Rušení nočního klidu

15.6.2010 – Klientka se na nás obrátila a sdělila nám, že si spolu s dalšími obyvateli domu, kde bydlí, stěžuje již několik let na hluk, který je obtěžuje každý víkend (pátek a sobota). Naproti jejich domu v restauraci Koruna se pořádají diskotéky a hluk, který se z restaurace line, jim nedává spát. Začíná to ve 22 a končí ve 4 hodiny ráno. Vedle restaurace je pivnice, která rovněž v pátek a sobotu od 20 hodin produkuje karaoke, přitom si pootvírají okna a hosté dělají randál. Na prostranství kolem domu jsou také lavičky, které po uzavření hospody obsazují opilci a znečišťují a ruší noční klid. Kromě toho klientka uvedla, že před domem, který má 14 pater není vyznačena  požární plocha a tak v případě, že by se něco stalo, nemají hasiči a jiní záchranáři kde zaparkovat, protože kolem domu parkují místní.

15.6.2010 – Klientka se na nás obrátila a sdělila nám, že si spolu s dalšími obyvateli domu, kde bydlí, stěžuje již několik let na hluk, který je obtěžuje každý víkend (pátek a sobota). Naproti jejich domu v restauraci Koruna se pořádají diskotéky a hluk, který se z restaurace line, jim nedává spát. Začíná to ve 22 a končí ve 4 hodiny ráno. Vedle restaurace je pivnice, která rovněž v pátek a sobotu od 20 hodin produkuje karaoke, přitom si pootvírají okna a hosté dělají randál. Na prostranství kolem domu jsou také lavičky, které po uzavření hospody obsazují opilci a znečišťují a ruší noční klid. Kromě toho klientka uvedla, že před domem, který má 14 pater není vyznačena  požární plocha a tak v případě, že by se něco stalo, nemají hasiči a jiní záchranáři kde zaparkovat, protože kolem domu parkují místní.

Několikrát si již stěžovali (pouze ústně) na ÚMObu  Poruba u místostarosty Jedličky, ale výsledek není žádný. Byla tam provedena hygienická měření a pak byl asi měsíc klid. Poté se vše vrátilo do starých kolejí.  Někteří lidé v domě si na vlastní náklady nyní nechávají vyměnit okna. Místostarosta Jedlička paní poradil, že se má domluvit s majitelem restaurace a pivnice, případně s tím, komu objekt patří.

Doporučení:

V tomto případě jednoznačně vždy volat městskou policii. A je dobré mít na řadě i písemnou stížnost. Takže situaci řešit tak, že po každém zavolání policie bych ještě napsala dodatečně na úřad. Bude dvojí doklad o tom, že se opakovaně porušoval noční klid.

Vyhláška 23/2008 o technických podmínkách požární ochrany staveb, upravuje i některé údaje o nástupních plochách požární ochrany. Jinak celkově o požární ochraně jedná zákon č. 133/1985 Sb.
Ohledně vyznačení požárních ploch se může klientka zkusit obrátit na Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (nejlépe na stanici v Ostravě Porubě – sídlí na ulici Martinovská 36). Tam by jí měli pomoci s tím, komu náleží vyznačování těchto ploch, zda si je provádí sami hasiči nebo příslušný městský obvod.

 1. Autor: Vladimír Kolář

  18.10.2010 - 22.00

  Jinde ve světě, kde jsou fungují zábavné centra v obytné zástavbě mají obyvatelé obyčejně nižší nájemné a další jiné výhody . A to, že se na narušování veřejného pořádku přivolá policie je v pořádku, ale nic to nevyřeší . Já bych viděl spíš problém v ÚMOb s poskytováním povolení vůbec zřizovat a provozovat v obytné zástavbě zábavné podniky, nebo podniky podobného charakteru s provozní dobou do pozdních nočních hodin .

 2. Autor: Ing. Petr Macejka

  15.11.2010 - 10.16

  Městská Policie, tento problém nechce řešit a ani neřeší. Prakticky neexistuje jiná ochrana než u soudu! Osobně jsem řešil obdobný problém, kdy byla volána městská policie Ostrava asi 10x za víken, kdy mi bylo oznámeno, že organizátor byl legitimován!!! Nic víc se nestalo. O tomto byla informována krajská hygienická stanice, která toto neřeší a městská policie ve formě podnětu na přezkoumání v listinné formě, kdy výsledek byl nulový! Z hlediska ochrany hluku a vibrací neexistuje v Ostravě jiná možnost než se odstěhovat!

 3. Autor: Jarka

  6.10.2011 - 20.12

  A co tak vyhláška o nočním klidu ? Ma Ostrava takovou ? Asi ne protože jsem ji marně hledala na Ostrava !!! Jina města ji vydávají a co my ?

 4. Autor: Bc. Daniela Dokládalová

  14.7.2013 - 6.11

  Protihluková vyhláška v Ostravě je vydaná až od 1.11. 2012. Ani ta Ostraváky ale neochrání před akcemi typu technoparty. Tento víkend byl naprosto tristní…jednoznačné porušování nočního klidu, hluk a vibrace vás probudí v 5:00 ráno a nutno podotknout, že v 1:00, v době kdy se vám podaří usnout „zábava“ zdaleka nekončí. A Policie ČR v neděli v 5:20? „Situaci monitorujeme, bohužel nemůžeme zatím nic dalšího dělat. Kdybychom se pokucili akci rozpustit, postupovali bychom protizákonně.“ A já se ptám: „Cože!!??“

 5. Autor: Libuše Komínková

  18.12.2013 - 10.18

  Již rok máme na patře souseda, který nás nepravidelně ale často obtěžuje v nočních hodinách hlukem, kdy si pozve nějakého kamaráda, se kterým chlastají do pozdních nočních nebo spíše časných ranních hodin. Několikrát se omluvil, ale jeho jednání se zase opakovalo, nepomohla ani stížnost majiteli bytu, který mu tento byt pronajímá. Pokoušeli jsme se to s ním vyřešit po dobrém, ale pak se začal vykroucet a lhát, že to nedělá on a že na nás podá trestní oznámení, že jej neprávem obviňujem. Volali jsme i městskou policii,avšak soused jim neotevřel a zřejmě předstíral spánek.Už nevíme, jak dál, vstáváme nevyspalí a abych řekla pravdu, mám sto chutí se někam odstěhovat,ale nemám jistotu, že se tam jemu podobný nebude vyskytovat a otravovat nám život.Žiju tady jjiž 25 let a měli jsme klid, ale co se tady nastěhoval rušitel nočního klidu, máme ze života peklo. Já jsem člověk velmi tolerantní, vím, že se lidé chtějí pobavit, ale od toho tady jsou restaurace a jiné zábavné podniky, kde je ale drahý alkohol, no tak si pánové koupí chlast domů a pak otravujou kraválem sousedy.Určitě nemusím nikomu říkat, jaké to asi je, když za stěnou někdo v noci neustále řve, to se to spí, Mladý pán si zřejmě spletl bytovou jednotku s nějakým zaplivaným pajzlem, kde si může řvát jak chce, no jo, ale lepší je chlastat v teploučku domova, ale že lidé vstávají do práce nebo se prostě jen potřebují vyspat, nikoho nezajímá.A ještě se chudáček cítí dotčený, když ho napomenete, že on nic a dělá z nás blázny…..

 6. Autor: Mirek

  21.8.2016 - 10.08

  Kdyby byla moznost zrusit cele obecni zastupitelstvo v Porube,privital bych to.Pokud neobyvaji lokalitu problemovou tak nezajem.A mestka policie,pokutovat ridice to jedine asi umi ve vybranych VIP

Vložení komentáře


Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa