Vánoce a kluziště na Masarykově náměstí

Blíží se nejkrásnější svátky v roce, vstupujeme do adventního období a Ostrava není pozadu. Centrum opět ožije vánočními trhy, bohatým kulturním programem a nebude chybět ani kluziště.

V neděli 1. prosince se naplno rozzáří na Masarykově náměstí tradiční vánoční strom, čímž budou oficiálně zahájeny letošní vánoční trhy. Program zahájí v 16,30 hodin Pop Academy, v 16,50 hodin bude strom slavnostně rozsvícen představiteli obvodu a od 18 hodin vystoupí Marek Ztracený.

Trhy budou probíhat denně od 1. do 23. prosince v době od 10 do 19 hodin. Každodenně si pak občané budou moci užít bohatý program přinášející atmosféru vánoc. Ten bude prokládán koncerty známých umělců. Tak jako v minulých letech budeme na náměstí bruslit. Co se týká sortimentu stánkového zboží, při výběru prodejců jsme se snažili upřednostnit tradiční vánoční,“ informoval místostarosta Dalibor Mouka.(nestarník Hnutí Ostravak) Program vánočních trhů už dlouho před jejich začátkem připravuje naše příspěvková organizace Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava a Přívoz. Tentokrát v úzké spolupráci s provozovatelem kluziště společností Sareza a nově i s obchodním domem Laso.

Například na 2. prosince je naplánováno soutěžní zdobení stromků, na které budou ozdoby věšet děti z mateřských škol obvodu, 5. prosince dorazí na náměstí Mikuláš a v 18 hodin i Adam Mišík.

Během vánočních trhů se na náměstí představí také folklorní soubory Holúbek, Fogaš, Odra, Pentla, Hlubinka, Iršava, Ševčík, cimbálová muzika Valášek, Konopjan, Valašský vojvoda, historická hudební společnost Calata, Camerata, 8. prosince Heidi Janků, 12. prosince Martin Chodúr, 22. prosince kapela Šajtar, 23. prosince Pavel Dobeš a mnozí další. Děti i dospělí se mohou těšit na jízdy vánočně vyzdobeným vláčkem a spoustu dalších programových lahůdek. Celý program je uveden na www.moap.cz.

Stejně jako vloni se mohou bruslařští nadšenci těšit na Vánoční kluziště!!!, které bude v provozu až do 1. ledna. Atrakci o velikosti 30 x 15 metrů s efektním nasvícením, hudbou a zábavným programem bude možné navštívit denně od 10 do 20 hodin, a to zdarma. Kromě veřejného bruslení zde budou připraveny exhibice, diskotéky na ledě, soutěže atd. K dispozici bude také půjčovna bruslí.

  1. Autor: Rajda Rajcovní

    27.11.2013 - 17.00

    už se velice těším!!!

Vložení komentáře


Další články

Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa