravy nepocházím, narodila jsem se v malé vesničce u Žermanické přehrady, tam jsem trávila dětství. V 18 letech jsem začala studovat na Vysoké škole báňské, přestěhovala se a už v Porubě zůstala.

Kde pracujete?

V současné době pracuji v automobilovém průmyslu, mám na starosti řízení projektů na výstavbu nových výrobních linek.

Jaké jsou vaše koníčky?

Relaxuji hlavně sportem – jezdím na kole, rekreačně si zajdu zahrát badminton a mám ráda tanec. K mým koníčkům patří také výlety do hor, které mě neskutečně nabíjí potřebnou energií. V každé volné chvilce čtu. Věnuji se i mým čtyřnohým mazlíčkům.

Co vás vede k tomu, kandidovat do obecního zastupitelstva?

Jak už jsem zmínila, v práci nesu plnou zodpovědnost za svá rozhodnutí. Pokud bych udělala něco špatně, tak se zastavím až na ulici. Když vidím naše politiky, kteří neumí převzít zodpovědnost za svá špatná rozhodnutí, nebo průšvihy řeší stylem hraní mrtvého brouka, tak mě to opravdu štve. Proto jsem se rozhodla aktivně zapojit do veřejného života a pokusit se současný stav změnit.

Co byste chtěla změnit ve fungování obce?

Chci uplatnit zkušenosti, které mám z oblasti investic. Když jsem zjistila, že za projekt opravy Domu kultury Poklad zaplatil obvod firmě více jak 13 milionů korun, nechtěla jsem tomu ani věřit. U mnohem složitějších a dražších staveb jsem měla projekty neskonale levnější. Když k tomu připočteme další velké nepříjemnosti tak mám za to, že jenom v oblasti investic a výběrových řízení je zde opravdu co napravovat. Dále mě jako ženu tíží otázky bezpečnosti a samozřejmě podpory projektů pro děti a seniory.

Proč hnutí Ostravak?

Hnutí Ostravak podporuji už od minulých voleb. Letos se začala formovat porubská část, tak jsem neváhala a hned se zapojila. Je to výborná parta lidí, kteří už nevydrželi jen nečinně přihlížet, co provádí takzvané „zaběhnuté strany“.

Jak se vám žije v Porubě?

Na Porubu jsem si zvykla hodně rychle. Bydlím kousek od Hlavní třídy, kde je poměrně živo, především co se sportovních akcí týká. Pokud ale toužíte po klidu, stačí vzít kolo, vyrazit na kteroukoli světovou stranu a po chvíli jste v přírodě. Poruba je opravdu pestrá. Jsem z tohoto obvodu nadšená a do jiné části Ostravy bych se neodstěhovala.

-red-
4. října 2014

Komentáře jsou uzavřeny.