V Ostravě-Porubě se řešilo parkování. Chybí místo pro téměř tři tisíce aut!

V městském obvodu Poruba je v současnosti 16 tisíc parkovacích míst, potřebných je ale o tři tisíce víc. Vyplývá to ze studií, které po dobu dvou let vznikaly v rámci spolupráce představitelů Poruby a polského města Racibórz.

Na základě výsledků závěrečných studií teď vzniknou projekty na vytvoření nových parkovišť, jejichž nedostatek obě města dlouhodobě trápí. „S parkováním mám problém hlavně ve večerních hodinách, když se vracím z práce. To už přímo u domu nemám šanci zaparkovat. Jezdím pak všude dokola a hledám volné místo. Někdy najdu až na Alšově náměstí, které je od mého domu vzdálené asi deset minut chůze,“ říká Jaroslav Mánek z Ostravy-Poruby. Deficit parkovacích stání by mělo vyřešit vytvoření parkovacích míst na komunikacích a stávajících parkovištích. Pomoci by mělo taky vybudování hromadných parkovacích objektů. Navýšený počet stání bude mít podle vedoucího odboru technického a provozního porubské radnice Jana Cieslara pozitivní vliv i na životní prostředí. „Možnost parkovat blízko bydliště sníží hlukovou zátěž a množství výfukových plynů, které produkují vozidla řidičů hledající volné místo. Umístění vozidla v parkovacím objektu by jej navíc ochránilo před vandaly,“ uvedl Cieslar. Náklady na výstavbu nových parkovišť se odhadují na více než půl miliardy korun, což ale přesahuje finanční možnosti obvodu. Proto bude Poruba usilovat o využití zdrojů, které nabízí fondy Evropské unie v rámci  programového období 2014–2020. Jednání o parkování v Ostravě-Porubě a v Racibórzi byla součástí projektu s názvem Parking CZ-PL, Parking PL-CZ. Téměř dvouleté jednání odborníků na dopravu zakončily dvě mezinárodní konference.

  1. Autor: parkuji se strachem

    20.2.2017 - 14.59

    jezdim jezdim místo neni zaparkuji kde se nesmí obějví se policajti a to uz levné není.Prosím kdy už nebudu muset hledat místo a platit tak za špatně zaparkované vozidlo děkuji

  2. Autor: podzemni parkovani

    8.4.2017 - 22.27

    Proc se neuvazuje o podzemnim parkovani na dolnim konci hlavni tridy? Na louku stejne serou jen psi,takze se vybagruje dira,udelaji garaze a zasype se to. Myslim ze doat lidi by dalo i 500-1000 mesicne za sve parkovaci misto.Navic vjezd i vyjezd pouze s parkovaci kartou by zamezil preplnenosti.

Vložení komentáře


Další články

Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa