Setkání s okrskářem

27.4.2010 - Vážená redakce, má osobní zkušenost s okrskářkou na sídlišti Fifejdy. Z našeho domu se odstěhovali jedni naši sousedé a ponechali u kontejnerů 2ks dveří ze svého bytu, protože se jim nechtělo zajišťovat sběrný dvůr. Dobře, řekli jsme si v domě, že to teda uklidíme sami a já jsem slíbil, že dveře rozbiji na kousky a naházím do kontejneru. To bylo nějak těsně před vánocemi a tak jsme chtěli mít na vánoce okolo domu uklizeno.

Jaké bylo mé překvapení, když v 17,00 hod. ke mě přistoupila okrskářka a vyzvala mě, abych toho nechal a prokázal svou totožnost. Odpověděl jsem, co porušuji a proč bych měl prokazovat svou totožnost, jaký paragraf a jakého zákona jsem porušil. Odvětila, že ruším noční klid – v 17 hodin!!!

Takže naše okrskářka umí akorát napomínat slušné lidi, kteří chtějí mít okolo domu uklizeno. To je můj poznatek, jak fungují okrskáři.

Okrskář by měl jako za 1. republiky být viděn, musí vidět vše a musí se seznámit se všemi lidmi a konáním kolem domů. Chránit starší lidi, potírat neustále pejskaře, kteří neuklízejí exkrementy apod. Ve svých kancelářích by měli být maximálně jen na oběd v době přestávky, aby si oddechli od starostí venku. Pokud se tak neděje, zrušte takové okrskáře.

Naší okrskářku jsem doposud nepotkal.

S pozdravem

Ing. Roman Matějů

 1. Autor: anonymní

  2.5.2010 - 9.41

  máte si na něj dát stížnost, ale tady na tomto webu to nikdo nevyřeší :-) )

 2. Autor: Tencokida Hnuj

  4.5.2010 - 10.27

  Můj známý bydlí naproti domu, ve kterém zločinci z ostravského stavebního úřadu zkolaudovali hudební klub. Deset metrů vzdušnou čarou od domu určeného k bydlení. Bez jakéhokoliv požadavků na odhlučnění.
  Když si známý stěžuje (vesměs po 22.00 hodině !) korzující "komické dvojce bez kormidelníka" (městští strážníci v Ostravě), na neúnosný hluk z diskotéky(RUŠENÍ NOČNÍHO KLIDU), které se v tomto"svatostánku kultury" konají a který mu nedovolí zamhouřit oko, dostalo se mu odpovědi, že oni s tím nic nemohou dělat. Možná by se měli zkontaktovat s okrskářkou z Fifejd. Anebo že by se vzájemně prohodili ?
  P.S. Tomu hudebnímu klubu jsou metastázemi z ostravské radnice i magistrátu poskytované dotace. Primátorem Kajnarem požehnané a obhajované. Shrnuto a podtrženo : Pane Ing. Matějů – jaký pán, takový kmán – ryba skutečně smrdí od hlavy. V Ostravě tedy přímo páchne. (Teď jsem na ČT 24 zaregistroval, že jeden ostravský městský strážník je obviněn z několika krádeží. Motivem mu bylo jeho gamblerství. Otázka zní : Je defraudace daní (dotací) krádeží nebo gamblerstvím ?).
  Mějte se.

 3. Autor: Tencokida Hnuj

  4.5.2010 - 13.39

  O státní policii si myslím, že svou práci vykonává dobře. Skutečně se snaží pomoci. Bez ironie.

 4. Autor: anonymní

  20.5.2010 - 16.24

  Jo,jo,buzerovat rodiče,kteří u školky nemají kde parkovat a na dobu nutnou k předání dítěte(4-5 minut) zastaví poblíž,to by jim šlo…už mám 3 pokuty-od září…když vidí partu výrosků nepřizpůsobivé entity,radši se dívají na druhou stranu,páč jsou jen 2 a cikorky 4…a psí hovna obcházejí,do parku pro jistotu jen když prší,ať určitě nikoho nepotkají-bože,to jsou strážníci…

 5. Autor: joker

  7.9.2010 - 16.50

  Ale co s tím, ptám se?

Vložení komentáře


Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa