Svět koní. Také ten nabízí Ostrava! Už jste viděli kolotoč pro koně?

Útěk z města do přírody. Nevím, jak je to u vás, ale pro mě je útěk z města jakýmsi druhem osvobození od každodenní reality. Je to pro mě vlastně jediný a odzkoušený způsob, jak si dobít vnitřní baterie a zklidnit pocuchané nervy po každodenním pracovním shonu. Jak zapomenout na práci a přiznám se, že v mém případě i někdy na manželku. Prostě útěk.

Ostatně blízkost Beskyd nás k takovému útěku do přírody vyloženě nabádá. Bohužel ne vždy to o víkendu jde a přes týden už vůbec ne. Přece jenom přesun do Beskyd tak jako tak zabere čas. Já osobně v průběhu týdne takový časový komfort nemám, abych jel čtyřicet minut tam, vyběhl na kopec a cestoval dalších čtyřicet minut zpět. Můj kamarád to řeší návštěvou zoo. Nic proti zoo, ale vzhledem k tomu, že jsem typ člověka, který má přece jen raději aktivnější odpočinek, není pro mě návštěva zoo vysvobozením.

Nedávno jsem však úplně náhodou objevil jiný svět. Svět, který jsem vůbec nevnímal nebo lépe řečeno, myslel jsem si, že tady v Ostravě ani není. Doslova na zápraží Ostravy jsem objevil bývalé Rothschildovy jezdecké stáje. Tedy svět, který nemá nic společného s mou každodenní ostravskou pracovní industriální realitou. Tento areál jezdeckých stájí se nachází hned za pomyslnou hranicí městského obvodu Slezská Ostrava. Dokonce přímo u stájí je konečná zastávka městských autobusových linek – Paseky. Jezdí tam autobusy číslo 52 a 68. Jak jsem následně zjistil, v areálu se nachází ustájení pro 35 koní ve velkých a komfortních boxech, které jsou ve fortelně a poctivě postavených stájích z dob, kdy tady rodina Rothschildů ještě spravovala zdejší hospodářství. V areálu se také nachází nová jezdecká hala o rozměrech 60 krát 20 metrů s geotextiliovým povrchem a velkým pískovým venkovním kolbištěm. Poprvé jsem tady slyšel o kolotoči pro koně a následně jsem jej mohl i vidět. Koňaři to znají, takže pro stejně nezasvěcené, jako jsem byl já, to hned vysvětlím. Kolotoč pro koně je kruhový trenažér, kde chodí koně podle nastaveného tréninkového programu. Tady ve stáji mají nový programovatelný kruhový trenažér až pro šest koní. Koně tady mají taky hned několik velkých výběhů o celkové rozloze více než 1,5 hektaru.

Tento objevený svět koní – vzdálený od centra Ostravy pouhých deset minut autem – jsem opravdu nečekal. Takže dnes už vlastně z města za přírodou a relaxací neutíkám. Stačí mi deset minut, abych se ocitl v jiném světě, a přitom vlastně zůstal v Ostravě. Ocitl se ve světě koní a nádherných vyjížděk do přilehlých šilheřovických lesů a okolí vodních nádrží. Kdo říká, že Ostrava je šedivá? (red)

http://www.jksilherovice.websnadno.cz/

 1. Autor: Milada

  23.4.2013 - 16.55

  Prosím, kde najdu ten jezdecký oddíl. Koukala jsem na internet, ale nemůžu nic najít.
  Děkuji

 2. Autor: Redakce

  29.4.2013 - 11.14

  Dobrý den paní Milado, prosím kontaktujte mě na tel. 602576263 nebo na email redakce@ostravak.info předám Vám kontakt na tento jezdecký oddíl.

 3. Autor: verča

  16.7.2013 - 16.27

  A kolik zájemců máte?

 4. Autor: verča

  16.7.2013 - 16.29

  Jo a poskttujte i učení na koni?

 5. Autor: verča

  16.7.2013 - 19.25

  A kolik zájemců máte
  a kolik koni?

 6. Autor: redakce

  28.8.2014 - 22.32

  http://www.jksilherovice.websnadno.cz/

Vložení komentáře


Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa