Střípky

Minigolf za korunu - Když dva dělají totéž - Za méně peněz více muziky - Nejde, nemůžeme a hotovo

Minigolf za korunu

Minigolfové hřiště v sadě Milady Horákové dlouhá léta pustlo a stalo se místem, kde se scházely podivné existence. Málokdo věděl, že je majetkem našeho městského obvodu. Ten o něj nejevil zájem, protože byl pronajatý. Za jednu korunu ročně.
Po tomto zjištění jsme nájemní smlouvu ukončili, minigolf opravili a areál dnes slouží lidem. V příštím roce plánujeme přidat ještě zázemí, a vytvořit tak důstojné místo pro aktivní odpočinek.

Když dva dělají totéž

Velmi podivně byl rovněž pronajatý Dětský ráj v Sadové ulici. Opět za jednu korunu. Staré dětské atrakce dosluhovaly, obvod platil nekvalitní údržbu. Proto jsme i tady ukončili nevýhodnou smlouvu. Vyměnili jsme staré prolézačky za nové a našli nového nájemce. Počet spokojených malých návštěvníků a jejich rodičů v nás vzbudil myšlenku vybudovat druhý Dětský ráj v lokalitě sadu Milady Horákové.

Za méně peněz více muziky

Dříve byla údržba veřejné zeleně prováděna zvláštním způsobem. Obvod byl podivně rozdělený – část měly na starosti Technické služby MOaP (komplexní údržba stála zhruba 13 milionů Kč) a část pak soukromé firmy. Ty za provádění základní údržby dostávaly přes 13 milionů Kč ročně. Postupně jsme ukončili nevýhodné smlouvy a Technické služby MOaP dnes pečují o veřejnou zeleň na celém území obvodu. Provádějí komplexní péči, která stojí 22 milionů Kč ročně. Udělají tedy více práce za méně peněz. Ušetřili jsme, přesto je poznat kvalitnější péče.
Příjemným překvapením pro nás bylo sdělení, že díky častějšímu sekání trávy v jarních měsících ubylo dětských alergií.

Nejde, nemůžeme a hotovo

Práce na radnici je hlavně o malých věcech, které zpříjemňují lidem každodenní život. Všichni chodí pěšky. My taky. A tak jsme třeba chodili po vyšlapaných blátivých pěšinkách mezi Sokolskou a Hrušovskou ulicí nebo mezi ulicí 28. října a Polyfunkčním domem. Léta jsme poslouchali výmluvy, proč nejdou upravit a opatřit pevným povrchem. To už dnes neplatí. Obě jsou zpevněné a lidé po nich mohou chodit, aniž by si zašpinili boty.

-red-
4. října 2014

Vložení komentáře