Vivat RPG byty!

Z mnoha stran jsem již slyšel stesky na úroveň služeb či jednání s klienty ze strany společnosti RPG byty. Prostě jsem je jen bral na vědomí, protože co člověk, to názor. Až donedávna, kdy jsem se s výše uvedeným setkal téměř osobně, ale o co vlastně jde. Budoucí klient omámen reklamou se s důvěrou obrátí na uvedenou společnost, vybere si byt a vstoupí do jednání s příslušným makléřem. Vše má jen jedinou vadu – v bytě není kuchyňská linka. Dosti podstatná věc, chtělo by se říct základní vybavení. Klient je ujištěn, že bude nainstalována, takže předpokládá, že co nevidět. Zaplatí vše potřebné, podepíše smlouvu a stále s důvěrou se nastěhuje, neboť potřebuje střechu nad hlavou. Ovšem ani po několika dnech linka není a navíc, jak záhy zjistí, je odpojen plyn. Je jasné, že po jeho připojení bude třeba znovu provést revizi plynového sporáku a nastává zajímavá otázka. Kdo ji zaplatí?

Nejpodstatnější ovšem je, že namísto kuchyňské linky a revizního technika je klient vybaven pouze kontakty na příslušné firmy.

První reakcí může být – jeho chyba, neměl přebírat byt bez základního vybavení a platit dopředu za něco, co nemá. Klienta ovšem omlouvá jeho stále ještě přetrvávající naivita a důvěra v „normálnost“.

A tím se dostáváme k základní otázce: jak může realitní společnost – ne nějaký pokoutní makléř, vůbec nabízet byty bez základního vybavení, inkasovat peníze za něco, co není. Postrádá to logiku i zdravý rozum, o nějaké slušností a serióznosti ani nemluvě. Prostě RPG Byty vyinkasovala své peníze, makléř zřejmě svou odměnu za uzavřenou smlouvu a ty človíčku plať a starej se sám.

Chtělo by se říct „to snad není možné“, ovšem uvážíme-li širší souvislosti, pak to jen koresponduje s ostatním děním v naší zemi, kde slušnost a serióznost má velice těžký život.

Závěrem popřejme onomu nájemníkovi, aby vydržel a dál už bylo vše jen dobré a společnosti RPG byty hodně spokojených klientů. Jméno makléře s ohledem na jeho mládí záměrně neuvádím.

S pozdravem Petr Koníček

5. 3. 2014

Vložení komentáře


Další články

Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa